Přejít na obsah

Vymena oleja / spotreba oleja / interval vymeny


velkepeni

Doporučené příspěvky

mam možná blbej dotaz ale neporadí někdo kdo dělal vyměnu oleje svépomocí, je nutné demontovat kryt pod motorem při vyměně oleje a olej. filtru? jak jsem tak koukal je tam poměrně dost šroubu co drží ten kryt, mám ted najeto 5000km a trochu času tak jsem ho chtěl vyměnit. neporadí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, děkuji předtím jsem měl yetiho 1,4 a tam to bylo naprosto v pohodě - filtr nahoře na motoru a šroub na vypouštění oleje mimo kryt motoru. tady jsem ten filtr ani nenašel předpokládám že je někde zespodu a kryt se musí demontovat. no nějak se stím asi zítra poperu, jenom ten přístup nic moc ale to mne určitě neodradí. olej a filtr jsem zakoupil jo a ještě přední stěrače, ty origo jsou fakt hrzný- koupil jsem BOSCH. snad budou lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes vyměněno, vyměna v pohodě vypuštěno 4,3l oleje- nechal jsem to přes noc kapat- dáno zpět taktéž 4,3l oleje. filtr origo - přesně takový tam i byl z výroby. vypouštěcí šroub jsem dal puvodní,

olej shell ultra professional av-l 0w20/vw508-509. najeto 5270km. spokojenost i se spotřebou - ted jsem to byl projet ujeto 73km spotřeba 5,9l/100km - cesta okrsky tak nějak na pohodu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nulování ukazatele „Olejový servis“
– Stisknout a držet tlačítko -1- 0.0/SET na panelu přístrojů.
– Zapnout zapalování.
– Uvolnit tlačítko -1- 0.0/SET , na displeji panelu přístrojů se zobrazí následujicí hlášení:
Vynulovat olejový servis?
– Potvrdit vynulování tlačítkem -1- 0.0/SET .
Na displeji panelu přístrojů se zobrazí následujicí hlášení:
Servis vynulován
Ukazatel „Olejový servis“ je vynulován.

 

Nulování ukazatele „Prohlídka“

 

Poznámka
♦ Hlášení „Vynulovat olejový servis“ a „Vynulovat prohlídku“ následují bezprostředně po sobě.
♦ Pro vynulování je třeba vybrat správný ukazatel.
♦ Je-li třeba pro vybrání správného ukazatele postup znovu opakovat, je nutné po vypnutí zapalování počkat cca 60 s, než zhasnou údaje zobrazené na displeji -2-. Pak znovu stisknout tlačítko 0.0/SET.

 

– Stisknout a držet tlačítko -1- 0.0/SET na panelu přístrojů.
– Zapnout zapalování.
– Uvolnit tlačítko -1- 0.0/SET , na displeji panelu přístrojů se zobrazí následujicí hlášení:
Vynulovat prohlídku?
– Potvrdit vynulování tlačítkem -1- 0.0/SET .
Na displeji panelu přístrojů se zobrazí následujicí hlášení:
Servis vynulován
Ukazatel „Prohlídka“ je vynulován.

 

POZOR!
♦ Vozy s proměnlivými servisní intervaly (QI6) z výrobního závodu se tímto postupem automaticky překódují na pevné servisní intervaly.
♦ Zpětné přékódování na proměnlivé servisní intervaly (QI6) je možné pouze pomocí -VAS
• V případě výměny oleje je nutné vynulovat ukazatel servisních intervalů pro Olejový servis.
• V případě Prohlídky je nutné vynulovat ukazatel servisních intervalů pro Prohlídku .
• V případě Prohlídky spojené s výměnou oleje je nutné vynulovat oba ukazatele servisních intervalů.
U vozů vybavených systémem KESSY:
• zavřít všechny dveře
• zavřít víko zavazadlového a motorového prostoru

 

image.thumb.png.018d6c291e18eea1fe33052eecddd220.png

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Teď je zajímavý článek ve Světě motorů co se týče specifikace motorových olejů do Škodovek a koncernových značek. Tak podle tiskového mluvčího ŠA se do návodu norma oleje nepíše záměrně protože bychom se v tom nedokázali orientovat a tak nám to ŠA chce zjednodušit. Skrátka z nás Škoda dělá blbce a nahání si dušičky do autorizáků. Všem doporučuji si článek přečíst a děkuji SM. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Já kupuji Castrol Edge 5w-30 LL (50400) , může být i řidčí 0w-20 (50800) , oba jsou schválený , vejde tam cca 4,3 l.  Filtr Mann W712/95 , hliníkovou pdložku 14/2. Budeš potřebovat na povolení plastového krytu pod motorem dva torxy , myslím že 35 a 50 no a na výpustný šroub 19 ořech. Přístup k filtru je naprosto bez problému. A super je nástavec na povolení filtru . Je to hoďka práce i s čekáním než vykape starý olej a ušetříš  tak 3500.-  V servisu je to za 5000.-

CB9EDA96-D64D-4693-A536-D0467CDC425D.jpeg

2DE64299-8D44-41FA-92F9-B81C8484F972.jpeg

73D95EFC-4EF6-4C1C-BC1F-63E49B0AECAF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 8. 4. 2021 na 21:26, Hophop napsal:

Já kupuji Castrol Edge 5w-30 LL (50400) , může být i řidčí 0w-20 (50800) , oba jsou schválený , vejde tam cca 4,3 l.  Filtr Mann W712/95 , hliníkovou pdložku 14/2. Budeš potřebovat na povolení plastového krytu pod motorem dva torxy , myslím že 35 a 50 no a na výpustný šroub 19 ořech. Přístup k filtru je naprosto bez problému. A super je nástavec na povolení filtru . Je to hoďka práce i s čekáním než vykape starý olej a ušetříš  tak 3500.-  V servisu je to za 5000.-

CB9EDA96-D64D-4693-A536-D0467CDC425D.jpeg

2DE64299-8D44-41FA-92F9-B81C8484F972.jpeg

73D95EFC-4EF6-4C1C-BC1F-63E49B0AECAF.jpeg
 

 

děkuji moc ☺️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...