Přejít na obsah

odvětrání víka ventilů AMF


Doporučené příspěvky

Zdravim,
řeším problém na motoru 1,4 TDi AMF a to úbytek oleje z motoru, který končí v hadicích sání
před intercoolerem. Je ho tam tolik že se dá vylejvat.

 

Na první pohled sem si řek, dobrý, mám už vyběhaný turbo, ale dalším příznakem je zaolejovaná hadice odvětrávání víka ventilů č.5, a to dost. 
Takže nerad bych vyměnil turbo a zjistiil, že olej pak ubývá dál.

Nepodařilo se mi najít kloudný popis k víku ventilů pro můj motor, natož jednoznačně ověřit, že
regulátor tlaku PCV, který je v něm zabudovaný funguje správně. Možná mám celý problém s
úbytkem oleje jen díky stále otevřenému regulátoru a olej se neustále cpe do sání.
Domnívám se, že kromě regulátoru je tam integrovaný i odlučovač oleje.


Funkci chápu tak, že přes otvory č. 1 je propojen prostor ventilů s regulátorem. Plechová
'záslepka' č. 2 funguje jako odlučovač oleje z regulátoru. Trubička č.4 patrně funguje jako nějaká
pojistka proti poruše, úplnému zacpání regulátoru, je vyvedena ven, není zaolejovaná.

 

K trojúhelníku č.3 vůbec nevím, buď se tudy odlučuje olej, protože to je v jednom rohu
odchlípnuté, nebo je plast už věkem a teplem zkroucený.

EDIT 17.2.2020 tak u nového víka ta trojka odchlípnutá není, drží pevně

 

Poradíte mi někdo jak ověřit fci víka? Nebo s odkazem na technický popis? Dík! :)

víko shora, popis.JPG

3ka detail, popis.JPG

víko zespodu, popis.JPG

Editováno: , autor: alien27
aktualizace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, pod víkem 5. je gumová membrána, která bývá připečená, nebo děravá. Na našem trhu se jako samostatný díl nedodává, pouze celé víko, nicméně se vyměnit dá. Nevadí ani tak děravá, jako připečená a bránící odfuku z motoru. Následkem je tlakování všude možně, včetně prolínání oleje turbem. Kontrola je na místě.

S pozdravem PB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...