Přejít na obsah

Řazení zpátečky


hlr

Doporučené příspěvky

POTVREDENE!!! SA Bratislava.

Nahradne vozidlo musi byt poskytnute, (sice bez pravneho naroku), lez co je nutne treba si ho zabookovat. A servis musi byt v sieti predajcov (servisov) ktore to poskytuju. (Na oficialnej stranke je aj mapa s tymiti servismi) To len tak pre info a potesenie Slovenskych majitelov skodoviek [emoji6]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[emoji24][emoji24][emoji24] A som bez auta, dealer co dodava diely do servisu dodal dobru krabicu s dverami na fabiu....chlapci neskontrolovali, dali do farby, zrusili sklo z mojich starych....a hold smola, dvere nesedia....

Ale nie to som chcel, i ked tuto temu trosku stacam do inej strany...

Tak ako mi dnes potvrdila Skodovka, ze na to nahradne auto narok mam, tak aj servis prisiel na to, ze nema vyznam sa so mnou dohadovat,panko mi slubil, ze zajtra by mali mat nejake auto volne, takze by mi ho mohli "pozicat". Co je na tom zarazajuce, te doteraz to nebolo mozne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to, že to zmrvili by bylo už dost zarážející aby ti náhradní auto nedali! 

 

A jinak jak píšete, že se závada projevuje tak i tak. Může to být tak, že zachrastí během toho když se ještě točí a nejde dořadit když už stojí. 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Nevím co jsi tím odkazem myslel. Ani nepíšeš jakou máš převodovku (k 1.0 TSI se dávali 3 verze). Navíc, kdybys dal téma do správné sekce zjistil bys, že se něco podobného probýralo:

Ale pokud jde při stání R dořadit, tak to nebude ten problém z toho tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedeš pomalu a zpátečku tam nacpeš ještě před zastavením, pude to přes zuby.(Brzdící synchronizační kroužky nestihnou zpomalit hřídele do správné polohy.)To stejný jako kdybys ze zpátečky hned cpal 1. rychlostní stupeň...;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ibe napsal:

Pokud jedeš pomalu a zpátečku tam nacpeš ještě před zastavením, pude to přes zuby.(Brzdící synchronizační kroužky nestihnou zpomalit hřídele do správné polohy.)To stejný jako kdybys ze zpátečky hned cpal 1. rychlostní stupeň...;)

 

No to řazení ze zpátečky na 1. stupeň ještě před zastavením u mé bývalé Fabie 1.2 Tsi s převodovkou MQ 200 fungovalo v pohodě a bez zubů. Určitě záleží na tom, jak kvalitně je ta převodovka zkonstruovaná a vymyšlená, tj, synchrony, nebo jejich absence, převodové poměry, konstrukční kvalita materiálu atd.. To co sem si dovolil a jak kvalitně ta 

MG 200 fungovala, tak to se současnou Fábií a převodovkou MQ 100 nedám ani omylem.

Abych to tedy shrnul, tak řazení z 1. stupně na zpátečku u MQ 200 šlo jen po zastavení auta a snížení otáček- jinak hrkaly zuby, naopak řazení ze zpátečky na 1. stupeň šlo  i bez zastavení auta a ani jsem nemusel čekat na snížení otáček, jen jsem prostě vymáčkl spojku a přeřadil a pouštěl pomalu spojku a auto se rozjelo do protipohybu . Samozřejmě to bylo z rychlosti krokem. Sám jsem se divil,   jak to  ty synchrony  všechno v pohodě pobraly.

Můj závěr je , že každá řada převodovky je jiná a možná jsou rozdíly i u stejné řady přímo kus od kusu. Asi  i záleží na kvalitě zesazení převodovky a tolerančních vůlích. Pokud má člověk citlivou nohu, tak opatrně !!!! vyzkoušet a pokud to funguje tak v pohodě, no a pokud ne, tak radši neexperimentovat. Převodovka je drahá  a citlivá věcička.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@suntour:moje zkušenost s F1 a FIII je taková, že převodovka se chová téměř naprosto stejně. Zpátečka okamžitě po zastavení/vyšlápnutí spojky zachrastí - holt není synchron a hnací hřídel se ještě točí. Ale to není klasické počítání zubů, neb spojka je rozpojená a zuby dostanou jen minimální údery od dotáčejícího se hřídele. A jednička někdy nejde dořadit a to pouze, pokud obě hřídele v převodovce stojí. Takže to připisuju tomu, že zuby příslušné spojky jdou příliš proti sobě a nervu to tam na hulváta. A na tohle je náchylnější F1, snad díky většímu opotřebení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...