Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pinacle

Doporučené příspěvky

V 21. 2. 2020 na 0:58, Catexcavator napsal:

Dnešní spotřeba, ale je to jen část  nájezdu km ve dvouch lidech, celkem najeto 220 km a průměr 5,4l/100 km.

Ale spíš chci ukázat, že ekonomika jízdy neovlivňuje spotřebu.

Pro upřesnění mám 2TDI 4x4 , 110kw/340Nm, manuální převodovka upravený výkon na 133kw/415Nm.

IMG_20200220_155524.jpg

 

Verím, že s úpravou motora by som dal nižšiu spotrebu. Tú ja chcem dať ale až po 5 ročnej záruke. Na spotrebu ako takú sa nesťažujem, zaujal ma len ten rozdiel zimnej a letnej prevádzky. Včera som dal tú istú trasu, ale pri chladnejšom počasí okolo 0 C a spotreba zase stúpla asi o 0,3 l/100 km. Je to asi 100 km, 15 km výjazd z mesta a lokálka, potom 75 km diaľnica, 10 km výjazd do 900 m.n.m.  Tam 7,8 l/100 km, naspäť 6,2 l/100 km.

 

3. gumy Nokian WR D4 225/50 R18 99H (XL) #C,B,1

4. Disky Dezent TZ 7x18 ET45

6. Nafta Slovnaft EVO diesel plus, Shell V-power

 

Tu dole uvádzam pre porovnanie spotrebu, ako ju uvádza Škodovka pre diesel 4x4 110 kW manuál a automat. Ja som s kombinovanou spotrebou 6,0-6,9 presne v medziach údajov Škodovky, takže to lepšie určite nikdy nebude.

 

SPOTREBA PALIVA (l/100 km) -
podľa normy EÚ 2017/1154
Cyklus podľa zaťaženia motora

                                           manuál   automat

Nízky                                  6,6-7,3    7,6-8,2
Stredný                              5,4-6,3    6,0-6,7
Vysoký                               4,9-5,8    5,2-60
Mimoriadne vysoký           6,0-7,3    6,2-7,3
Kombinovaný                    5,6-6,6    6,0-6,9
 

Editováno: , autor: ctiborB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se pohybuji od 4,5 - 6.8 l. Když jedu jak prase po dálnici 160, tak si to vezme kolem 6 - 6,8l. Pomohlo ti tankovat lepší naftu nebo je to k nepoznáni. Já tankuji na MOL. Je to aditivované. O tom chipu jsem už uvažoval, ale stejně jako ty počkám po 5 leté záruce. Ale asi půjdu do kvalitního chipu a ne za 5 - 7000. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Martin Rušaj napsal:

No já se pohybuji od 4,5 - 6.8 l. Když jedu jak prase po dálnici 160, tak si to vezme kolem 6 - 6,8l. Pomohlo ti tankovat lepší naftu nebo je to k nepoznáni. Já tankuji na MOL. Je to aditivované. O tom chipu jsem už uvažoval, ale stejně jako ty počkám po 5 leté záruce. Ale asi půjdu do kvalitního chipu a ne za 5 - 7000. 

Už ma presviedčali viacerí, že s lepšou naftou budem mať podstatne nižšiu spotrebu. No, ja sa skôr prikláňam, že ten vplyv je skutočne skoro k nerozpoznaniu, možno tak 0,1l/100km. Lepšiu naftu tam dávam hlavne v zime, v lete prejdem na normálnu, ale len od renomovaných benziniek: Shell, Slovnaft, OMW. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...