Přejít na obsah

Bzučení klimatizace při A/C


jiribur

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Já jsem měl auto v servisu po drobné nehodě, tak jsem při té příležitosti nahlásil pískající klimu. Technik říkal, že kompresory mění jak na běžícím pásu. Dle počítadla kilometrů to ani neprojížděli. A mám už taky Denso! Náhradní Rapid měl najeto ani ne 4000 km a už taky pískal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouho jste čekali na schválení reklamace?
Ja byl v servisu před týdnem a stále nic. V servisu se jim prý bzučení/pískání neprojevilo, ale prý to nevadí, jelikož jsem jim dodal vlastní video, kde byl vidět VIN na radiu a zvuk s pískáním. Video zaslali do ŠA a čeká se na odpověď. Ptal jsem se v servisu, jestli je to častá závada a prý zatím řešili tak 2 případy - Autocentrum Přerov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Zdravím v oktobri som reklamoval môj pískajúci kompresor kde bol úspešne vymenený za DENSO. Asi pred týždnom mi to začalo znova presne to isté cvrlikanie. Pritom po výmene až doteraz bolo ticho. Zhoršilo sa to v podstate z tyzdna na týzden. Stretol sa niekto žeby sa mu to vrátilo ? Ja to vidím znova na reklamačku ale už nato nemam nervy. + Všimol som si že ked auto stojí a je zapnutá klíma aj keď je von 20 stupnov. Ventilator chladenia ide na maximum a vnutri prehluší aj zvuk motora. Tiež som to doteraz nepozoroval 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před rokem mi na novém rapidu taky dali Denso a před 2 měsíci jsem byl znova reklamovat když klimatronik nešel vůbec. Vyměnili jen ucpaný ventil regulace. Nevím to přesně, protože jsem auto vyzvedl bez papíru, technik tam nebyl a já nemohl čekat. Nicméně systém měl být údajně propláchnutý od špon ze Sandenu, aby k ucpání toho ventilu nedošlo. Od té doby jezdím jen na AUTO a žádné zvuky uvnitř nevnímám. Klima letos dostala zabrat zatím jen jednou, kdy chladila na rozdíl 10° a jen vnější hluk se mi zdál větší jak dříve. Samozřejmě hned reklamuj a ať to dají na diagnostiku, ještě že mám prodlouženou záruku.

 

Asi před měsícem někdo dal na forum TPI, ale kde přesně si nepamatuju, tak si ho najdi. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam pocit že klíma tiež chladí menej + ten ventilator vpredu mi urcite netocil naplno hneď zo zaciatku a to aj pri vychladenom aute...mna čaka v septembri ešte len prva kontrola tak na druhy tyzden tam zajdem. Ale s tou klímov hrôza prví krát mi menili môj kompresor sanden za repas sandenu. Hned v ten den som ho reklamoval tak uznali a vymenili za denso sam som zvedavy čo mi nato povedia ale môže byť že tam zanedbali niečo. Tiež mam naštastie predlženu zaruku ale 3 krát reklamovať tú istú vec je už aj namňa veľa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeď reklamovat hned a prohlídku ti můžou udělat taky, já si nechal už v 6.000km i vyměnit olej když už jsem tam byl. Mě taky v servise chvíli vodili za nos a tak jsem dal nepříjemný tón a vyreklamoval jsem i mírně hlučné palivové čerpadlo což dokonce slyšel i technik na rozdíl od toho cvrlikání. Problém Sandenu tady byl XX krát dokola a měli ti dát rovnou nový kompresor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam presne ten isty problem s rapidom 1.0 tsi 81kw team rv 4/2019, 18 tis km. cvrlikanie pri zapnutej klime je to otravne pri dlhsej jazde ktora sa stava velmi neprijemnou a akonahle sa vypne a/c tak je ticho,chcel som to riesit uz minule leto ale nejak som to prezil ale teraz ked som sa tu konecne dostal na forum a citam ze to podla vsetkeho bude klima kompresorom tak to idem riesit aj kedze auto je v zaruke takze potom dam vediet ako som dopadol.A samozrejme ze mam ten horsi a to boli posledne rapidky takze Sanden davali az do konca.

Edit:

Auto zobrali do servisu samozrejme nahravky na usb k tomu a po dvoch dnoch volali ze auto hotove,vymeneny expanzny ventil,doplnena klima.Samozrejme nic nieje lepsie po prichode domov po 40km volal spat ze robi to to co aj pred tym tak ze mam poslat aktualnu nahravku a zavolat po vikende a dohodnut sa co dalej.Pridavam

video auta po "oprave".A trapime sa dalej 

Edit c2:

Auto vratene zo servisu ze sa jedna o charakteristicky prejav vozidla a nic mi uz viac s autom robit nebudu ze si mam auto zobrat.Zaslal som nahravky priamo do SkodaAuto tak cakam na vyjadrenie od nich no ak mi to zamietnu tak auto ide do predaja nechcem take auto so zarukou ktoru si nemozem uplatnit a nie ze este do buducna zase nieco na aute odide a ja sa budem len po servisoch vlacit a nic z toho.Je mi z toho na ?

Hlas 002_sd.m4a

 

 

Editováno: , autor: Branik71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Kupoval jsem Rapid 81kW Style+ skladovku v říjnu 2019 vyrobeno 2019. Zatím jsem si žádného zvuku nevšiml. Jde nějak poznat zda mám ještě Sanden, nebo Denso? Dokud je auto v záruce, tak bych si to rád nechal vyměnit i kdybych měl lhát, že už to ty zvuky taky dělá. Jinak oproti Fabii 1 2006 se mi zdá že klima chladí méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

27 minutes ago, Deawon said:

Kupoval jsem Rapid 81kW Style+ skladovku v říjnu 2019 vyrobeno 2019. Zatím jsem si žádného zvuku nevšiml. Jde nějak poznat zda mám ještě Sanden, nebo Denso? Dokud je auto v záruce, tak bych si to rád nechal vyměnit i kdybych měl lhát, že už to ty zvuky taky dělá. Jinak oproti Fabii 1 2006 se mi zdá že klima chladí méně.

No podla vsetkeho tam ten Sandem mas a zacne ti to po case robit ja som si auto prevzal 16.4.2019 lebo som cakal 2 mesiace a uz 15.6.2019 pozeram ze mam nahravku co som si robil ze mi to uz cvrlika.Da sa to odfotit ze si odfotis stitok kompresora pridam foto.Ale pokial ti to este nic nerobi tak ti to podla vsetkeho nevymenia no pokial mas servis ktory robi hlavne k spokojnosti ludi tak mozno mas sancu lebo ja som bol v 2 v mojom okoli a neuspel som.Ako pisali tu na fore ide od servisu na ktory natrafis.

20200727_103510.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předchozí se necituje!

Na kompresoru je štítek, který si snadno vyfotís mobilem. Lhaním si nepomůžeš, zvuk nahrávají a posílají výrobci k posouzení, přečti si forum nejen Rapid ale i F3. Mě klima už chladí víc jak dobře po dvou úspěšných reklamacích na klimatronik mám už jen Auto ať se točí, záruku mám prodlouženou.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Deawon napsal:

Kupoval jsem Rapid 81kW Style+ skladovku v říjnu 2019 vyrobeno 2019. Zatím jsem si žádného zvuku nevšiml. Jde nějak poznat zda mám ještě Sanden, nebo Denso? Dokud je auto v záruce, tak bych si to rád nechal vyměnit i kdybych měl lhát, že už to ty zvuky taky dělá. Jinak oproti Fabii 1 2006 se mi zdá že klima chladí méně.

Sanden tam budeš mít na 99%, neboť se stále montuje třeba do Scaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ben06

Já mám teda taky jen manuální a tohle léto ji pustím jen jednou týdně "preventivně", aby se projela. Jinak ji moc nepoužívám. Zatím žádné problémy se Sandenem nepozoruji, ale je to první léto teprve, kupoval jsem 11/2019. Uvidíme, co dál. Upřímně bych byl rád, kdyby se nějaký problém s tím spojený ukázal během záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval 3/19 a za 3 měsíce jsem hned reklamoval při prvním náznaku i když to nebylo až tak akutní, ale poučen forem jsem to řešil i když při první cestě do AS zrovna nebylo nic slyšet a tak jsem se vrátil. Aktivní nepoužívání možný problém asi jen oddaluje a cena opravy je 20+ a po záruce se na to každý raději vykašle.

V květnu jsem potřeboval přichladit a ejhle vnitřní větrák se točil jak zběsilý a nic. Špony z vadného Sandenu ucpaly regulační ventil. Asi ten povinný proplach odrbali. V servisu jsem taky oponoval TPI a k VIN prý nic nenašli a odvolávat se na nějaký fórum nemá smysl jak to někteří zkouší, je to pro smích a oni nejsou taky blbí.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto sa musí vychladiť na požadovanú teplotu, otáčky ventilátora padnúť na 2.-3. stupeň a otáčky motora udržiavať okolo 2000-2500... vtedy to moje cvrlikanie počuť najviac. Ak sú vyššie otáčky ventilácie alebo motora, cvrlikanie nepočuť kvôli vyššiemu hluku. Na voľnobehu to tiež takmer nepočuť. Tiež sa to chystám reklamovať, záruka končí 9/2020, čiže najvyšší čas. Už som sa na to pýtal v servise, nestačí video, ale vraj to musia aj oni počuť. Mám to prísť ukázať, keď sa to prejaví.. lenže v práci končím hodinu pred ich záverečnou a keď sa cvrčky ozvú, oni práve zatvárajú. Asi si na to budem musieť vziať dovolenku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...