Jump to content
Sign in to follow this  
Sir_Jarek

Utahovací moment výpustného šroubu oleje 1,0MPI

Recommended Posts

Narazil jsem v jednom SM na informaci, že výpustný šroub oleje 1,0MPI má utahovací moment pouhých 8Nm

1488414640_UtahovacmomentztkySM.thumb.JPG.18094cae3ea4e806595609cc74aa791e.JPG

SM - Citigo bazar.pdf

DP 04.2014 ovšem uvádí 30Nm (tak už jsem ho 2x utáhnul).

843178152_UtahovacmomentztkyDP.thumb.JPG.6b561046161a639c45299e3809c11365.JPG

Vyšla snad nějaká změna - ví o tom někdo něco? (nebo je to jen překlep nebo záměna se šroubem upevňujícím vanu) Snížení na 8Nm se mi opravdu nezdá, kdyby 20...25Nm, tak neřeknu.

No tak to by mne taky zajímalo ? Mám ten článek ve SM o bazarovém Citigu již kdysi dávno přečtený a tehdy jsem se taky tomu utahovacímu momentu podivil. Odpověď co je správný utahovací moment nemám a docela si na správné vysvětlení počkám a to taky proto, že některé tzv. odborné údaje uváděné v  časopise Světě motorů se mi již dříve zdáli jaksi na hraně. I když SM je asi i tak nejfundovanější  laický časopis pro motoristy u nás v ČR. 

Toto sa pise v TecDoc

Mazání motoru

Vypouštěcí šroub(y) pro olej30 Nm Použít nový šroub.
Snímač tlaku oleje20 Nm Vyměnit těsnění.
Olejový filtr20 Nm
Olejové čerpadlo20 Nm Vyměnit těsnění.
Olejová vana8 Nm + 90° Použít nový šroub(y). 

Takže žádná TPI od ŠA, 30Nm platí (SM leze z gatí). DP 04.2014 ještě uvádí:

1896763487_Vpustnroub.thumb.JPG.ef90966f07b7c462dd375de8c21fbc19.JPG 

Já vrátil původní šroub 2x, dnes jsem dal novej, když už mi za 15,-Kč "spadl" do košíku (s neztratilelným těsnícím kroužkem, zajímavý je, že ty těsnící kroužky - origo i vyměněný Febi jsou ocelové).

Ja by som bol rád keby niekto p.Vaculíkovi povedal nech nepíše tie sračky o tom ako sa na 1,6MPI nedajú vymieňať sviečky bez demontáže sania ... Dostal sa mi do ruky speciál ojetiny a zase je to tam rozpísané aký je to podvod na ľudí a problém ... Kľudne nech príde , ja mu tú výmenu sviečok na 1,6 ukážem , kľudne aj s 1/2 račňou a na LPG aute .

• Like 1

ja som tam narazil len na drísty a nezmysli , ja nepotrebujem ničomu dôverovať , mám svoj názor a skúsenosti , mne sa to sem tam dostane do ruky ako čítanie pri sedení na Wc a vždy žasnem .. polopravdy a výmysly a ľudia to potom hovoria ďalej