Přejít na obsah

Filtr pevných částic, benzin motor


shockwave

Doporučené příspěvky

Ahoj, předem se omlouvám za pro mnohé stupidní otázku, ale přesto. Prodejce mi nabízí Toyotu - benzin, 1,6 Valvematic 97kw, r.v. 2014-emise Euro 5 verzi s tím, že udajně nemá filtr pevných částic. Vím, že filtr se týká převážně dieselů a taky články na netu nedávají jasnou odpoved, zda dnes nový benzín motor má mít nebo nemá filtr pev část. Co jsem našel, tak jsou články, co se chystá v Německu, ale co u nás??

Jde mi hlavně o STK, abych pak prošel, také cena vozidla není zanedbatelná. Ptám se z toho důvodu, že nejsem nikde schopen najít pořádné info, zda má toto vozidlo mít filtr pevných částic a je také víkend, takže v čr taky nikde nikdo nepracuje:(- v autorzizovaných servisech Poděkoval bych moc za radu, kdyby někdo znalý věděl. Děkuji ještě jednou. Josef

Editováno: , autor: shockwave
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Toyota forum se jistě přihlásit dá.

K motoru 1.6 Valvematic dodám, že je to ještě klasický atmosférický motor s nepřímým vstřikováním paliva. Takže neprodukuje "nanosaze - pevné částice" jako přímovstřikové motory (jedno jestli benzín nebo diesel), proto nepotřebuje filtr těchto částic. (Mimo jiné bude méně trpět na zanášení karbonem) Projel jsem se s Aurisem s tímto motorem a je to dobrý motor, jak na courání po městě tak na svižnou jízdu, jen je třeba si pro výkon a krouťák dojít do vyšších otáček.

Ale jsem zmlsaný turby, takže nakonec u mě vyhrál 1,4 TSI. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...