Přejít na obsah

Odstávajúci tapacír stropu


Phill

Doporučené příspěvky

Tak  to je potom otázka jak moc to je a jestli se vyplatí tu výplň vymontovat,opatrně od kraje sloupnout tu látku a znovu malým množstvím chemoprénu přilepit. Pokud by se to dělalo v autě,tak by se do té látky musely udělat místy dírky a lepidlo tam dostat z tuby,nebo stříkačkou. Bude to držet,ale těžko říct,jak to bude vypadat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem vloni stejný problém - odlepila se mi látka od korpusu obložení stropu. Začalo to kolem předních stínítek a madel nad dveřmi. V teplých dnech, kdy si člověk pootevřel okno, tak průvan odlepenou látku rozkmital a rozplepil skoro na celém stropě. Příčinou je degradace tenkého molitanu mezi látkou a vlastním korpusem obložení. Doporučuji dohledat nějakého šikovného čalouníka. Strop jsem si tedy sundával sám - stáhl jsem si montážní příručku od Pawouka zde:

Tedy sám ne - doporučuji mít ještě někoho druhého jako pomoc a budeš potřebovat trochu zručnosti, trpělivosti, rozvahy a správné nářadí (torxy a doporučuji i přípravek pro odjištění čepu držící tapec vzadu - půjčil mi na víkend známý ze servisu, až budeš sundávat krytky předních stínítek, tak si zanadáváš - jsou opravdu blbě, taky opatrně při demotáži krytek na úchytech pásů ať něco neulomíš atd.). Pozor, ať se ti tapec při manipulaci nezlomí!! Odvezl jsem čalouníkovi, který mi to přečalounil, byl opravdu šikovný - přečalounil to skoro jak originál. Musel sbrousit ten zteřelý militan i s lepidlem a pak nalepit nový potah (takový semiš v barvě holubí šeď)- prý navěky. Pravda nebylo to levné (tuším cca 3.000 CZK). No a zpětná montáž se nám taky povedla, takže celkem spokojenost.

 

Myslím, že by čalouník případně zvládl i demontáž a montáž tapecu, nebo případně nějaký servis...

Jako nový díl to sehnat nejde (ověřil jsem v autoriz. servise), a kupovat to někde z vrakoviště (což je taky možnost) nebo po bazarech se mi nechtělo, protože be se to mohlo stát na použité střeše zase ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

U těch střešních oken bude potom otázka,jestli se ten originální tapicírunk vyřezává,to bys potom mohl obkreslit podle toho svého starého,až bys ho vymontoval,nebo jestli je nějaký jiný speciální tvarový.To bys pak potřeboval originál.Je také otázka,jestli všechna ta okna jsou stejná,nebo může být jiné z výroby a jiné dodatečně namontované.Tím myslím jiný rozměr a jiné umístění.Jinak pokud bych vyřezával ten otvor do jiného tapicrunku,tak bych asi ty okraje toho výřezu jednoduše opatrně objel chemoprénem.Takže hlavně nastuduj střešní okna,aby se ti potom nestalo,že pořídíš krásný tapicírunk s dírou,která ale bude jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panel stropu, pro voz. s lampickou na cteni, pro vozidla se strechou sklenenou posuvnou,je to originál .Na vrakáči nedostupné,nebo také už zčásti odlepené(cena 3500 kč)Čalouní to ohlídnul a řekl že je to složité,tak to nebude moc ideálně nalepené(cena 5000-5500 kč)Tak a teď babo raď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem se do toho pustil sám,chemoprén,koberec a hodně trpělivosti.Toto je výsledek práce cca 6hod

20180807_151507.jpg

20180807_133239.jpg

20180807_095755.jpg

Cena materiálu cca 1000 Kč,koberec metr 120 Kč(potřeba 1,4 m krát 2 m),chemoprén dvě plechovky 300 Kč/ks

Editováno: , autor: paja68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Taky jsem měl látku na hlavě u Fabie Combi. V autorizovaném servisu mi řekly cenu stropnice 8kkč, ale stejně se již nedá objednat. Na vrakáči by asi šla koupit. Já jsem línej a lakomej, tak jsem hledal čepy, co jsem do stropnice narazil a drží látku na svém místě. Nic jsem nemusel vyndavat ani lepit. Díry jdou do stropnice udělat jen propíchnutím šroubovákem. Akorát jsem ty čepy musel zkracovat bo jsou delší než prostor mezi látkou a střechou. Není to nic výstavního, ale já to auto mám hlavně na práci. Holky na něj stejně už nezbalím.

https://www.aliexpress.com/item/32850720296.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dq6FlRf

Editováno: , autor: achil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 10. 7. 2019 na 15:26, achil napsal:

Taky jsem měl látku na hlavě u Fabie Combi. V autorizovaném servisu mi řekly cenu stropnice 8kkč, ale stejně se již nedá objednat. Na vrakáči by asi šla koupit. Já jsem línej a lakomej, tak jsem hledal čepy, co jsem do stropnice narazil a drží látku na svém místě. Nic jsem nemusel vyndavat ani lepit. Díry jdou do stropnice udělat jen propíchnutím šroubovákem. Akorát jsem ty čepy musel zkracovat bo jsou delší než prostor mezi látkou a střechou. Není to nic výstavního, ale já to auto mám hlavně na práci. Holky na něj stejně už nezbalím.

https://www.aliexpress.com/item/32850720296.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dq6FlRf

l:prosim te nemas fotku ,jak to vypada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...
V 17. 8. 2018 na 17:11, paja68 napsal:

Tak jsem se do toho pustil sám,chemoprén,koberec a hodně trpělivosti.Toto je výsledek práce cca 6hod

20180807_151507.jpg

20180807_133239.jpg

20180807_095755.jpg

Cena materiálu cca 1000 Kč,koberec metr 120 Kč(potřeba 1,4 m krát 2 m),chemoprén dvě plechovky 300 Kč/ks

Nepamätas si, aky presne koberec si tam pouzil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
V 10. 7. 2019 na 15:26, achil napsal:

Taky jsem měl látku na hlavě u Fabie Combi. V autorizovaném servisu mi řekly cenu stropnice 8kkč, ale stejně se již nedá objednat. Na vrakáči by asi šla koupit. Já jsem línej a lakomej, tak jsem hledal čepy, co jsem do stropnice narazil a drží látku na svém místě. Nic jsem nemusel vyndavat ani lepit. Díry jdou do stropnice udělat jen propíchnutím šroubovákem. Akorát jsem ty čepy musel zkracovat bo jsou delší než prostor mezi látkou a střechou. Není to nic výstavního, ale já to auto mám hlavně na práci. Holky na něj stejně už nezbalím.

https://www.aliexpress.com/item/32850720296.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dq6FlRf

Díky za super tip. Dnes jsem tam také nacpal čepy.  www.sunap-plasty.cz - spona zarážecí žebrovaná - 092a-003 -4,1-5,2/2-10 v přírodní barvě . Dva jsem musel trošku zkrátit, jinak práce na chvilku a problém vyřešen. Vypadá to hezky a jen doufám, že časem nevypadají :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...