Jump to content
jiribur

Bzučení klimatizace při A/C

Recommended Posts

No hezký, smutný je že Škoda o problému polských kompresorů ví a cpe je do aut dodnes doufajíc že většina lidí se na reklamaci vykašle

a cpe dodnes, mám rapida 02/2019 a pšonský sanden. Už delší dobu ignoruju všechno od nich a toto je pomsta :ble

My jsme tady dost specifický vzorek motoristů. Každý se neozve, nevšimne a dost lidí si myslí, že to tak má být.

ještě nepíská, ale v tichu začíná cvrlikat a to můj absolutně hudební hluch už zase rozezná

Možno tie dobré kompresory výrobca Denso nestíha dodávať a tak to radšej skúšaju s poľskými Sandenmi. Mal vôbec niekto v Rapide/Fabii3 dobrý kompresor už od výroby? Inak mne tiež od minulého leta kompresor cvrliká... je to nepríjemné, ak sa človek na to sústredí. Keby som nečítal takéto fóra, možno by som si to nevšimol alebo by som bol v tom, že to je normálne. Skúsim v priebehu tohto leta zvuk nahrať a reklamovať.

To bzučení není tak výrazné, myslím, že tě tam odbytou, že je to vlastnost kompresoru. Pokud máš ještě záruku, tak tam určitě jeď. Já to zjistil až po záruce, teď mě to v autě bzučí již čtvrtým rokem, kromě zvuku od toho kompresoru je jinak klima OK.

Tak já to bzučení slyším jen venku,v autě jsem nic nezaslechl a v záruce to ještě mám právě,teď tam pojedu na výměnu brzdové kapaliny atd tak zda se mám ptát i na tohle.

Určitě se zeptej a taky jim řekni, že víš o problémech s kompresory. Neboj se, je to tvoje auto, tvoje peníze, ať se starají.

Posted (edited)

To: Strapatý

Dobrý den, ten Váš zvuk/hluk mi přijde normální.

Pokud Vás zvuk/hluk při běžném používání auta neobtěžuje a nezvažujete, že tu prokletou klimatizaci raději vypnete, abyste měl v autě chvíli ticho, tak problém nemáte :-)

Přikládám projev svého (naštěstí již bývalého) kompresoru. Je to točené mobilem, chce to dát zvuk trochu víc nahlas. Změna je zřejmá v časech 0.37s 0.44s 1.08s 1.14s....

Good luck!

Edited by Honza2121