Přejít na obsah

Olej


Tragedie_v_JZD

Doporučené příspěvky

Jakej olej se ted leje vlastne do škodovek, resp. tedy do (benzínového) Karoqa? procházel jsem návod (dodání se blíží), a oproti dřívějším zvyklostem už tam není uvedeno, jaký olej tam lejt, ale jen ...

 

Pokud si přejete zjistit, jaký typ motorového oleje můžete doplnit do Vašeho vozidla, obraťte se na odborný servis.

 

Pokud nemáte tento olej k dispozici, je možné doplnit i jiné oleje. Abyste nepoškodili motor, je možné doplnit, až do nejbližší výměny oleje, pouze jednorázově max. 0,5 l oleje následujících specifikací:

- benzinové motory: VW 504 00, VW 502 00, VW 508 00, ACEA A3/ACEA B4 nebo API SN, (API SM);

 

tzn, že i 508.00 už je jenom nouzovka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprimne, tento druh specifikace je pro me druhorady… spise mi slo o to, jake je číslo VW schvaleni …. cekal jsem, ze to bude 508, ale zarazilo me, ze 508. je mezi téma, co "max pul litru, jinak se to rozbije".

 

kazdopadne diky za odkaz :)

Editováno: , autor: Tragedie_v_JZD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikoli, to blbe chapes Ty. Funguje to jinak.

 

Odjakziva az do Karoqa byl vždy v závislosti na typu motoru předepsán jeden konkrétní typ oleje (VW 50x.xx) , který se do toho auta smí lejt, s tím, že následně byl výčet olejů, kterých jsi mohl dolít maxinálně půl litru (různé ty ACEA xx xx atd, pripadne jina VW specifikace), aniz by to mělo vliv na funkci.

 

Vypada to, ze karoq je první auto, kde skodovka pro jistotu typ oleje tají úplně, a i v podstatě nejnovější specifikace (508) kterou má do 2.0l TSI předepsaný i třeba Kodiaq, je jen "nouzovka".

Editováno: , autor: Tragedie_v_JZD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak znovu.

 

U celeho koncernu vw (stejne jako u vetsiny dalsich vyrobcu aut) neni tim klicovym udajem pri vyberu oleje jeho SAE klasifikace (to jento cislo, kterym tu operujes ty), ale schvaleni (oznaceni)vyrobce. Vw ma sve znaceni (to je ono 507.00 apod), mercedes ma sve znaceni apod.

 

a prestoze plati, ze (napr.) 508.00 je vzdy 0w20, neznamena to, ze kazdy na trhu dostupny 0w20 automaticky vyhovuje specifikaci vw 508.00.

 

takze informace prodejce, ze olej je 0w20, je dost nepresna, az nepresna a zavadejici.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Tragedie_v_JZD napsal:

prosim Te, je videt, ze vůbec nechapes. Uz se k tématu prosim nevyjadruj.

 

PS: ta fotka prave to, ze 508 je ta správna, vyvrací.

Mimochodem, koukám, že v aktuálních návodech k O3 FL už taky specifikace oleje chybí.


Mam 03 FL 08/17 a me to v tistenem navodu nechybi ... ale ted ti to neukazu protoze brozuru mam v aute :D  
Jinak v elektronicke podobe je tam toto: benzinové motory: VW 504 00, VW 502 00, VW 508 00, ACEA A3/ACEA B4 nebo API SN, (API SM); ▶ dieselové motory: VW 507 00, ACEA C3 nebo API CJ-4.

Jinak co si vybavuji s tistene verze tak je tam psano 0W20 508.00 a alternativa 0W30-5W30 504.00, ktera muze, ale zhorsit emise ... a kdyz jsem se ptal v servisu jaky olej tam davaji, tak mi tvrdily, ze porad 0W30-5W30, tak, ze jsem si ho po 3tis vymenil za 5W30 a neresim to ... protoze, nikdo mi nebyl schopen potvrdit jaky tam mam opravdu olej :)¨

Editováno: , autor: Jojo91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to je porad to same nepochooeni.

 

podivejte se do navodu treba k o3 pred-fl, kokodak a ke vsem starsim autum.

 

vzdy tam byl jeden olej, ktery byl ten, ktery tam patri (typicky 507/508)- a muzes ho tam dolejt kolik chces, mohl jsi ho pouzit na vymenu cele naplne.. A pak nekolik nouzovek “max pul litru” - vetsinou nektere starsi vw specifikace, plus par generickych acea specifikaci.

 

v karoqu a o3 fl uz olej, kterym muzes vxmenit celou napln chybi uplne, a 508.00 je mezi nouzovkami na max pul litru).

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To v žádném případě není. Aktuální manuál Karoq:

Olej.thumb.JPG.b1e66678280e9096583775c37406cfaf.JPG

 

Nechápete, o co Tragedii jde - ale je to snadné, vždyť tady se píše, že je možné dolít maximálně 0.5 litru (a to pouze jednorázově!) oleje uvedených specifikací (mimo jiné i VW 508 00), což logicky znamená, že tento olej doporučený na dolití, není ten stejný, jako olej, který se má použít na výměnu. Protože kdyby tam patřil VW 508 00, nemohli by napsat, že se smí dolít pouze v omezeném množství a jen jednorázově. Škodovka to má v manuálu napsáno naprosto nelogicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom novém manuálu je to napsané blbě, to nepopírám, ale nesouhlasím s tím co jsi napsal. Můžeš tam dolít "kolik chceš" oleje stejné specifikace co je v autě (ponechme teď že toto se nemá zákazník jak dozvědět). Ale v případě, že nevíš co tam je za olej, pak můžeš dolít max 0,5l.... (to co je v manuálu).

Zásadní problém je v tom, že zákazník se nedozví co tam má za olej z výroby, a to že manuál odkazuje zákazníka pouze na servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním ,záleží  jestli je výměna oleje po 30 000km nebo po 15 000km .

Já jsem se informoval u prodejce, jaký olej mám v autě, 0w20,takže vím jaký tam mám a tím se  budu řídit.

Zajímalo by mě, jakou jinou specifikaci, než které jsou  uvedeny v návodu, tam dát.

olej.JPG

Editováno: , autor: cilda1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V aktualnom oficialnom zozname olejov 50800 nie je ziadna ina viskozita ako 0W-20.

 

Zaroven ziadny olej s touto viskozitou nie je v oficialnom zozname olejov 50400, ani v zozname 50200.

 

Ked autorizak tvrdi ze tam patri 0W20, tak je uplne logicke ze mysli iba normu 50800.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...