Přejít na obsah

140kw TDI DSG 4x4 - divné zvuky při rozjezdu


Lukas_86

Doporučené příspěvky

Tak to je celkem pálka, ale asi to odpovídá. Já se zajímal případně jen o výměnu ložisek haldexu a byla mi řečena částka 25000 Kč. Ten zvuk na 5. a 6. stupeň slyším jen po zahřátí. Je tedy možné, že to budou ložiska DSG, ale zatím to neřeším, protože se to nijak nezhoršuje a navíc chci ve 180 tisících dělat pro jistotu komplet rozvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj,
hlásím se se stejným problémem. Auto jsem kupoval se 100tkm, problému jsem si všiml asi po půl roce a 10tkm (řekl bych, že to předtím nedělalo). Zkoušel jsem měnit olej v Haldexu a nic se nezměnilo, nicméně v servisu tvrdili, že z toho vytekl smradlavý spálený rosol, takže mám v plánu vyndat čerpadlo a vyčistit sítko. 4x4 funguje (nebo aspoň v zimě fungovalo).
Taky 2.0 TDI 140kW DSG 4x4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Sharky487 napsal:

Ahoj,
hlásím se se stejným problémem. Auto jsem kupoval se 100tkm, problému jsem si všiml asi po půl roce a 10tkm (řekl bych, že to předtím nedělalo). Zkoušel jsem měnit olej v Haldexu a nic se nezměnilo, nicméně v servisu tvrdili, že z toho vytekl smradlavý spálený rosol, takže mám v plánu vyndat čerpadlo a vyčistit sítko. 4x4 funguje (nebo aspoň v zimě fungovalo).
Taky 2.0 TDI 140kW DSG 4x4


Ahoj, mě taky vytekl hnusny olej s takovym šlamem.. bez kovovych vměstků. Mám podezření že v autorizaku olej proste nemenili. Ted jsem menil v 140tkm. Cerpadlo venku vycisteno, udelan nekolikanasobny proplach. Nepomohlo. Nove cerpadlo nepomohlo. Vse vypada na naprave ok. Jeste necham udelat olej v dsg a ulozeni dsg/motoru ale moc nadeji tomu nedavam… za 14dni jedu do AR Cars at se na to podivaji. Ale obavam se ze nas ceka vymena haldexu. Kdyby to teda bylo fakt na vymenu, bud udelam repas nebo starsi dil. Novy vyjde na 80k coz je nerealne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, jta napsal:

Jednou z variant, kterou jse se zabýval byla i hardyho spojka, ale podle všeho je v pořádku. Spíš to asi opravdu budou ložiska haldexu.


hardyho spojka dela uplne neco jineho, dunive vibrace pri vysich rychlostech a ne pri rejdu a rozjezdech/malych rychlostech.

Tu uz jsem menil na dvou passatech ;) coz je uplne stejny.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, p2p napsal:

Jeden dotaz na Vas... A nevypustili jste si nahodou pri vymene haldexu zadni rozvodovku??? 


Ne. To by snad neudelal nikdo kdo aspon neco vi co to je haldex a rozvodovka i kdyz jsou pekne u sebe 😂

u me byl olej v haldexu vymene 4x a sitko cerpadla pokazde.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

tak se hlásím po delší době, udělal jsem olej v dsg, uložení dsg+motoru. Bez výsledku.

Auto bylo v AR Cars Ostrava, kvůli jiné opravě dveří, ale známý mi tam domluvil prohlídku hlavně haldexu. 

Za 15 let se s tímto problémem potkali 1x a pomohl jim tehdy udělat několikanásobný proplach a vyčištění... 

V mém případě nepomohl. Čili mi bylo řečeno pokud nemám pojistku na nějaké mechanické poruchy ať si připravím balík na nový haldex :)

Doma jsem ještě zkoušel odpojit pojistku haldexu a auto jako vyměněné, žádné zvuky,vibrace,kopance pod plným plynem, takže jasná příčina haldex v hajzlu, nejspíš zanedbanou výměnou oleje v autorizáku nebo nevím.

Uvažuju o repasi, starší díl nemá cenu bez záruky kupovat. V Ostravě je firma co to dělá s nějakou zárukou tak se za nim chystám stavit poptat se co to obnáší ten repas a jak to funguje.

https://www.sbazar.cz/autosluzby.cr/detail/27160019--repase-diferencialu-haldex

Nový díl za 80k bez dph je utopie. 

Takže až budu mít další info, napíšu to zde.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, udelal jsem repas haldexu, vymena lozisek diferencialu k poloosam. Nove cerpalo haldexu. 
35k v hajzlu.

Bez zmeny. 
 

Bud je vnitrni ozubeni diffu v prdeli (rozvodovka) coz jsem videl v zahranicnim foru nebo to je necim jinym, ale krom poloos to nevim cim.. 

Puvodne jsem chtel cely jiny haldex s difem ale nebyl tak se repasoval muj.. takze nvm zda je diff vevnitr OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, jta napsal:

Měl jsem kdysi myšlenku ohledně přehrátí sw haldexu i převodovky, ale nešel jsem do toho. Možná by nebylo špatné, to zkusit. Přeci jen, je to všechno ovládáné řídícími jednotkami a jejich softwarem.


samo že jsem dal nový SW řj haldexu, a mam udelanou aktualizci a remap dsg.. beze změny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Sakra to přeci není možné, aby výměna oleje udělala takové problémy tolika lidem. Myslím, že tím bude trpět mnohem víc Superbu, ale většina lidí to vůbec neslyší, nebo neřeší, dokud to jede. Já zkoušel přes diagnostiku změnit záběr haldexu, ale ani tak to nepomohlo. Je zajímavé, že nejmíň mi to dělá, když je zima. Teprve až po zahřátí, se to ozývá, jinak ne. Teď v létě je to nejhorší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...