Přejít na obsah

Motor chytne a dusí se


Minelan

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám už asi rok a půl Fabii s motorem 1.4 16v 55kW. Předem bych chtěl říct, že nějaká témata co jsem tu našel jsem pročítal ale nic co by se vyloženě shodovalo s mým problémem jsem nenašel. Takže k věci. Asi tak 1 z 1000 startů mi motor po nastartování chcípne. Dělá to za jakýkoliv podmínek, ať stojí 5 minut nebo 2 dny, ať je teplo nebo zima. Naposledy se mi to stalo dneska a jelikož jsem čekal co bude tak při druhém startu jsem hned po tom co to baflo sešlápnul plyn a stalo se to, že se to dusilo kolem 600 ot. a po cca 4 vteřinách vyletěli strašně rychle nahoru, než jsem ubral už byli v omezovači. Nicméně potom jsem cítil kolem auta takovej ten typickej pach bohatý směsi. Přemýšlel jsem co s tím a napadly mě po přečtení témat co tu již jsou založený 2 věci. Lambda a klapka. Mám takovou sice čínskou diagnostiku, ale třeba s vag-com jí dokážu propojit a běhá. Zajímalo by mě jak správně diagnostikovat lambdu a klapku. Paměť závad jsem samozřejmě procházel, ale nic. Jinak nevím jestli to s tím přímo souvisí, ale občas to hodí chybu nízká účinnost katalyzátoru ačkoliv emise mám víc než dobré. Mám tedy dost odrbaný vlnovec, tak tento problém přičítám drobným únikům spalin vlnovcem. Ještě jedna divná věc se mi stala s motorem a mohla by mít souvislost. Stalo se mi to 2x ale s odstupem cca jednoho měsíce. Jel jsem cca 140 na dálnici a potřeboval předjíždět, dal jsem tedy plyn na podlahu a během předjíždění to najednou přestalo táhnout a začalo brzdit motorem, prostě jako by vypnul a po chvíli to škublo a zase začalo táhnout. Udělalo to vždycky jenom jednou. Během toho co se to dělo jsem měl plyn furt na podlaze. Trochu mě to vyděsilo v tu chvíli ale tak dlouho už to neudělalo tak tomu nepřikládám velkou váhu, jen mě napadlo, že to může souviset. Ve výsledku motor běhá nádherně, ale to že se jednou za čas takhle při startu zadusí mě prostě s**e. Často se mi taky poslední dobou stává, že místo toho aby po nabrnknutí vyletěli otáčky na cca 1200 tak vyletí na 900 a po 3 s na těch 1200. Nevím jestli je to normální, třeba to s tím bude také souviset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...