Přejít na obsah

Nejde vyřadit


roman81

Doporučené příspěvky

Dneska ráno po několika dnech nastartuju a chci vyřadit ze zpátečky na neutrál, abych si mohl zapnout topení a mezitím setřít orosená okna. Jenže to nešlo,kladlo to odpor,jako by šaltpáku něco drželo. Tak jsem vypnul motor, ale žádná změna, taky nešlo vyřadit. Tak jsem zkusil 2x i 3x promáčknout spojku a zase nic. Opět jsem nastartoval, zase to nešlo. Tak jsem malilinko couvnul a pustil spojku, aby chcípnul motor. Po následujícím nastartování už vyřadit šlo. Následovala zhruba 6 km jízda, všechny rychlosti šly v pohodě.Co s tím může být? Snad není převodovka v háji? Kdyby to bylo spojkou, tak by to šlo vyřadit alespoň při vypnutém motoru nebo se mýlim? Díky za rady. Auto mám několik měsíců a dnes to udělalo poprvé. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Jde o VW Golf III 1.6 74kW z r. 1997, najeto zhruba 140 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se to stalo jednou, odemkl jsem zpatecku a zaboha neslo vyradit na neutral, motor jsem nestartoval. Chvili jsem s tim laboroval a pak kamose napadlo trosku popojet s autem, stacilo par centimetru a razeni bylo OK. Od te doby se to neobjevilo. Mam 1.8 20V RV99...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou se mi stalo u Opla, že nešlo zařadit 1 a myslím 3. A to ani hovno. Sem z toho byl docela vyvalený, protože jsem myslel, že je převodovka v prdeli, a to bylo jen krátce po koupi. Pak se ale ukázalo, že tam nějakej "mechanik" něco kutil a zapoměl v motoru nějakej velkej šroub, kterej s tím motorem snad ani neměl nikdy nic společnýho. No a ten zapadl na převodovku a šprajcnul se v tom mechanizmu, kterej se nahoře na převodovce při řazení hejbá. A bylo to "natvrdo". jak jsem to zjistil, tak se mi kurewsky ulevilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi parkoval z kopce, tak to mohlo být jenom zaražené .. možná by ti to popojetí pomohlo i bez chcípání - převody se uvolní. Lepší dávat prvně ručku.

No a jinak já jsem ten pravý pro rady - doplňoval jsem olej, odložil si víčko na kryt motoru, po dokončení nezavřel a při rozjezdu mi zapadlo do převodovky. Myslel jsem, že se nějak posral Costruct (to jsem ho ještě neviděl) a jel jsem do 100km vzdáleného škoda servisu, kde dělá jeden známý .. no prostě inteligent :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Dneska ráno po několika dnech nastartuju a chci vyřadit ze zpátečky na neutrál, abych si mohl zapnout topení a mezitím setřít orosená okna. Jenže to nešlo,kladlo to odpor,jako by šaltpáku něco drželo. Tak jsem vypnul motor, ale žádná změna, taky nešlo vyřadit. Tak jsem zkusil 2x i 3x promáčknout spojku a zase nic. Opět jsem nastartoval, zase to nešlo. Tak jsem malilinko couvnul a pustil spojku, aby chcípnul motor. Po následujícím nastartování už vyřadit šlo. Následovala zhruba 6 km jízda, všechny rychlosti šly v pohodě.Co s tím může být? Snad není převodovka v háji? Kdyby to bylo spojkou, tak by to šlo vyřadit alespoň při vypnutém motoru nebo se mýlim? Díky za rady. Auto mám několik měsíců a dnes to udělalo poprvé. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Jde o VW Golf III 1.6 74kW z r. 1997, najeto zhruba 140 000km.

Pokud jsi brzdil nejen ruckou, ale i rychlosti (zpatecka) , tak je pravda, ze ji jentak nevyradis. Lespi je opravdu si couvnout a pote vyradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
myslim ze se jedná o normální jev, kdy je to v převodovce trošku zatuhnuté.Mě se to stává taky, stačí po nastartování trošku popojet na kvalt, který je zařazený a už je vše v poho

-_-

proste to bylo v tahu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska ráno po několika dnech nastartuju a chci vyřadit ze zpátečky na neutrál, abych si mohl zapnout topení a mezitím setřít orosená okna. Jenže to nešlo,kladlo to odpor,jako by šaltpáku něco drželo. Tak jsem vypnul motor, ale žádná změna, taky nešlo vyřadit. Tak jsem zkusil 2x i 3x promáčknout spojku a zase nic. Opět jsem nastartoval, zase to nešlo. Tak jsem malilinko couvnul a pustil spojku, aby chcípnul motor. Po následujícím nastartování už vyřadit šlo. Následovala zhruba 6 km jízda, všechny rychlosti šly v pohodě.Co s tím může být? Snad není převodovka v háji? Kdyby to bylo spojkou, tak by to šlo vyřadit alespoň při vypnutém motoru nebo se mýlim? Díky za rady. Auto mám několik měsíců a dnes to udělalo poprvé. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Jde o VW Golf III 1.6 74kW z r. 1997, najeto zhruba 140 000km.

Taky se mi to stávalo.

Po dolití oleje do převodkovky je to zatím vpohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze se jedná o normální jev, kdy je to v převodovce trošku zatuhnuté.Mě se to stává taky, stačí po nastartování trošku popojet na kvalt, který je zařazený a už je vše v poho

Mě se taky občas stává, že nemůžu zařadit stačí promáčknout spojku a jde to. Je to normální myslím, že se to stane když jsou ty ozubená kolečka zrovna v blbé poloze tak do sebe nezapadnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 14 let později...

Dobry den mam dotaz .. mam Golf 4 1.6 AKL 1998 74Kw mam takovy dotaz vcera z niceho nic se mi stal problem .. a nevim co ted s nim servisak ten nema čas a ja nevim co delat vcera sem s autem cely den jezdil .. vsechno bylo v pohode ale kdyz pak vecer sem přijel domu a sel zaparkovat tak sem si najel na misto kde sem se musel otočit Takze jsem dal zpátečku přeřadil jsem a kdyz jsem aby se rozjel do predu a poté co jsem chtel dat neutrál tak uz to neslo je to zaseknuty a vubec nevim co ted mate nekdo zkušenost ?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Nejde vyřadit

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...