Přejít na obsah

Rear view / zadni couvaci kamera


underoathqx

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Ahojte, 

 

Viem že sa tu už riešila, mám kameru od výroby ale chýba mi trajektória a iné autá staršie a dokonca lacnejšie to majú. Zaujímalo by ma, či tu už niekto vymenil kameru s trajektóriou alebo či sa to dá dokódovať alebo či je vôbec nejaké riešenie to tam dostať lebo v škodovke mi nevedel predajca nič povedať 

Ďakujem za pekne za odpovede a rady ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, ferda25 napsal:

Musí se vyměnit kamera a natáhnout CANové vodiče + kalibrace....přínos u vozu s PLA a tažným je možnost aktivace trailer asistentu.

Už si to robil osobne alebo dal si to niekomu meniť ? Je to veľký zásah do interiéru? Auto má necelé tri mesiace. Ťažné mám tiež a ten asistent tam asi je lebo niečo v infotainmente som videl fukciu cuvanie s prívesom 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Protože jsem tak dlouho dumal zda chci nebo nechci zadní kameru už není možné ji dodat do konfigurátoru, napadlo mne nechat ji tam dodělat následně.

Včera jsem se na akci "auta na náplavce" ptal jak by se na to servis tvářil a odpověděli mi že je mnohem jednodušší to dodělat při přípravě vozu před předáním.

To fakt přijde auto v takovém stavu že to je jednodušší nebo se jim do toho jen nechce a odpálkovali mne tímto sdělením?

Je vůbec schůdné si toto nechat dodělat v autorizovaném servisu Škoda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já teda nevím, ale mě přijde parkovací kamera jako zbytečná (ne malá) investice. Přece bohatě postačí cenzory a znázorněná grafika. Abych pravdu řekl, tak já stejně koukám jen  do zrcátek a poslouchám při tom zvukové signály od senzorů. Na obrazovku se podívám až při úplném finále. Kromě toho, že mám při couvání s kamerou na obrazovce reálný obraz, tak v tom žádný velký přínos nevidím. Ale to nehaním, jen píšu svůh názor. Parkovací kameru jsem v jiném autě měl, tak vím o čem je řeč.

Editováno: , autor: decathlon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, decathlon napsal:

Já teda nevím, ale mě přijde parkovací kamera jako zbytečná (ne malá) investice. Přece bohatě postačí cenzory a znázorněná grafika. Abych pravdu řekl, tak já stejně koukám jen  do zrcátek a poslouchám při tom zvukové signály od senzorů. Na obrazovku se podívám až při úplném finále. Kromě toho, že mám při couvání s kamerou na obrazovce reálný obraz, tak v tom žádný velký přínos nevidím. Ale to nehaním, jen píšu svůh názor. Parkovací kameru jsem v jiném autě měl, tak vím o čem je řeč.

Take jsem měl takový nazor ,než jsem ji vyzkoušel v ulici kde je šikmé parkování ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, mapo27 napsal:

Ja mám kameru od výroby a je to super pomocník ale mňa od začiatku štve a aj na základe toho som zadal príspevok a to je že vodiace čiary statické a neukazujú smer cúvacia a pritom lacnejšie modely od iných firiem to majú, neviem či je to možné upraviť software alebo je potrebná výmena kamery alebo aj kabeláže. Na internete som našiel komplet sadu aj s kamerou po namontovaní vodiace čiary ukazuju smer ale tu je zas otázka či je to kompatibilné s infotainment. V škodovke boli strohí a odvrkvli že to tak proste je a iba u kodiaqu je to možné. Keďže mám auto v záruke nechcem experimentovať a zasahovať aby potom zas nemali výhovorky ako oni zvyknú ? Ty máš čiary staticke alebo sa ti to ukazuje smer cuvania? 

 

 

 

 

 

Kamera dodatečně namontována v servisu . Cena kamery cca 3500,- a za montáž 2200,- je to počítané s 10% slevou.

IMG_20190915_162639.jpg

IMG_20190915_163052.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Za mě, kamera je super pomůcka při covacích manévrech. Ne , že bych podle ní couval, od toho mám zrcátka, ale jak tu bylo psáno vycouvání z kolmého nebo šikmého parkování, kdy zajíždím do garáže krásně vidím kdy jsou vrata plně vyjetá a to nemluvím o zapřažení naložené nebo dvouosé káry, to je luxus, jen přesně nacouvám (nemusím x krát vystupovat, nezničím si nárazník)  a spustím  káru na kolečku než závěs zacvakne. Ale spousta situaci kdy vám senzory řvou , tak prostě hodíte oko na obrazovku a pak se věnujete jen zrcátkům a hlídáte si jen boky auta.

Taky mě mrzí že trajektorie jsou statické , ne že bych je potřeboval, ale působí to jako nedodělek taková čtvrtá cenová skupina, hold první je VW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Rear view / zadni couvaci kamera

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...