Přejít na obsah

svieti kontrolka mazania


daglo

Doporučené příspěvky

Dobry deň. Chcel by som sa opýtať, že v čom môže byť problém keď mi svieti kontrolka mazania. Oleja mam dosť, menil som ho. Má  nabehane okolo 5 tisic po výmene. Kod motora CFFB Superb r.v 2012. stav tachometra 155000. Dakujem za rady. Nebol som s tym ešte na diagnostike

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mne to tiež hockedy bliklo po vymene oleja a to preto lebo si myslím že ho dobre nenastavili interval a to preto že keď som vždy otvoril kaputu a skontroloval olej všetko bolo ok .. pri otvorení kapoty je tam el. Kábel na odomykani a tak vie motor že si ho skontroloval a tak tu kontrolnú riadiaca jednotka kontrolnú zhasla...som vždy po rozsvieteni kontrolky skontroloval olej a zhasla.. ked som prisiel domov siel som na vag nastavil som znovu interval ..A bolo... ale je pravda že odchádzajú tie olejove čerpadlá a keď su v pase tak sa rozsvieti kontrolka oleja  ... a v tedy treba konať.. ale keďže máš tak tesne po vymene oleja a mne to tiež začalo svietiť približne po 1000km tak si myslím že to máme stejne...No treba ísť do servisu .. už je to vyse polroka a všetko je ok.. j

Editováno: , autor: Tomas Beginer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Okamzite po výmene oleja a filtra mi pri otáčkach nad 1300 začne svietit kontrolka nízkeho  tlaku oleja, a že mám vypnúť motor.  Menil som 5w30 za 0w30. Motor mám 2,0 tdi pd103kw. V čom môže byť chyba? Oleja je dosť ani netecie. Značka tá istá. Že by sa zrovna po výmene pokazilo cidlo alebo čerpadlo? Dakuje. Za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa to stalo na Octavii a bolo zle čerpadlo. V autorizaku mi povedali, že hlava na výbrus. Keďže cena bola abnormálna tak som išiel k známemu. Ten auto napojil na diagnostiku, potom sa previezol a tak povedal, že výmena čerpadla. Mal som samozrejme obavu či si je istý a tak povedal, že ak sa pomýlil tak ho zaplatí on a nezoberie za opravu nič. Prejavovalo sa to tak ako píšeš. Po výmene všetko OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...