Přejít na obsah

Alarm - chyba jednotky


Peppo

Doporučené příspěvky

Dne som prebehol Karoqa Caristou a vyhadzuje jednu chybu jednotka 5q0937084c - chyba 262912. Na nete toho vela pisaneho nie je v jednom sa spomina

1 Fault Found:
262912 - Sensor for Anti-Theft Alarm System 
          B1330 F5 [009] - Alert Emergency Activation Stage 1
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
Nemam VCDS tak blizsie neviem zistit. Neviete čo to môže byť? Vnútorné čidlá fungujú avšak sú dosť 
necitlivé, náklonové čidlo neviem či funguje ked hojdám auto tak sa nič nedeje. 
Ako to má fungovať?
Myslíte že mám ísť s tým do servisu? Ked som cchybu cez Caristu zmazal a spustil som alarm 
cez vnútorné čidlá stráženia, tak chyba opäť nabehla.

Ked iba zapnem zapalovanie tak chyba nenaskoci. Objavi sa po aktivovani alarmu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Volal som do servisu Škoda a povedali že sa nemám spoliehať na nijakú neznačkovú diagnostiku a keď chcem tak to prebehnu ich diagnostikou oni avšak za poplatok, lebo mám prísť až keď nebude niečo fungovať čo bude viditeľné resp, sa bude nijako prejavovať. Zatiaľ neviem posúdiť či niečo na alarme nefunguje.

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nevie nikto poradit co stým??

na nete som nasiel len toto:

The alarm has randomly gone off before. There was a different error code that would come back after been erased with VCDS. The dealer reprogrammed the BCM and the error went away.
I will post a screenshot of the code later today.

Preklad:

Budík sa náhodne vypol. Bol tam iný kód chyby, ktorý by sa vrátil po vymazaní pomocou VCDS. Dealer naprogramoval modul BCM a chyba zmizla.
  Budem posta screenshot kódu neskôr dnes.

 

Nieco preprogramovali v nijakej jednotke BCM. Vyzná sa v tom niekto??

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po sprevádzkovaní VCDS 18.2 davam výpis:

Sensor For Anti Theft Alarm System:
   Subsystem 2 - Part No SW: 5Q0 951 172     HW: 5Q0 951 172
   Component: Sensor, DWA  005 0316
   Serial number: 000000000ZY180442F7F

   Alarm horn:
   Subsystem 3 - Part No SW: 5QD 951 605     HW: 5QD 951 605
   Component: Sirene, DWA  005 0314
   Serial number: 00002856223980804983

1 Fault Found:
262912 - Sensor for Anti-Theft Alarm System
          B1330 F5 [008] - Alert Emergency Activation Stage 1
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 114
                    Reset counter: 95
                    Mileage: 272 km
                    Date: 2018.06.03
                    Time: 10:25:21

Podľa kódu HW: 5Q0 951 172 sa jedná o senzor pohybu http://bazar.automedik.cz/AMD0030857865/seat/leon

Z mojich zistení ked sedím v aute a zapnem alarm tak to reaguje až na dosť veľké mávania rúk, myslím že slabá citlivosť. Porucha sa zapíše po zamknutí auta (Fault Frequency: 114)

Ako to reaguje u vás, aká je citlivosť pohybových čidiel alarmu??? Je to v poriadku??

Editováno: , autor: Peppo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, Aleš_BX said:

 

tobě tato odpověď atorizovaného servisu nestačila? beřeš a buď rád že vše funguje... nebo snad něco infotaimnet píše, nějakou chybu? nepíše, tak neřeš....

Infotaiment nic nepise ani nesignalizuje, neviem ci je to vobec do hlaseni zahrnute. Este budem skusat dalej ci nieco neodhalim.

Napadlo mi ci by nepomohol nijaky restart tej jednotky so senzormi . Napr.vytiahnutim poistky. Mate s tym skusenost? Na OII sa mi stavalo pri diagnostike ze zamrzlo radio, pomohlo iba vytiahnutie poistky.

Editováno: , autor: Peppo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 hours ago, Aleš_BX said:

do hlášení je zahrnuto vše, co ,ůže mít vliv na funkčnost vozidla nebo jeho součástí...

 

no tak zkúšaj, ale aby se s pak nedivil, že si něco poděláš a budeš nařákat aby ti někdo pomohl....

 

restart jednotky probíhá každý den kdy znovu po nějaká době nastartuješ....

 

jak jsem psal, zahrávej si a pak neplakej....

Vravis ze hlasenia z diagnostiky treba ignorovat pokym to aspon nijako funguje. A ked sa to prejavi aj realne tak sa stym zaoberat. Zaujimavy postoj, ked jedneho dna po zaruke zistis ze sa to zacne vsetko kazit (skoro ako postoj v servise). Ja len chcem od odbornikov v tomto obore zistit ci sa to da nijako riesit. Ale vravis ze to riesit netreba. Ja skor ocenim kazdu radu. Blba otazka nie je len blba odpoved!

Editováno: , autor: Peppo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim ta poopravit.  Ked bezny uzivatel nic nenačíta, tak nevie, v snahe mat prehlad co sa s autom deje a mat ho "v cajchu" o vzniknutych skrytych chybach ktore sa prejavia az dlhodobym pouzivanim.

Ak by som nerobil diagnostiku aspon raz za rok , tak by som nevedel ze (napr.):

-nezhavi zhavic vo valci 2

-nehreje pridavne elektricke vykurovanie

- ......

Potom neviem na co je toto forum.

Ak ROSSTECH nie je znackova diagnostika tak potom uz neviem........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
17 hours ago, Petran said:

@Peppo jak jsi to nakonec vyřešil?

Nijak. Ja som nespozoroval nic ale mozno to o niecom hovori.

Robili mi aj diagnostiku v ramci vymeny zasuvky tazneho (prasknutá izolácia bolo vidno káble), no nebraveli nic. Zevraj su to bezne zaznamy "logy".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...