Přejít na obsah

CarStick v Karoqu


havrosh

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, LukášCBR napsal:

@sprcek

CarStick můžeš nechat neustále zasunutý v USB. Nebí potřeba ho vytahovat.

Co se týče SIM karty, mám datovku na rok s 1,5GB a 149Kč.

 

Děkuji - ta simka se po roce může dobít ? - od koho ji máš?

Já sondoval tak asi vyjde nejlépe dobijecí simka od Vodafone.

Ten 1,5GB ti na rok stačí? Nemám představu jak je to hladové na data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem o vikendu presel na iPhone a uz v praxi zjistuju co to je za opruz s tim mobilnim hotspotem a parovanim na Skoda connect. Telefon se na poprve manualne pripoji, nicmene pri dalsim pripojeni to hlasi, ze sitovy klic nesouhlasi a clovek to musi pokazde manualne zadavat a vytukavat ten sitovy klic v nastaveni WLAN v Amundsenu. 

 

Dalsi vec co jsem se chtel zeptat. Jak parujete Apple CarPlay? Funguje vam to bezdratove, nebo to vzdy musi jet pres USB?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co popisujes jsem s iPhone neregistroval. Telefon se automaticky nespoji, ale stacilo v telefonu vypnout/zapnout hotspot a pak se to chytlo, bez jakehokoliv nastavovani

Ale souhlas je to opruz, chci rano do auta sednout a o nic se nestarat

 

CarPlay funguje pouze pres kabel.

Otazka je jestli/kdy to Skoda/VW implementuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost s iPhonem vs Infotainment Škoda stejná jako @havrosh (sice teď u nové OIII, ale to na funkčnosti nic nemění).

 

Ta potřeba vypnout/zapnout hotspot je opravdu opruz a popravdě z funkčního hlediska mě nenapadá, proč to tak musí být. Ani mě nenapadá spekulovat o tom, že je to způsob jak prosazovat svůj vlastní produkt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 10/22/2018 at 4:04 PM, pusher... said:

Telefon se na poprve manualne pripoji, nicmene pri dalsim pripojeni to hlasi, ze sitovy klic nesouhlasi

Nepripojujes nahodou telefon k infotainmentu (telefon se spojuje na hotspot auta)???

Dneska jsem to zkusil a chovalo se to presne jak popisujes. Telefon se k autu pripojil pouze poprve, pri dalsim nastartovani to hodilo chybu klice a chtelo znovu zadat.

 

BTW: Horsi aplikace jak Skoda OneApp byla snad SmartGate... Hodnoceni 2.3* v AppStore je hodne prehnane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, nastavuju to pres Menu\Nastaveni\WLAN. Viz navod:

 

Nastavení WLAN

■ WLAN - seznam dostupných hotspotů externích zařízení 

    ■  Manuální nastavení - nastavení parametrů pro vyhledání a spojení s hotspotem externího zařízení

         ■ Jméno sítě - zadání názvu hotspotu

         ■ Síťový klíč - nastavení přístupového hesla

         ■ Úroveň bezpečnosti: - nastavení zabezpečení (trvale nastaveno na WPA2)

         ■ Spojit - vytvoření spojení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak to delas spravne... Auto k telefonu.

 

Zkus mozna zmenit SSID a klic. 

 

Ja jsem to zkusil a svete div se... dneska se to spojilo automaticky a na ani jedno zarizeni jsem nesahl (ale pozor, ja pripojoval naopak telefon k autu, protoze mam CarStick).

Budu to jeste sledovat jestli to nebyla jen nahoda 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Problem vyresen. V aute jsem smazal WLAN bod. Nasledne v telefonu jsem zmenil pristuppove heslo hotspotu. Pak jsem vyse zminenym zpusobem pridal bod novy a zadal nove heslo. Ted uz se to automaticky pripoji, kdyz prijdu do auta a v telefonu pustim mobilni hotspot.

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@pusher... - dekuji za tvoji pomoc. I u me to takhle funguje. (zatim jen jedna zkouska)

 

Co jsem pri zadání názvu hotspotu zjistil, ze to jmeno musi byt kratke a bez jakychkoliv znaku nebo mezer.

Dal jsem jmeno se 7 pismeny a pak to fungovalo. Se znaky a mezerami ne.

 

Telefon mam Oneplus 2 

 

Update po 5 dnech: 

Karoq se spojuje s Hotspot spolehlive :-) 

 

Editováno: , autor: tomspeed66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jste někdo ze Škoda e-shopu ten LTE CarStick v akci s tou SIM kartou? Zajímalo by mě, co je to zač a jaké s tím máte zkušenosti.

Z dostupných materiálů ŠA by se mělo jednat o datovou SIM od Vodafone, tarif/program "Internet in the Car" s 1GB na zkušební dobu 28 dní s možností prodloužení. Jelikož jsem v nabídce Vodafone tento tarif nenašel, zkusil jsem teď zavolat na zákaznickou linku a tam jsem dostal odpověď, že tento tarif je určen pouze pro majitele vozů tří konkrétních továrních značek, přičemž Škoda mezi nimi nebyla. Tak mi to nějak nedává smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, jenže to nedává odpověď na moji otázku. Zajímám se o to z hlediska pořízení samotné SIM do mého infotainmentu Columbus, tedy nepotřebuji CarStick. Při dotazu na Vodafone mi v podstatě sdělili, že si to pro vůz Škoda nemůžu pořídit. Proto mi to nedává smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se špatně vyjádřuji, ale chtěl jsem informaci o té "SIM Zdarma" ke CarSticku, co je teď v akci.

Vím, že 1GB na 28 dní je skoro k ničemu, ale po tomto se nepídím. To jsem uvedl jen jako fakt, že toto je balík dat, který je na dané SIM zdarma ke CarSticku. Taky vím, že daná SIM karta je od Vodafone a že je to tarif "Internet in the Car". Po uplynutí té 28 denní lhůty má uživatel možnost si začít platit "ostrý" tarif, jehož podmínky neznám a nepodařilo se mi najít. Co jsem chtěl je to, že jsem chtěl od Vodafonu tento tarif jako nový zákazník, vyprdnout se kupování CarSticku i na zkušební dobu 28 dnů s 1GB dat, rovnou si zvolit objem dat/cenu, vzít od nich SIM a začít použítvat.

 

Jenomže službu nebo tarif "Internet in the Car" u nich v nabídce tarifů nevidím a na tel. dotaz mi bylo sděleno, že to ani pro vozy Škoda není určeno, což zase odporuje tomu, že jej Škoda dává ke CarSticku i s návodem, jak jej v infotainmentu Škoda zprovoznit.

 

Současná nabídka od Vodafone na datové tarify je zde, nejlevnější za 199 Kč - https://www.vodafone.cz/internet/mobilni-internet/

 

Tady je stránka s důkazem o existenci tarifu(programu "Internet in the Car", ale za boha nejsem schopen se dopídit k informaci, jaké datové balíčky tam jsou, za jaké ceny a jestli to jde/nejde použít ve vozech Škoda.

 

https://internetinthecar.vodafone.com

 

Když se tam dá "Registrovat jako nový zákazník", tak to napíše, že to jde jen ze systému vozdidla. Takže začarovaný kruh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šel také do CarSticku. Na německém e-bayi z nějakého Audi hausu za 1 290 Kč  + poštovné a za 3 dny doma (Česká pošta ať se jde zahrabat). SIMku jsem vzal zde zmíněný Twist Online s 1 GiB dat, u operátora na prodejně mi ji nechali za 249 Kč. Díky @LukášCBR za inspiraci s obojím. Jinak doteď jsem také používal Wi-Fi hotspot a považoval jsem CarStick za zbytečný, ale to byl názor, dokud jsem to nezkusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...