Přejít na obsah

Swing + MDI jednotka


Doporučené příspěvky

Zdravím, 

pořídil a nainstaloval jsem do své Fabie II po FL MDI jednotku kombinovanou s bluetooth jednotkou. Co se týče bluetooth spojení s telefonem funguje v pořádku ale u MDI jednotky jsem narazil na problém. Rádio s jednotkou komunikuje, najde připojený flash disk, je možné procházet soubory ale nejde zvuk (z CD a rádia normálně funguje). Nesetkal se někdo s tímto problémem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Mám jednotku 5N0035728R. Koupil jsem ji na sbazaru, inzerát tam je ještě teď. 

Problém se zvukem byl v kabeláži, kde chybělo propojení zvukového výstupu jednotky se vstupem v rádiu.

 

Na svorkovnici rádia část B pro vstup AUX/MDI jednotky určeny tyto piny:

1 - AUX/MDI - vstup, levý kanál

2 - AUX/MDI - audio kostra

7 - AUX/MDI - vstup, pravý kanál

Svorkovnice.thumb.jpg.77b90e647aa65ccd1a219829fe6b070a.jpg

 

Podařilo se mi dohledat, které piny na MDI jednotce jsou pro zvukový výstup.

22 - výstup, pravý kanál

23 - výstup, levý kanál

24 - audio kostra

148948503_MDI-rdio.thumb.jpg.2be430dab8415f580636b4b6375bafc3.jpg

 

Takže bylo potřeba doplnit do svazku doplnit 3 vodiče:

Rádio pin č. 1 - MDI pin č. 23

Rádio pin č. 2 - MDI pin č. 24

Rádio pin č. 7 - MDI pin č. 22

 

Já měl v autě ještě originální aux, který jsem chtěl zachovat. Takže bylo potřeba AUX konektror přepojit do MDI jednotky.

MDI pin č. 33 - AUX pin č. 1

MDI pin č. 34 - AUX pin č. 3

MDI pin č. 35 - AUX pin č. 2

1050963422_MDI-AUX.thumb.png.3bdb379308c21592590a277679fcaae3.png

 

Po doplnění těchto vodičů všechno funguje jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Koupil jsem přesně tuhle jednotku do Superba 2 k radiu Bolero a měl stejný problém.

HF fungovalo parádně, telefonovovalo, šlo vytáčet přes rádio atd.... MDI přehrávalo, ovládat přes rádio šlo, ale nebyl slyšet žádný zvuk.

 

Moc děkuji za popsání vyřešení problému, pomohlo. Přidal jsem do kabelového svazku dodaného s jednotkou další vodiče podle tvého návodu a jede to parádně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mě to také nejde. Zkusím to tedy také.

Mám ještě k této jednotce 5N0035728R dotaz. Když přehráváte hudbu z telefonu přes bluetooth, ukazuje se vám na rádiu od tagy? Názvy písní+ interpret, pokud jsou v souboru MP3 údaje uložené. Přes USB flash disk a iPod to vidím, ale ještě nemám zvuk 

Pokud ano, nevíte, jak to zprovoznit?

Díky za odpověď.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Mohl bych přispět do diskuse a optat vlastníků MDI na pár otázek? Mám ve své F2 (2014) klasickou BTHF jednotku (7P6 035 730 K), rádio SWING a zajímalo by mne, jestli je nějaký funkční rozdíl mezi mou BTHF jednotkou a bluetooth integrovaným do MDI:

  • Umí i MDI hlasové ovládání stejně jako samostatná BTHF jednotka? Volat, pouštět hudbu, přepínat skladby...?
  • Podle všeho ani MDI nezobrazuje v režimu BT-AUDIO názvy písní a interpreta tak, jako to umí z USB nebo třeba rádio při přehrávání mp3 z CD. A je to stejné i třeba v kombinaci s navigací Amundsen?
  • Dají se při přehrávání BT-AUDIO přepínat skladby tlačítky na rádiu nebo na volantu, jako to jde třeba u CD? U BTHF to jde přes hlasové ovládání (příkaz hudba/další nebo hudba/předchozí), ale přes tlačítka to podle všeho u BTHF možné není, což je zvláštní, že to je takto nedotažené... Tak by mě zajímalo, jestli je to u MDI stejné...
Editováno: , autor: Miro F.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak všechno toto MDI jednotka umí. Umí tagy (názvy interpreta, název skladby, čas...), hlasové ovládání, volat, přepínat a přetáčet skladby na rádiu i volantu.. umí toho i víc než tvoje jednotka.

Jediný problém je v typu autorádia. Já to řešil na passatovi, kdy jsem měl rádio RCD510 od výrobce Blaupunkt a tam je zakopaný pes. S tímto výrobcem to MDI neumí. Prý stačí přehrát u Blaupunktu poslední software a šlape to. Já vyměnil autorádio a je klid.

Takže pokud je výrobce Blaupunkt, nejde. Pokud je výrobce Bosch, vše šlape bez problémů.

Editováno: , autor: Mirage75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, takže problém je nejspíš v rádiu (u mého typu BTHF jednotky totiž také někdo uváděl, že to tagy umí, ale v jiném autě než je Fabia). Nicméně u dvojkové Fabie s rádiem Swing to asi úplně řešení nemá, já sám mám poslední verzi Tour, kdy už končila výroba, ta to neumí a novější verze už žádná nebyla...

Editováno: , autor: Miro F.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 11 měsíců později...

Já nakonec skončil u nákupu staršího Amundsenu+ (RNS315) s integrovaným BT. Zpětně vzato mi to přijde jako nejlepší řešení, protože nepotřebujete externí BT jednotku, cena těchto rádií na bazaru se limitně blíží ceně BT jednotky s kabeláží a hlavně vše zde funguje jak má - umí to tagy, přepínání skladeb v režimu BT audio na volantu i na rádiu... Má to čtečku SD karet, takže to vlastně do velké míry nahrazuje i MDI... Jako bonus ten můj umí i DAB a má vstup na couvací kameru. Ne tedy, že by bylo na pořadu dne tyhle další fičury nějak využívat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Kombo 5N0035728R obsahuje BT jednotku 5N0035729F a nikde nejsem schopen dohledat, jestli tato jednotka podporuje protokol ACRCP. Čili, jestli při přehrávání skladeb přes bluetooth je schopna přepínat skladby na radiu, nebo ukazovat tagy, jako je tomu při přehrávání přes USB, nebo SD.

5N0035729F.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...