Jump to content
Sign in to follow this  
hans88

Lanovod - viditelně visí

Recommended Posts

Ahoj,

visml jsem si na Spacebacku teto "hadice" vdouci k zadnim kolum, muzete mi, prosim, rict, k cemu slouzi? Pripada mi totiz, ze neni videt na kazdem Rapidu. Nesouvisi treba s kotoucovymi brzdami na zadnich kolech?

Puvodne jsem po jejim vyznamu zacal patrat pote, co jsem si ji vsiml na nasem aute a mel jsem podezreni, ze visi nejak povazlive nizko, tak jsem zacal koukat po ostatnich Rapidech - jelikoz je to pozorovatelne i u dalsich vozu, tak je asi vse spravne, ale jen by me zajimalo k cemu tedy slouzi...

Na prilozene fotce je oznacena cervenou sipkou.

Jeste doplneni: foto je z pohledu na leve zadni kolo

Diky!

post-95450-0-65796300-1439405076_thumb.j

Od ruční brzdy, případně můžeš zkontrolovat, jestli regulérní brzdová hadice nevypadla z takových držáčků, které tam jsou.

Mám to taky tak. U zadní kotoučové brzy je to znatelnější a hadice jsou silnější. Je to zaháknutý jen na drátku a už se mi stalo, že obě hadice byly vyháknutý. Výš to dát nejde jen tak jednoduše, ten drát se nadá víc přihnout a asi by praskl. V servisu s tím nic neudělali, je to normální :)

mám to taky, když přicházím k autu které je zrovna na kopci a natočené ke mě bokem, tak se mi chce zvracet když to vidím...

ustříhnout a zaslepit....

ne vážně, tanhle lanovod visí skoro ze všech škodovek - takže to není chyba, ale vlastnost :-)

Včera jsem si všiml, že mám hodně svěšený lanovod od brzdy (vím, jak hloupě ta věta zní :mellow:). Je to normální? Nebo je to na servis?

Viz. foto černý MR 17 můj a modrý MR 14 z práce. 

IMG_20180515_085808.jpg

IMG_20180515_084649.jpg

Tak na začátku produkce to měli vyřešené lépe. Když ty háčky trochu seřídím, aby to bylo jak horní fotka - nemůže to mít vliv na funkčnost? 

Rapidům to takhle škaredě opravdu visí, u některého to jde vidět více, u některého méně. Já si to trochu přihnul, ale ani tak žádná sláva.

V autech se nevyznám, může mi někdo poradit, zda je toto normální? Myslím jak je ta trubice svešená dolu.dekuji

6EDE1FBD-498C-47B4-BADC-51529833822D.jpeg

F296D5B9-8B12-4489-BC53-9B2EAFF80A7D.jpeg

Taky děkuji. Já si toho všiml skoro hned při koupi vozu,ale říkal jsem si že to asi tak má být když je to fungl nové. Dnes to ale zahlédl kolega v práci a říkal že takhle dole by to být nemělo, tak mě to trochu vylekalo.

Že to je jakýsi lanovod by mě nenapadlo, ja jsem spíš ajťák než profík na auta 😇

i felicie měla lanovody krásně uhlazený :D,

já zase netuším jak dostat do mobilu android auto :o

Edited by ben06