Přejít na obsah

Drnčanie pri akcelerácií v zákrute pri jazde do kopca


rudino3

Doporučené příspěvky

Dobrý deň, chcel by som sa podeliť o svoje starosti s vozom fabia 1.2 tsi, ktoré som nedávno kúpil. Jedná sa o ročník 2011. Aktuálny stav vozidla je taký, že po jeho kúpe som bol nútený vymeniť reťazový rozvod s napínacou kladkou, vodiacou kladkou a remeňom. Auto má však stále jednu neznesiteľnú vadu a to, že keď akcelerujem v ľavotočivej zatáčke pri jazde do kopca, tak auto začne vydávať drnčiace zvuky, ktoré sa zosilňujú podľa úrovne vytočenia a súčasného zrýchlenia. Pri jazde po nie kopcovitých zatáčkach sa to vyskytuje v menšej miere ale v kopci sa to vyskytne vždy, keď točím a zároveň pridám v ľavotočivej zatáčke. Hluk sa ozýva z pravej strany skoro ako keby to išlo od reťaze avšak tá je nová, takže mi to nejde do hlavy a nakoľko som už vymenil oba vnútorné a aj pravý vonkajší homo kinetický kĺb tak už neviem čo by to mohlo byť. Ten zvuk sem nahrám, keď budem mať nahrávku z jazdy cez kopce. Zvuk pripomína niečo ako keby reťaz chytala o kryt alebo niečo podobné. Pri jazde v pravo točivých zákrutách sa mi to nestávalo až pokiaľ som  necestoval domov cez dosť kopcovitú trasu, vtedy nastalo drnčanie aj v pravotočivých zatáčkach ale to pri jazde dolu kopcom, pri jazde nahor sa to ozývalo len v ľavotočivých zatáčkach. Ak máte nejaké skúsenosti s podobnou problematikou budem vďačný za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...