Přejít na obsah

Kočárek do Fabie hatchback


Hruzič

Doporučené příspěvky

Ahoj.

 

Potkala nás radostná událost (trochu dřív, než jsme čekali) a poohlížím se po kočárku, který bez demontáže koleček dostanu do kufru krátké Fabie. Pánové (a dámy), máte aktuální zkušenost s typem kočárku, který se vám podařilo do HB dostat? :) Zatím objíždíme prodejce a zkoušíme, ale ne vždycky rozměry v technické specifikaci daného kočárku odpovídají realitě.

 

Předem díky za konstruktivní rady, protože ano, v úvahu připadá i nákup jiného vozu, ale to je až záložní řešení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakožto majitel hned několika dětí, bych po těch všech zkušenostech výběr kočárku zbytečně neomezoval požadavkem na "nesundávání kol" - to je úplně to nejmenší, co vám v soužití s kočárkem může otrávit život. Primárně si vyberte takový, který je pohodlný pro dítě (jsou kočárky, kde dítě nemůže ležet na boku či břiše) i obsluhu a takový, který odpovídá vašemu životnímu stylu (jezdíte do přírody? chcete kočárek na běhání? apod.) a pak teprve přemýšlejte, jak ho narvat do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, ale i tak bych ocenil praktickou zkušenost někoho s Fabii III HB. Kdybych měl velké kombi, neřeším nic a koukám jenom na praktičnost samotného kočárku, takhle musím řešit i tu skladnost, takže by mě fakt zajímala konkrétní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nemam HB, ale popripade sa treba pozriet po kocikoch jane muum, easy go. My sme vyberali na jesen a su dobre skladne... V predajni by ti mohli vyskusat ci sa ti da nalozit do auta... Ale na druhu stranu ako pisal @Wittmann. Musim mu dat za pravdu... Zena pozerala kocik aby sa dobre skladal, aby nebol velky, lebo byvame v byte. Kupili sme ten jane muum. Akoze kvalita a je to hrkalka akurat tak do nakupneho centra. Takze ze bude maly skladny je jedna vec, ale vyuzitie druha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme FIII Combi (sic!) a moje zkušenost je taková:

1) Konstrukčně stará Liberta (ale nový model) se dá do kufru (s oddělením podvozku) poskládat za minutu, vyndat a složit za dvě, tři.

2) Kočárek by měl být dobře odpružen (nejlépe zavěšením do třmenů), jinak (malé) dítě strašně trpí.

3) "Golfové hole", které složené vypdají mrňavě, se do kufru nedají položit, protože jsou moc dlouhé.

4) Nešetřit místem a raději koupit kočárek s větší korbičkou: za půl roku je zima, dítě bude poměrně velké, ale nebude ještě sedět.

Editováno: , autor: Johny.z
typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě jedna připomínka: co s tím kočárkem plánujete dělat? To je podstatně důležitější otázka. V konečném efektu se (obvykle) dá korbička dát na sedadlo spolujezdce. a podvozek do kufru. Pokud pojedete všichni tři, tak stejně bude jeden vzadu u dítěte. Daleko důležitější je, aby si dítě v kočárku neničilo páteř, případně mohlo pást koně a převalovat se, aby případně maminka (nebo tatínek) dokázal zvednout kočárek bez vyklopení dítěte do MHD, aby byl manévrovatelný ve Vašem městě, aby vydržel případné vycházky do přírody (nedokážu si představit, že bych se valil s ulomeným kolečkem a dvouměsíčním dítětem po lesní pěšině, i píchlé je na kulový, ale dá se to), vešel se do bytu...

Pro skutečně výjimečné situace je možné pro většinu kočárků (třeba s použitím adaptéru) na podvozek připevnit dětské "vajíčko", ale kdo má rád svý dítě, tak mu tohle dlouhodobě neudělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové. Moc díky za podrobné a věcné (bez sarkasmu) odpovědi. Je pravda, že jsem úplně podrobný ve svém “zadání” nebyl. Samozřejmě, že je pro mě pohodlí a zdraví dítěte prioritní. Takže to je na prvním místě a pak samozřejmě bych rád kočárek, který se sám nerozloží během první cesty. No a následně takový kočárek musím dostat do kufru. Je to moje první děcko, takže nemám asi úplně reálnou představu, ale během prvního půl roku po porodu žádné cesty neplánujeme (doktor a všechno potřebné je u nás doma, s rodinou moc v kontaktu nejsem). Současně neplánujeme žádný výstup na Gerlach. Ideální by bylo nemusel sundavat kolečka (ale na tom netrvám), to že budu sundavat korbičku, s tím počítám.

Ještě jednou díky za rady. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len jedno aktualne varovanie, ktore sa tyka prevozu deti. Nejaka Concorde detska sedacka pri teste rakuskeho autoklubu pohorela. Neviem ci je sucastou nejakej trojkombinacie, radsej si to over a vyhni sa jej

 

https://autobild.cas.sk/clanok/216024/test-autosedaciek-jedna-je-extremne-nebezpecna/

 

P.S. ja viem ze kazdy mame nejake financne limity na auto, kocik a ostatne veci, ale nas opatovny vyber kocika od Britax ma proste k tomu kombicku dotlacil, radsej som kvoli komfortu dietata a manzelky vymenil auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem třeba vyměnil Ibizu kombi za Toledo právě kvůli místu v kufru a na zadních sedadlech. prvního půl roku jsme taky nejezdili, ale pak to paráda. všude jsem sledoval, jak rodiče soukají kočárky do aut jak ježka do klece. já jsem kočár jen vzal, přehodil madlo a vložil ho do kufru a postavil normálně na kolečka, nic nebylo nutné sundávat, korbičku, kolečka, nic. a navíc se tam vešlo ještě spoustu tašek na dovolenou na týden pro celou rodinu a to vše pěkně pod plato. a že jsme se něco najezdili, bez kočáru to prostě nepůjde a budeš ho neustále skládat a rozebírat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Hruzič napsal:

Ahoj pánové. Moc díky za podrobné a věcné (bez sarkasmu) odpovědi. Je pravda, že jsem úplně podrobný ve svém “zadání” nebyl. Samozřejmě, že je pro mě pohodlí a zdraví dítěte prioritní. Takže to je na prvním místě a pak samozřejmě bych rád kočárek, který se sám nerozloží během první cesty. No a následně takový kočárek musím dostat do kufru. Je to moje první děcko, takže nemám asi úplně reálnou představu, ale během prvního půl roku po porodu žádné cesty neplánujeme (doktor a všechno potřebné je u nás doma, s rodinou moc v kontaktu nejsem). Současně neplánujeme žádný výstup na Gerlach. Ideální by bylo nemusel sundavat kolečka (ale na tom netrvám), to že budu sundavat korbičku, s tím počítám.

Ještě jednou díky za rady. :)

Jezdili jsme s klukem od miminka ve vajicku, hlavne za rodicema manzelky na Moravu a kluk je zvyklej, cestoval bez problemu, dost spinkal, jak to houpalo. Od 2 let Chorvatsko a naprosto v pohode. Dcera s holkou nejezdila a nyni, kdyz ji v roce da do auta, tak rve celou cestu...strasny ☹.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/9/2018 at 5:55 PM, Hruzič said:

Ahoj pánové. Moc díky za podrobné a věcné (bez sarkasmu) odpovědi. Je pravda, že jsem úplně podrobný ve svém “zadání” nebyl. Samozřejmě, že je pro mě pohodlí a zdraví dítěte prioritní. Takže to je na prvním místě a pak samozřejmě bych rád kočárek, který se sám nerozloží během první cesty. No a následně takový kočárek musím dostat do kufru. Je to moje první děcko, takže nemám asi úplně reálnou představu, ale během prvního půl roku po porodu žádné cesty neplánujeme (doktor a všechno potřebné je u nás doma, s rodinou moc v kontaktu nejsem). Současně neplánujeme žádný výstup na Gerlach. Ideální by bylo nemusel sundavat kolečka (ale na tom netrvám), to že budu sundavat korbičku, s tím počítám.

Ještě jednou díky za rady. :)

 

Pokud se jedná pouze o kolečka, tak jsem přesvědčen, že každý druhý kočárek by se tam měl vejít. Před FIII Combi jsme měli P106, vedle kterého je Tvůj HB učiněný furgon, a fungovali jsme tak, že dítě s manželkou bylo vzadu, v kufru složený podvozek na výšku, zavazadla v prostoru pro nohy pod vajíčkem a korbička se vezla připoutaná pásem na sedadle spolujezdce. Na Gerlach taky nejezdíme, ale občas do přírody se vydáme.

Teď jsou malýmu dva roky, běhá jako čamrda a kočárek neřešíme - stejně v něm být nechce a raději chodí nebo se nese "na koni" - to je další důležitý fakt, uvědomit si, jak dlouho ten kočárek hodláte používat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máme koupeno a Teutonia Cosmo HB složený podvozek pasuje do krátké Fabie jak pr*el na hrnec i bez sundavání koleček. Takže pokud by někdo řešil podobný problém jako já, tohle je můj tip na kočárek. A splňuje samozřejmě i ty další praktické požadavky (ovladatelnost, odpružení, velikost korbičky atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

Dával jsem to ještě k jednomu tématu, ale sem se to hodí více a snad to někomu poslouží:

 

Byli jsme vybírat Fabii hatchback a zkusil jsem náš kočárek - trojkombinaci Coletto florino clasic (má hodně velkou korbu). Do kufru se vejde po vyndání "plata". Viz foto. Do korby se dá dát cestovní taška a nějaká ta menší taška se tam ještě vecpe.

IMG_20190821_155947_optimized.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...