Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Dobrý den, koukal jsem podle VIN na aktualizace map a zjistil, že je aktualizace:  ECE2 2018 (5 GB), ale obsahuje pouze tyto země:

Albánie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Estonsko, Kosovo, Kypr, Litva, Lotyšsko, Makedonie, Moldávie, Rumunsko, Rusko, Řecko, Srbsko, Turecko, Ukrajina.

Další mapy jsou označeny ECE 2018 (12 GB) a zde je celá Evropa. V autě mám verzi ECE1 2018. Ptám se jestli je verze ECE = ECE1?

A proč vydávají ECE2 pouze pro výše uvedené země a ne pro celou Evropu? Nebo je to chyba?

Jinak další info je, že další aktualizace bude dostupná v srpnu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Stala se mi taková věc s navigací, systém je připojen online k datům, hlásí, že na trase jsou komplikace, dokonce vidím uzavírku na displeji na dané trase a navigace mě tam stejně vesele navede. Je to normální? Myslel, jsem, že počítá s momentální situací a podle toho upraví trasy, jako třeba Waze.

A ještě jedna věc, dá se nějak nastavit směr šipky na displeji infotainmentu? Jsem zvyklý z navigací v telefonu apod, že směrová šipka je vždy ve směru jízdy - nahoru, ale tady ne, pohybuje se klidně dolů a do boku po mapě, trochu mě to mate :-D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ano je tro normální, buď neexistuje reálně časově kratší cesta kdaž máš nastavenu nejrychlejší trasu nebo pokud máš nastavenu nejkratší (logickynechceš moc najet, ale moc nespěcháš) nebo pokud máš navolenu ekonomickou trasu, tak tě také nechá raději stát (však jsi ekolog, přeci nebudeš někde spěchat a najíždět zbatečné kilometry.... proto jezdím zásadně na nejrachlejší (logicky pak navigece ví, že spěchám)...

další věc může být to, že v místě může být restrikce (obce si dnes mohou zaplatit vyjmutí z objízdné trasy pro navigace, nebo tu udělá přímo provozovatel aby se jinde nevtvářely kolony, u náš ŘSD jen výjměčně, v Rakousku ASFINAG zcela běžně)...

lepší pokud se trasa nezmění sama vybrat ručně zácpa vpředu nebo jak to je v menu a nechat si objízdnou trasu spočítat....

k poslednímu dotazu... to asi těžko, navigace jede vždy směrem nahoru displeje, pokud tedy nemáš nastaveno jiné zobrazení než zobrazení jízdy - vpravo nahoře je tlařítko orientace mapy (obrázek kompasu), pod ním centrování mapy (autíčko se čtyřma šipkama),... chce to trochu v atě proslitovat návod tištěný nebo v pdf v mobilu....

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jen malá technická - obec si nemůže "zaplatit" vyjmutí z obízdné trasy.

objízdná trasa není součástí zprávy posílané do navigace - její nalezení a rozhodnutí je čistě na rozhodnutí navigace, a obce nemají možnost si to nějak zaplatit či vynutit - není to technicky možné.

ohledně automatického přepočtu - amundsen nemá nastavení "Dynamická navigace" (nebo tak nějak se to jmenuje)? Columbus tuhle volbu má, a právě se tím řídí to, jestli navigace automaticky přepočte nebo nepřepočte trasu v závislosti na dopravě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Amundsen má funkci přepočítání trasy na základě aktuální dopravní situace

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 11 hodinami, Redfish napsal:

Klini na ten symbol kompasu... 

Díky :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno )

Mám Amundsena a navigace jsou také trochu můj koníček. Ta v Kodiaqu bohužel patří k těm horším. Letos se mi již 3x stalo, že v Německu a Itálii hlásila kritickou situaci na trase a okamžitě změnila trasu tím, že mě poslala mimo dálnici. Porvé a podruhé jsem poslechl a bohužel si dost zajel a zdržel. Potřetí se mi to stalo na výjezdu na Brenner, kde mě opět tlačila sjet z dálnice pryč. Na Brenneru s plným autem lidí (dětí) dost blbý... Tak jsem rychle pustil Waze a TomTom na mobilu, kde jsem se dozvěděl pouze o hustším provozu a zdržení na trase max. do 10 minut... Tak jsem jel dál a projel naprosto v klidu. Takže tato funkce je dost nepoužitelná, ale bohužel ji asi spousta lidí poslechne. Nyní jezdím už jen na Waze přes Android auto, což funguje skvěle. Co se týká grafiky, tam to také není nic moc, obzvlášť u složitějších křižovatek někde, kde to člověk vůbec nezná, typicky velké nestandardní kruháče.

Editováno na Daniel Bednář

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se