Přejít na obsah

Vibrace a dunivý zvuk při nízkých otáčkách


binuu

Doporučené příspěvky

Zdarte chlapi! Mám supa z roku 2012 s motorem 2.0tdi 125kw DSG(nájezd 96000km) a před rokem už jsem řešil dunění motoru při nízkých otáčkách a částečně(pouze částečně) se to vyřešilo výměnou plastický části u sání(airscope). Ale už tak 3-4 měsíce pozoruji že veškeré dunění a vibrace pri otáčkách 1200-1500(nad 1500 už  fajn) kompletně zmizí když se Regeneruje dpf filtr!! Je to velmi divné,vím že při regeneraci se to všechno zahřeje na vys.teplotu ale nejsem profík takže nemám ponětí proč auto jede při regeneraci dpf úplně svižně ,táhne pěkně(jako kdyby konečně mohl dejchat) a nevibruje neduní prostě pohoda. Je to jakoby úplně jiné auto ale jenom cca 15minut... Skončí regenerace dpf a šup zpět do dunivýho traktora. Kluci na klokočce samozřejmě nevědí a.prej dunění je u TDI normalka ale prostě jim nevěřím. Setkal se někdo s tím už? Díky moc :(

Editováno: , autor: binuu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ja mám 2012 2.0 CR 103kw a mám podobný, možno rovnaký problém. Neviem čím to môže byť, minule som si menil olej s filtrami a nejak sa mi tá "rezonancia" zredukovala, resp. už to nevnímam, takže to mohla byť len uvoľnená nejaká skrutka alebo kryt. Uvidím či sa to vráti alebo prejaví znova časom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, mám stejný "problém". SII CFFB, jízdní projev bez jakýchkoliv problémů,

jen při poklesu otáček, při přeřazování, (pod 1.500 otáček) je slyšet divný zvuk z motorového prostoru. (Vibrace, dunění, rozonance). Při volnoběhu není slyšet nic ani při zvyšování otáček motoru, pouze při klesání. Těžko popsat, narozdíl od bady555 na to u mě nemá vliv regenerace a děje se to stále. Nevím, zda je to normální či nikoliv. Děkuji za jakoukoliv reakci.

Editováno: , autor: Hammerdin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě aktualizace mého příspěvku, zmiňované vibrováním (drnčení), by mohlo jít od plastové soustavy sání, každopádně jsem při otevřené kapotě zaznamenal nový zvuk, a to jakoby kovové pískání od alternátoru. Tento zvuk je rovněž slyšitelný do kabiny. Nemá někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Dlouho jsem se trápil s duněním při nízkých otáčkách, omdlíval jsem z obavy, že bude převodovka, ložiska,.. v háji.

pak jsem to objevil a je úplně ticho.

Pod filtrboxem je z něho něco jako husí krk, odvod nečistoty dolů, nebo tak něco. To drnčelo o v motorovém prostoru, Ale jak hnusně !

Trochu jsem to vychýlil a je úplně klid, odešlo to okamžitě, takže to bylo ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 1. 2019 na 14:12, Pavel další napsal:

Dlouho jsem se trápil s duněním při nízkých otáčkách, omdlíval jsem z obavy, že bude převodovka, ložiska,.. v háji.

pak jsem to objevil a je úplně ticho.

Pod filtrboxem je z něho něco jako husí krk, odvod nečistoty dolů, nebo tak něco. To drnčelo o v motorovém prostoru, Ale jak hnusně !

Trochu jsem to vychýlil a je úplně klid, odešlo to okamžitě, takže to bylo ono.

Diky za odpoved, myslis ze bys mohl nam poslat treba fotku toho "husiho krku" ? :D  Diky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrázek je sice z nějakýho inzerátu, ale je to krásně vidět.

Ten "komínek" nahoru je ve skutečnosti dolů, na obrázku  je filtrbox vzhůru nohama..

A ten komínek drnčel o nějakou příčku či kaastli v motor.prostoru, a rezonoval při nízkých otáčkách.

Přeju ti, ať je to i tvoje příčina, a ne třeba ložisko..

Související obrázek

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Pavel další napsal:

Obrázek je sice z nějakýho inzerátu, ale je to krásně vidět.

Ten "komínek" nahoru je ve skutečnosti dolů, na obrázku  je filtrbox vzhůru nohama..

A ten komínek drnčel o nějakou příčku či kaastli v motor.prostoru, a rezonoval při nízkých otáčkách.

Přeju ti, ať je to i tvoje příčina, a ne třeba ložisko..

Související obrázek

 

Diky moc Pavle! Trapi me to uz skoro 2 roky a pomohlo jen cca 20% vymena casti dle prilozene fotky.Prohledal jsem vsechny cz  i britsky fora,nemecky a nic. Tak snad tentokrat diky tobe vyresim zbylych 80% :D Musi se to asi nejak uplne vyndat ze? asi si musim najit nekde nejaky postup na to, nejsem moc technicky typ. Kazdopadne moc dekuji,az to vyresim tka napisu update.

Capture.PNG

Editováno: , autor: binuu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to práce na půl hodinky, tou částí na tvé fotce můžeš začít, pokračuj částí, v níž je vložka vzduch.filtru - to je ten filtrbox.

Nevím, jestli pod něj vsuneš ruku a husí krk přihneš, nebo ho odmontuješ a přihneš potom, příp. na něho nasadíš např. mirelonovou ochranu, co je na izolaci vodovodního potrubí, mě stačilo ho zahnout, aby nedrnčel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...