Přejít na obsah

Olej


Tragedie_v_JZD

Doporučené příspěvky

Precti si jeste jednou, co dotycny napsal a o cem se bavime, a nepindej.

 

servis mu rekl “lejt tam mizete 0w-20”. Dotycny si nekde na cerpacce koupi prvni 0w-20 a zacne to tam lejt.... 

 

chapes uz? S timhle nema autorizak co delat - ten samozrejme vi, co tam lejt.

 

muj tip je ten, ze cela ta saskarna je kvuli tomu, aby “bezni” lidi nekupovali olej mimo skodovku (nejspis se to zvrhlo a lidi si zaclo vlastni olej tolik, ze servisy zalobovaly a ted chtej abys byl “odkazany” na servis.

 

nicmene - klicovy problem tu stale je. Pokud se chces drzet pokynu, tak s 508kou si olej sam nevymenis :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumím, o čem se tu pořád dokola diskutuje. Buď to nechám na autorizáku a neřeším, nebo si kupuji vlastní olej a nezabývám se primárně jeho viskozitou, ale předepsanou specifikaci, abych měl 100% jistotu, že motoru nevadí. Tragédii jde předpokládám o to, že z manuálu informace pro nákup nové náplně prostě nevyčte. Což je blbý, z čeho tedy vycházet?

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ved to zbytocne, a este aj konspiracne riesi.

 

Zavolam do servisu:

"Dobry den, tu je Jozef Dilino, pro pratele JZD, chcel by som prist na vymenu oleja, akceptujete vlastny?"

"Jo klidne"

"A kolko litrov mi treba + podla manualu z auta mi nie je jasne, aku specifikaciu?"

"Nedelejme z toho tragedii, Vas VIN nebo motorizace?"

"Bla bla bla"

"V tom pripade si kupte X litru specifikace X"

"Dakujem"

"Nashledanou"

 

Ak nesuhlasia s vlastnym, volam do dalsieho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teorie, že výrobce záměrně zatajuje či úmyslně nezveřejňuje jasnou nebo srozumitelnou definici náplně se mi zdá dost konspirační. Nemá třeba někdo manuál k vozu v jiném, než CZ jazyce, jestli třeba nedošlo jen ke ztracení v překladu?

 

Jinak se přikláním k názoru, že to přece takový problém, jak se tu jeví, nemůže být. Někdo zcela jistě musí vědět, jaký konkrétní olej se při výrobě do auta nalil. Když pominu možnost zavolat si přimo do ŠA a zeptat se, jaký konktézně dali do toho či onoho auta, tak předpokládám, že minimálně autorizovaný prodejce (a jeho servis), který mi auto prodává, to bude vědět. Nikdo třetí mě nenapadá. Tak se při převzetí auta zeptám, co je tam za olej a když ani toto nebude cesta, tak je nechám první výměnu udělat a zeptám se na olej potom (pokud to sami neuvedou do servisní knížky). Předpokládám, že kolem toho tajnosti dělat nebudou a tak kdo chce, může druhou a každou další výměnu dodat svůj vlastní olej.

 

Celé se to zakládá samozřejmě na tom, že danému prodejci/servisu věřím v poskytnuté informaci, protože kdyby ne, tak už pak nevím komu jinému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasme, ze je to trosku prehnane :) ale jiny duvod, proc tuto informaci z manualu vyhodit, me nenapadl. Nedava to moc smysl, na druhou stranu uvedeni 508 mezi nouzovkami urcite neni samoucelne.

 

neni to jen u karoku, info o oleji vypadlo i z manualu k o3 (minimalne v nejaktualnejsim, starsi jsem necheckoval)..

 

Otom, ze servis to vi, nikdo samozrejme nepochybuje , ackoli jeden z predrecniku nam tu demonstroval, ze i autorizovany servis bez problemu poslytne nespravnou specifikaci, jaky olej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve starších manuálech byly vždy uvedeny konkrétní specifikace olejů pro jednotlivé motorizace. U OIII ještě minimálně vloni (05/2017) byly uvedeny...

Co se týká zatajování informací - to vůbec nemusí být záměrné, v manuálech ŠA se prostě občas objevují nechtěné chyby a toto může být další. Osobně si to ale nemyslím, nutí tím každého majitele navštěvovat s každou prkotinou autorizovaný servis, který ovšem není zárukou ničeho a kvalitních služeb často vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...