Přejít na obsah

Hučení/bzučení převodovky 2.0 TDI PD


palix91

Doporučené příspěvky

Dobrý den/Ahoj,

mám, doufám že ne velký, problém se svou octavií. Koupeno ojeté cca před 2 týdny nájezd 132tis km, včetně servisní knížky r.v. 2006. Při rozjezdu když řadím okolo 2100-2300 otáček, ne vždy, z 2 st. na 3st. když pouštím spojku tak v momentě prokluzu se ozve od nohou bzučivý/hučící zvuk. Ne moc hlasitě, ale slyšet to jde. Když jsem to zkoušel několikrát povedlo se mi, v momentě kdy se ten zvuk ozve, spojku podržet ve stejné poloze a zvuk se ozývá konstantně. Jde tedy o určitou polohu. Ale jak říkám neděje se to pokaždé. Nevíte kde by mohl být problém? Je to něco čeho bych se měl bát a začít hned řešit? Další podobnou věc jsem zpozoroval na 2st. při vytočených kolech ať v pravo nebo vlevo ale tam nejsem s to určit, jestli hučí řízení nebo spojka/převodovka ale zvuk je to podobný a i podobně hlasitý. 

Prosím o jakoukoliv radu, co bych měl zkontrolovat, případně zda toto značí nutnost nákupu nových dílů, případně zda stačí něco jen promazat atp.

 

Předem všem moc děkuji za odpověďi.

Pokud zde již téma na tento konkrétní problém je, moc se omluvám ale nenašel jsem a prosím o případné nasměrování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, tomxass napsal:

Neverim, ze 2006 2,0 TDI PD ma 132tis km, jednoducho neverim.

 

Co sa tyka toho, tu sa odpoved nedozvies, musi to ist na hever.

oukej, kouknu na to, nedá mi to a i kdyby to byla banalita chci ať je vše v cajku. Jinak auto kupované od firmy s pravidelným servisem a kupováno od nich, žádný mezimajitel, takže snad tam žádné čachry s km nedělali. Servisní knížka k tomu je, ale chápu že papír snese vše....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...