Jump to content
Ivan Iwanovič

Zvýšení výkonu / chiptuning motoru 2.0 TDI 110kW

Recommended Posts

Ahoj pánové, měl bych na Vás otázku, utrpí auto ztrátu záruky, když by byl proveden SW chiptuning na 2.0 TDI, rv 2017, DSG, aktuálně najeto 57 000 km? 

Zaruku na pohonne a prevodove ustroji urcite ztratis, ale treba na zaruku na karoserii by to mit vliv nemelo. Teda soudim dle selskeho rozumu.

Prodavam jine stroje a u nich jakakoliv modifikace ze strany zakaznika automaticky znamena ztratu zaruky.

• Upvote 1

Takto by to dávalo smysl, kolega ma Rapida s tuningem čipu, ale záruka prý běží dále, otázkou ovšem bude známost v servise, neznám detaily, proto raději nesoudím. Selským rozumem to dává smysl. 

proč by záruka neběžela, nikdo to nezjistí, že je v autě chip, měl jsem také na minulém autě, normálně jsem jezdil do servisu... ztráta záruky by se řešila až by se něco s motorem, nicméně záleží jak je chip proveden a kdo ho dělal.... ideální samo sebou je, před případným problémem s motorem přehrát zpět sw který pro ten daný motor patří od výrobce.... více k tomu sdělí nejlépe ten, kdo auto chipoval....

Alesi myslel jsem to tak, ze kdyz se neco pokazi a mas tam chip, tak servis bude delat vse pro to, aby zaruka uznana nebyla, tudiz bude-li v dobe zavady v aute chip, koncis.

ne něco, ale to, co může ta úprava řídící jednotky motoru ovlivnit, to je hodně veliký rozdíl....

jak jsem psal, servis určitě nezjistí, že je v autě úprava řídící jednotky motoru, pokud je to tedy dobře provedeno, v jednotce je tuším vidět jen další zápis do jednotky... nicméně jak jsem také psal, záleží jak je chip proveden a kdo ho dělal.... 

takže to co píšeš může být, ale také nemusí být pravda....

nicméně, jen hlupák by šel na reklamaci s autem s upravenou řídící jednotkou, pokud by tedy reklamoval něco co se týká motoru...