Jump to content
brabisson

Climatronic rušivý zvuk

Recommended Posts

Stále dookola a neprečítaš si ani príspevok nad tebou.

Podobný zvuk jsem slyšel taky a přisuzoval jsem to bordelem v nějakým větráku. 

Teď je klid ale uvidím až budou pařáky a climatronic pojede na plný kule.

No dám to reklamovat

Na plný výkon to nepíská, ideální podmínky jsou tak 2-5°C venku víc než je nastavená teplota.

Posted (edited)

@Martab uz sa tu tie podmienky niekde spominali... zalezi aj od otaciek motoru a co ja viem coho... mne sa zda ze to najviac piska pri brzdeni motorom ked klesaju otacky motora od 3000ot/min. do 2000ot/min. teplotu som neodpozoroval, ktora tomu najviac prospieva :rolleyes: Tento rok cakam uz aj ja na neake horuce dni a pojde na reklamacku... Uz so sa nahodne stretol s chlapikom co mi predaval auto v showroome a bavili sme sa o tom. Ze by nemal byt problem, nech sa zastavim...

Inak edit: posledny mesiac dva co sa trochu oteplilo, som si vsimol ze pri nastartovani auta (climatronic nastaveny na auto/ac), sa motor ako keby trapil s tou klimou, ide tak tazkopadne na volnobeh. Pred tym som toto vobec nepozoroval...

Edited by ronskispeed

@ronskispeed Ano, ideální je teplota +-2°C okolo toho co je nastavené na Climatronicu + svítí ostře slunce. Otáčky potom mezi cca 1500-2500, ideálně z mírného kopce a udržovat rychlost, aby byl co nejméně slyšet motor. Řešil jsme kompresor už nějakou dobu zpět, takto se to projevovalo v mém autě (nejhorší to bylo při cca 60km/h na tempomat, 4RS cca 1800ot. z mírného kopce).

Musim to odsledovat, popripade natocit aby som to vedel v plnej parade ukazat prijimaciemu technikovi...

Doporučuji při natáčení udělat i záběr na budíky (ohřátý motor a olej, otáčky a zařazená rychlost) a infotaiment kde nechat tam zobrazit VIN auta.

Ano, natáčel jsem to z místa spolujezdce.

Ahoj, já zase vypozoroval zvuk jako by dobíhal nějaký ventilátor při přidání plynu a  po poklesu otáček na volnoběh se ozývá zvuk podobný právě nějakému ventilátoru který se jakoby dotáčí. Ten zvuk trvá tak ca 3 sek po spadnutí otáček motoru na volnoběh.  Když vypnu AC tak to nedělá. Celkově se to projevuje jen když klima maká víc, v teplejším počasí. Nahrávat jsem zkoušel ale není to z toho patrné