Přejít na obsah

Bzučení klimatizace při A/C


jiribur

Doporučené příspěvky

Mne po vymene za DENSO sa hluk len zhoršil pri sandene to piskalo teraz sa to správa ako zadierajuce sa lozisko podla toho zvuku citit az vybracie na volante po vymene som to reklamoval ale neuznali mi to. Hluk kompresora prehlušuje zvuk motora pri volnobehu. Pri garancke znova to zreklamujem. Podla mna to vyzera na upchaty expanzny ventil po zlom preplachu ... Zaujimave je ze robi to tiez len pri dochladzovani ked uz je interier vyhraty a vonku okolo 20 stupnov takze v servise sa im to len tak neprejavy (tak isto to robilo pri sandene len tam bol zvuk cvrlikavy) . Inak uznali mi to hned.... prvykrat doplnili klimu, dryhykrat vymenili sanden za sanden a dotretice sanden za denso... Takze to bude moja 4 reklamacka ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky 2019.

Po výměně za Denso byl kompresor subjektivně na plný výkon hlučný. Až jednou, loni počátkem léta jsem potřeboval víc přichladit a ono nic. Jezdím stále na Auto. Dal jsem to do AS opět na reklamaci. Ano ucpaný ventil šponama, špatný proplach a bez keců to vzali. Teď po roce není žádný problém a záruka běží. 

Vidím, že jste tady asi noví, stále se diskuse opakuje, kdyby jste si pročetli starší poznatky tak si uděláte stejný závěr jako já a asi i další. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdarec ,chci se zeptat mám klimatronik a nejdou mi výdechy nad rádiem je to pořád zavřený,klimatronik je zaplý na manuál ne na AUTO a sem tam za jízdy mi pod palubkou něco chroustá je to nepravidelný (nejspíš motorky co otvírají klapky),už si s tím nevím rady, nesetkal se s tím někdo?Díky za každou radu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,výdechy kolečkem zatvorené nemám na AUTO ani manuál to nefouká i když zapnu tlačítko aby to foukalo na horní část těla  tak mi to fouká akorát na bocích,střed je zavřený a nereaguje(kolečkem klapky otevřené vedle výdechů).Pokaždé za jízdy slyším takové chroustání jak kdyby motorky naklápěly klapky a to i bez zaplého AUTO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Takze sice FIII FL vyroba 10/2018.  Loni jsem se domluvil s kamosem co je prijimaci technik v AS, ze jo ten zvuk co jsem mu nahral je ono, ale pockame az to bude vyraznejsi aby reklamace byla jista. Letosni leto uz to bylo casto slyset i pres radio. Loni slabe kdyz ticho. A mam Sanden.

Zaver reklamacniho rizeni: vadny kompresor. Coz jsme ocekavali, protoze AS to taky reprodukoval i kdy to bylo jen obcas za urcitych podminek a vcerejsi pocasi tomu nenahravalo.

Reseni je dle predpokladu vymena kompresoru a co je prekvapilo i vysousece. A pry budu mit nejake uplne nove reseni, ktere jeste v tomto pripade nedelali. Takze auto zpatky doma a ceka se na dily.

Pro info muj zvuk a nahravka pouzita v reklamaci: https://1drv.ms/v/s!Ass-jJiFquNJlF87YT_6DRJkW0QD

Editováno: , autor: lumirnavrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to slysim dobre...protoze to znam ze sveho auta :)

 

dnes jsem to byl projet s garancnim technikem nicmene mi celou jizdu tvrdil, ze nic neslysi (i kdyz to bylo stejne jak na tom videu, at uz tvem nebo mem).  nakonec jsme se domluvili tak ze to natocim jeste jednou s VIN na radiu a on to posle do Skodovky na posouzeni

 

nebo pripadne jeste muzu zkusit jiny servis kde uz to resili a vi o co jde...nekdo zminoval nejake na Ostravsku ale to je tedy dost z ruky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 8/26/2021 at 11:00 AM, lumirnavrat said:

Takze sice FIII FL vyroba 10/2018.  Loni jsem se domluvil s kamosem co je prijimaci technik v AS, ze jo ten zvuk co jsem mu nahral je ono, ale pockame az to bude vyraznejsi aby reklamace byla jista. Letosni leto uz to bylo casto slyset i pres radio. Loni slabe kdyz ticho. A mam Sanden.

Zaver reklamacniho rizeni: vadny kompresor. Coz jsme ocekavali, protoze AS to taky reprodukoval i kdy to bylo jen obcas za urcitych podminek a vcerejsi pocasi tomu nenahravalo.

Reseni je dle predpokladu vymena kompresoru a co je prekvapilo i vysousece. A pry budu mit nejake uplne nove reseni, ktere jeste v tomto pripade nedelali. Takze auto zpatky doma a ceka se na dily.

Pro info muj zvuk a nahravka pouzita v reklamaci: https://1drv.ms/v/s!Ass-jJiFquNJlF87YT_6DRJkW0QD

Mozes potom dat vediet ako si dopadol z vymenou a co za nove riesenie pouzili?dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešením je výměna kompresoru a dalších věcí na foru už uvedených a hlavně důkladný proplach systému od špon. Já byl po pár měsících znova reklamovat nefunkční klimatronik, protože se ucpal šponama regulační ventil. Auto si vždy nechali na dva dny. 

Pokud problém někde neznají tak lžou, protože to byla chronicky známá závada hlavně u prvních F3 což přijímací technik přiznal. Hlavně že je druhé léto klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl v červnu na garančce se služebním Rapidem a mimo jiné jsem se na tento problém zeptal a přijímací technik dělal, že o ničem neví. A ještě se smál, že jsem to zjistil na internetu. Se soukromím jedu do jiného servisu, tak uvidím. Zatím jsem tam poslal objednávku a poslal toto video a foto volantu, kde mám vystouplí šev a zrovna na místě, kde ho držím prstem, tak uvidím jak se pochlapí. Najeto 15800km

20210824_193725.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím na co jsi se ho ptal, není dobré dělat ze začátku chytrého a už vůbec se neohánět nějakými fóry z internetu. Když jsem reklamoval poprve musel jsem trochu změnit rétoriku a slovník, protože prvotní slušnost taky nikam nevedla, ale to se budu opět opakovat už jsem o tom psal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nakonec domluvený na servisce a reklamaci klimy a volantu na 21.9.. Kvůli reklamaci to tam bude 2-3dny, tak snad to uznají. Klima píská při rozdílu teploty do 2s. Natočené to i  s VIN mám. Jsem zvědavý jestli mi kvůli tomu švu vymění volant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Právě mi volali že Škodovky (V-Auto Žebrák). Vadu klimy ŠA uznala a mění mi Snaden za Denso. Problém je, že proplach klimi trvá prý 5h + pak výměna kompresoru, takže budu mít auto až příští týden.

 

+ tužší řízení mi resetovali a nastavili tak jak má být. Uvidím zda to pomůže.

+ vystouplí šev na volantu (viz. foto výše) mi ŠA také uznala, takže mi vyměnili v 16tis km nový volant :)

 

Dost se divím, že to uznali. Momentálně mám jako náhradní vůz Fabii 3 FL Combi a velikostně zlatý Rapid vzhledem k tomu že cena je stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratulace, uznali to na zaklade ceho, videa?

 

ja byl ve dvou servisech ted, v jednom to technik odmital projizdet uplne, chtel me hned objednat na dilnu...i kdyz jsem mu jasne popisoval jak se to projevuje a ze u stojiciho auta to nema smysl. stejne tak TPI mu nic nerikalo a ze by si to treba nasel v pocitaci...nic

 

takze jsem zamiril do dalsiho servisu a tam to bylo mnohem lepsi, typek to se mnou projel, rikal ze slysi, ptal se jestli vim jaky tam mam klimakompresor tak se mu ukazal fotku toho sandenu a to TPI a on to hned zacal hledat a rika ze ano, na tohle cislo dilu je tu opravdu o tom informace, jen 3 roky stara. nicmene ted ze mi stejne nemuze pomoct protoze maji rozbitou tu masinu na plneni klimatizaci :) takze si napsal cislo a ze se mi ozve jakmile to pujde a dolmuvime se dal.

 

takze moje odysea pokracuje ale je tu uz mirny duvod k optimismu :)

 

Editováno: , autor: karlosx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...