Přejít na obsah

START/STOP systém


BirK

Doporučené příspěvky

Emisní mašinkou myslím samotný přístroj na měření emisí.

A samozřejmě vím jak se emise měří.

No a když ti můžu odpovědět já tak bych tě poprosil o to aby jsi mi odpověděl ty a řekl jsi mi jaký máš důkaz proto že tě v žádném případě z technické nebo emisí nevyhodí Děkuji ti za tvoji vstřícnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zaprvé ani jednou jsem tady neřekl že to měřící přístroj pozná

Zadruhé Opravdu ti tady nehodlám vyjmenovávat všechny typy měřících stanic všechny sondy a měřící diagnostické kabely atd Když ty mi nejsi schopen dát jediný argument aby jsi podložil své tvrzení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím, ale zatím kterékoliv emise, co jsem kdy absolvoval (pravda zatím ne s autem s S/S), tak probíhaly že se měřily na volnoběhu a na zvýšených otáčkách. U mně totéž pak ještě opakované na alternativním palivu. Tudíž S/S které bude aktivní při měření emisí bude kontraproduktivní, protože v okamžiku volnoběhu (motor bude zahřátý) tak auto vypíná, tím se měřicí cyklus přeruší a za hlasitého kur.ování technika se bude muset opakovat, tedy poté co systém deaktivuje tlačítkem, toť můj laický názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Mira28 napsal:

Tak zaprvé ani jednou jsem tady neřekl že to měřící přístroj pozná

Zadruhé Opravdu ti tady nehodlám vyjmenovávat všechny typy měřících stanic všechny sondy a měřící diagnostické kabely atd Když ty mi nejsi schopen dát jediný argument aby jsi podložil své tvrzení

 

mas vůbec tuseni, jak funguje "start stop", a co ovlivnuje? z tvyh prispevku mam pocit, ze jsi trosku mimo nejen ohledne mereni emisi, ale i ohledne toho, co je to vůbec start/stop.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je samá otázka ale žádná odpověď mně přijde že je tady asi někdo natvrdlý No když je tomu tak tak to přestávám řešit i když je to celkem zábava Ale evidentně ty nejsi schopný na nic odpovědět jen se umíš ptát takže čus a pozdravuj v JZD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na emisich nebudou řešit že to máš deaktivovany a budou chtít abys ho vypnul protože jinak se mu vypne motor během měření a neprojdeš a bude muset měřit znova. Na měření stejně nemá ss vliv. Ten má snižovat spotřebu při dlouhodobé jízdě nikoli během chvilky tak stavěný není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych taky řekl, že by z logiky věci nemělo vypnutí S/S systému při emisních kontrolách vadit, už jen proto, že to funkčně umožňuje přímo výrobce vozidla. Kromě toho co už tu zaznělo mě ani nenapadá, proč by zrovna S/S měli při měření emisí zkoušet.

 

před 5 hodinami, Tragedie_v_JZD napsal:

to, ze při DRL sviti zadni cerveny u nas neumoznuje legislativa - je to tam explicitne reseno.

Můžu se zeptat, kde v zákoně stojí ujednání o tom, že při DRL nesmějí být rozsvícena zadní koncová světla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, Tondula said:

Ja tomu nerozumím ale prodejce rikal ze ten start/stop deaktivovat nejde. Jde to jen obejit tim za se nastaví vyšší teplota kdy se aktivuje s/s. Je to pravda? 

Ano, to ma pravdu, oficialne to nejde. Neoficialnich postupu je plne forum.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem mel na vikend pujceny Karoq a prekvapilo me chovani s/s. Vypina jeste pred uplnym zastavenim (to mi dela renault taky), ale soucasne s tim prestane fungovat posilovac rizeni (v renaultu funguje i s vyplym motorem). Kdyz jsem zkusil za rizeni zabrat, tak motor nastartoval, ale bylo tam drobne zpozdeni - prislo mi to dost neprijemne, To je u Kroqu normalni chovani? Octavka mi vypina az po uplnem zastaveni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná ne všichni sledujete také témata v sekci pro Kodiaqa, tak posílám odkaz na dnes vložený příspěvek, kde se můžete dočíst o tom, jak S/S systém přispívá k opotřebování autobaterií a které další faktory u moderních aut se podílejí na jejich postupné likvidaci ve skutečnosti nejvíce.

 

 

Tak si říkám, že nám tyhle moderní výdobytky byl čert dlužen a majitel auta namísto toho. aby si v pohodlí užíval bezstarostné jízdy, pomale aby neustále hledal způsoby, jak ochránit své auto proti neúměrnému opotřebovávání a nekontrolovatelným nákladům na jeho provoz :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dotazoval jsem se na ŠA takto  :

************************************

Je možné bez ztráty záruky deaktivovat systém Start/Stop ?
Vím, že to jde a nejen já (i odborníci) jsem přesvědčen, že dlouhodobě tento systém vozům neprosívá. Také jsem si vědom, že jeho vypnutí má vliv na celkovou udávanou spotřebu, ale tuto realitu akceptuji. Kromě toho i na fóru Škody Auto je dost příspěvků, ve kterých řidiči popisují okamžiky, kdy S/S způsobí problémy s ovládáním vozu a vznikají nebezpečné situace. Obvykle to řeší tím, že si nechají systém vypnout a před servisní prohlídkou jej opět aktivují. Vzhledem k tomu, že vůz je vybaven tlačítkem, které funkci S/S vypne, předpokládám, že není rozdíl mezi ručním vypínáním po každém startu a změnou této funkce v řídící jednotce.
Pokud by to bylo podmíněno návštěvou autorizovaného servisu, nevidím v tom problém. Nejraději bych o tuto úpravu požádal přímo prodejce, který je zároveň i servisem.
Mockrát děkuji za odpověď.
 
Odpověď byla taková :
************************
Děkujeme za Váš email. Zda vypnutím start stopu (trvale a autorizovaným servisem) ztratíte záruku Vám na infolince nedokážeme říct je to na domluvě ze servisem tak se prosím s dotazem obraťte na ně. Máte určitě pravdu v tom, že tato funkce je v řídící jednotce kde bude potřeba provést změnu tak aby si vůz pamatoval poslední známou pozici S/S tlačítka a nebylo jej potřeba vypínat manuálně po každém startu vozidla.
 
A co teď ????
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...