Jump to content
Sign in to follow this  
ares1978

G TEC a spotreba benzinu pri jizde na CNG

Recommended Posts

Zdravim, mam gteca zhruba tyden a po prvnim tankovani benzinu ( vyjel jsem puvodni schvalne z duvodu obmeny) a druhem tankovani cng jsem si vsiml, ze spotreba benzinu od nacerpani na pocitaci je pres 11 litru a roste i pri jizde ci volnobehu pouze na cng. Behem nekolika malo minut stani spotreba benzinu stoupla z 11,2 na 11,4 l, pricemz kontrolka cng sviti zelene. Co si o tom mam myslet? Basti mi to spolecne s plynem i kvanta benzinu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Při jízdě na benzín do cca 6L. Na cng spotřeba benzínu 0. Maximálně mám takhle velkou spotřebu, když natankuji cng a jede kilometr na benzín to by odpovídalo 11L/100Km. 

 

 

 

 

 

20180611_083356.jpg

20180611_083402.jpg

20180611_083407.jpg

Edited by martin špáta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ares1978: to je normální, ta divná spotřeba kolem 11 l benzínu je jen pro to, že po tankování CNG jede chvilku na benzin. Pokud bys vyjel CNG do prázdna a pokračoval delší dobu na benzín, tak se spotřeba ustálí na hodnotě odpovídající benzinovému motoru, zhruba 6 až 10 l podle prostředí a způsobu jízdy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To by se dalo pochopit, ale dnes po tankovani ten kousek, asi 3 km, na benzin 7,5 l a po dalsich 100 km na cng mam spotrebu benzinu 11,7, proc to roste, nechapu. Dojezd na benzin ukazuje pocitac porad stejny a i rucicka palivomeru se nehla. Rekl bych nejaka chybka v logice pocitani spotreby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak vyprázdni CNG a jeď nějakou trasu na benzín.

To proč ti to ukazuje víc ti už napsali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, je to normální. Spotřeba benzínu ukazuje různá čísla, která nemají s realitou nic společného (pokud využíváš CNG jako stálé primární palivo - tedy pravidelně tankuješ a na benzín jezdíš jen po natankování apod.). Nikde totiž nevyčteš, kolik km jsi jel na benzín a tedy z kolika se to počítá. Protože to jsou ale jednotky kilometrů, tak je odchylka od skutečnosti velká. Nemá cenu to řešit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

V pripade provozu na CNG se spotreba benzinu se "odhaduje" podle spotreby CNG. Jakmile se vsak na benzin prepnes (at uz po vycerpani CNG nebo bezprostredne po natankovani - ale to je jen chvilka, neujedes vice nez 30 metru), pak se spotreba pocita obvykle.

 

Kdyz pojedes usporne na CNG, budes mit i vysoky odhadovany dojezd na benzin. Kdyz vsak pojedes na CNG nehospodarne, tak se odhadovany dojezd na benzin snizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...