Přejít na obsah

Kupě Octavie 3 místo původně plánovaného Superbu II face/Passata B7


the_miracle

Doporučené příspěvky

Zvažuji obměnu vozidla. Mám Passat B5.5 rok 2002. To auto je super. Spolehlivé, pohodlné. Ale má už 320.000 km (na tachometru) a 16 let, takže přišla úvaha o obměně. Samozřejmě, při dobrých zkušenostech s Passatem člověk přirozeně kouká stejným směrem. Určitě jsem chtěl zůstat v této třídě, protože mám dvě děti a při delších cestách je pohodlné auto potřeba. Člověk si na vyšší pohodlí hrozně zvykne a tak si nedovedu představit jet na dovolenou třeba ve Fabii nebo v Pandě, kterou máme jako druhé auto. Vzhledem k rozpočtu cca 350.000,- koukám na B7/Superb II facelift, B8 za tuto cenu zatím nejsou. Určitě chci automat. Přes to nejede vlak. Byl jsem se podívat na moc pěkné B7 r.v. 2014 2.0 TDI 103 kW s doloženým nájezdem 83000 km. Auto ale bylo více méně v základní výbavě (nad rámec snad akorát xenony) a stálo 380.000,-, takže rozhodnutí zatím nepadlo.

 

Teď ale k jádru dotazu. Trojkovou Octavku znám, máme v práci referenční 1.4TSI a 1.8TSI. Jezdil jsem i dvojkovou a musím říct že rozdíl v pohodlý je podle mě obrovský. s O3 se mi jezdí dobře. Přesto jsem o O3 téměř vůbec neuvažoval. Narazil jsem ale na moc pěkný kousek. Černá, s xenony, webastem, navigací s cca 130000 km. Je to 2.0 TDi 110 kW. Odpoledne bych ji měl jít vyzkoušet. V recenzích jsem četl, že ačkoliv Octavia a Passat je jiná třída, prostorem i výbavou O3 Passata B7 ve většině předčí. Co si o tom myslíte? Zejména k tomu motoru - to už je Euro 6, takže se přibírá močovina? Jak je na tom se spolehlivostí v porovnání se starším 103 kW? Moc díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, the_miracle napsal:

Díky. Jde mi samozřejmě i o peníze. B7 jsem při troše snahy schopen sehnat o cca 40-50 tisíc levněji. Ten motor 110 kW už je Euro 6?

První kusy jsou ještě Euro5, nemají start - stop - takovou mám já. Myslím, že od m.r. 2014 už bylo Euro6. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Návštěvník

Mam OII, otec ma Passata, neda sa to porovnat.

Neviem ako ti to vysvetlit.

OII mam v lepsej vybave, ale komfort podvozku, ticho vo vnutri je na inej urovni.

Mne zasa OII staci (zatial deti nemam), ale kebyze mam ako ty, tak riesim aspon Superba.

Samozrejme Superb sa na Passat nechyta, ale to je nadlho a hlavne na skoda fore skoda to pisat... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...