Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
dankogranko

Pískanie v motore po výmene kompresora klimatizácie

Doporučené příspěvky

Dobrý deň.

Pre nefunkčnú klimatizáciu som musel dať na svojej Octavii 2.0 MPI vymeniť kompresor klimatizácie. Ide o climatronic. Pri použití režimu AUTO ale začne kompresor pískať a pri pridaní plynu pri rozbehu sa ten piskot zintenzívni. Mechanik, ktorý menil ten kompresor mi tvrdil, že by ten zvuk mal časom prestať, že sa to musí cele premazať a preto to píska. Prešiel som na tom cca 300 km a stále je ten piskot počuť aj keď sa mi zdá, že už trochu menej. Čo sa týka funkčnosti tak klíma ide parádne len ten zvuk je otravný.

Je to tak ako hovorí mechanik?Alebo má niekto iný nápad prečo to píska?

Ďakujem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Ale no tak, jedno téma ti musí stačit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Návštěvník
    Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

• Podobný obsah

• Od dankogranko
        Dobrý deň.

Pre nefunkčnú klimatizáciu som musel dať na svojej Octavii 2.0 MPI vymeniť kompresor klimatizácie. Ide o climatronic. Pri použití režimu AUTO ale začne kompresor pískať a pri pridaní plynu pri rozbehu sa ten piskot zintenzívni. Mechanik, ktorý menil ten kompresor mi tvrdil, že by ten zvuk mal časom prestať, že sa to musí cele premazať a preto to píska. Prešiel som na tom cca 300 km a stále je ten piskot počuť aj keď sa mi zdá, že už trochu menej. Čo sa týka funkčnosti tak klíma ide parádne len ten zvuk je otravný.
        Je to tak ako hovorí mechanik?Alebo má niekto iný nápad prečo to píska?
        Ďakujem
      • Od Sinister
        Ahojte, na mojej rok starej Octavií 3 pred FL mám už od leta taký malý problémik.. Vždy keď zapnem klimatizáciu, tak síce chladí ale s chladom sa valí aj taký "ťažký, vlhký, prachový" zápach. Lepšie to neviem popísať. Je to asi niečo také ako zvykne robiť u starších aut práve keď sa klima vypne. Už som dal vymeniť aj peľový filter no absolútne bez zmeny. Má niekto ideu čo by to mohlo spôsobovať, alebo prípadne či tam niekde nie je ešte nejaký iný filter o ktorom neviem?
      • Od M Zoul
        Prodám výplň místo rezervy na Octavia II s kompresorem a lepicí sadou. Měnil jsem za rezervu. Prodávám pouze co je na foto - polystyren, kompresor, lepicí sada.
        Upřednostňuji osobní předání, popř. po dohodě můžu dovést směr MB, Liberec
        Pište tady na fóru nebo email
      • Od gabbi
        Všimol som si, že aj keď mám vypnutú klimatizáciu, tak ju vidím na obrazovke so zapnutými komfortnými spotrebičmi. Máte to rovnako alebo je to iba nejaká chyba v mojom aute?

Zároveň zaujímavosť - aj keď v zime zapnem režim klimatizácie na AUTO, zapne sa A/C. Prečo?

• Od Zapekanka
        Zdravím pánove,

Potrebujem Vašu pomoc znovu

Viete mi niekto poradiť kde najdem kondenzačný odtok klimatizacie? Namiesto toho aby mi to kvapkalo pod auto tak mi to kvapká k spolujazdcovi na nohy... potrebujem tú hadičku alebo odtok skontrolovať resp. prešprajcnúť nejákym drátom aby sa to vyčistilo.

Ďakujem za pomoc.