Přejít na obsah

Řadicí páka DSG


doublehroch

Doporučené příspěvky

To jsi asi první kdo by to chtěl měnit.. v tomto pořadí OCT III > OCT II... Vždy to je naopak :D:) 

Nicméně si nemyslím, že by to bylo reálné.. protože by se muselo měnit celé ovládání řazení.. a to nejspíš i poté nakodovat.. Ale to je jen moje domněnka,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dle mého je tam jen ten mechanický odblokovací "čudl", který po stisknutí odblokuje páku ke změně režimu PRND. Akorát nevím, zda se ovládá mechanicky nebo doráží na elektrický spínač. Mám na mysli jen sundání manžety a hlavy páky.

 

chtěl bych tam tuto:

https://www.maxildily.cz/Radici-paka-automat-DSG-Octavia-II-1Z1713123E-d11967.htm?tab=description

 

ale problém vidím právě v té mechanice odblokovacího čudlu

Editováno: , autor: doublehroch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎15‎.‎6‎.‎2018 na 13:51, Ulipek napsal:

To jsi asi první kdo by to chtěl měnit.. v tomto pořadí OCT III > OCT II... Vždy to je naopak :D:) 

Nicméně si nemyslím, že by to bylo reálné.. protože by se muselo měnit celé ovládání řazení.. a to nejspíš i poté nakodovat.. Ale to je jen moje domněnka,

 

Opravdu ??? Musím se tedy zastat @doublehroch, protože tento problém sdílím i já. DSG "knipl" v O2FL byl daleko příjemnější a při cestování i pohodlnější pro příležitostnou oporu ruky, to šidítko, zavedené v O3 po vzoru nějakých "jiných" aut zcela nesnáším. Asi jsi ho nezažil...

 

A jak je vidět z ohlasu zákazníků, asi to bude jinak, neboť jak v Kodiaqu, tak i Karoqu se automobilka vrátila k obdobě provedení DSG řadičky, použité v předchozích modelových řadách.  To tedy nesvědčí o opaku :w00t1:

 

@Strabag můžeš mě prosím navést kde to mají, měl bych také chuť to asi vyměnit... Je to přímo vyměnitelné O3FL za Kodaq ? Bez úprav ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radici paka DSG si pletete s operadlem ruky = spatne... na to slouzi operka.. ;)  Zazil jsem vsechny paky automatu i dsg ve Skodovkach.. ;) a tu z Oct II. bych rozhodne nechtel, nejenom je uplne zbytecne velka ale navic se mi nelibi.. 

 

Ohlasu zakazniku? Nebud vtipnej :D :D ten vubec nikoho nezajimal ;) je to spise dane tridou auta.. 

 

A pokud si neumis najit kde sehnat blbou dsg paku na netu.. asi by to chtelo trosku skoleni googlu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec mě nezajímá co se líbí nebo nelíbí zrovna tobě, o tom vůbec řeč nebyla.

A tebe jsem se na tu páčku také neptal, nech si své rozumy a přihlouplé rady pro sebe, OK? Samozřejmě, že si ji najít mohu, měl jsem za to, že tu byla zmíněná nějaká nabídka.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V ‎17‎.‎6‎.‎2018 na 17:57, M_ike napsal:

@doublehroch: Volic co ma Kodiaq vypada z vetsi casti jako presne to co chces a pasuje tam. @Lukason je tady uz nejak nabizel, mam pocit :) 

Ahoj

mám O RS 245 DSG šedou -- takže barva řadičky z KODIAQa by byla super, jenom ještě malý dotaz.

Volič pasuje bez úprav nebo je potřeba něco upravit? Nebo stačí prostá výměně kus za kus? Originál má tlačítko ze předu a KODIAQ z boku to nevadí -- nebo se to musí upravit?

Jestli máš nějaké informace o této záměně - a pokud máte někdo foto jak to vypadá po výměně -- budu rád:)

Děkuji za odpověď

 

Editováno: , autor: sprcek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 2. 7. 2018 na 11:53, sprcek napsal:

Ahoj

mám O RS 245 DSG šedou -- takže barva řadičky z KODIAQa by byla super, jenom ještě malý dotaz.

Volič pasuje bez úprav nebo je potřeba něco upravit? Nebo stačí prostá výměně kus za kus? Originál má tlačítko ze předu a KODIAQ z boku to nevadí -- nebo se to musí upravit?

Jestli máš nějaké informace o této záměně - a pokud máte někdo foto jak to vypadá po výměně -- budu rád:)

Děkuji za odpověď

 

Hotovo

20180811_165938.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak také hotovo - včera mě to v servise vyměnili, cca hodina práce.
Řadička do auta skutečně pěkně pasuje, není nijak zbytečně veliká a designově je docela povedená. K mému interiéru (černý piano lak) se hodí, a je celkem ergonomická, dobře se ovládá celou dlaní, při opření pravé ruky o opěrku funguje jako její komfortní prodloužení, tak jako jsem byl zvyklý v O2FL. 

Nakonec jsem ji i sehnal za výrazně lepší cenu, než nabízí prodejní síť Škodovky.

KODIAQ DGS řadička v Octavii 3 FL moje.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě, že by středový tunel s konzolí DSG voliče byl výše a s jiným sklonem, by se to možná dalo trochu zkrátit. Fotka z perspektivy, ze které jsem to fotil, to spíše opticky natahuje více, než to ve skutečnosti je.

Myslím, že je délka voliče tak akorát k pohodlnému ovládání, jinak by ruka opřená o opěrku v nejvyšší poloze na volič dosáhla nepříliš pohodlně. Právě ta původní subtilní kvedlačka byla pro mě nepohodlná. Takto mohu rukou komfortně položenou na opěrce (trochu sklopené) bez problémů s voličem manipulovat, byť za jízdy to moc netřeba - obvykle si vystačím maximálně s ručním řazením pod volantem a voličem jízdních profilů. U toho bych přivítal přestěhování někam na volant, jeho ovládání tlačítkem na DSG konzoli není úplně košer...

Co si ale musím zvyknout je blokovací tlačítko vpravo, to je nezvyk od O2FL (kde bylo vlevo), a té původní O3 kvedlačky (kde je zase vpředu)... Byť teď se mě to docela hodí:), protože jsem čerstvě po operaci pravé ruky, a palec funguje trochu hůře...

Editováno: , autor: omicron
oprava interpunkce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 8. 2018 na 13:28, omicron napsal:

Tak také hotovo - včera mě to v servise vyměnili, cca hodina práce.
Řadička do auta skutečně pěkně pasuje, není nijak zbytečně veliká a designově je docela povedená. K mému interiéru (černý piano lak) se hodí, a je celkem ergonomická, dobře se ovládá celou dlaní, při opření pravé ruky o opěrku funguje jako její komfortní prodloužení, tak jako jsem byl zvyklý v O2FL. 

Nakonec jsem ji i sehnal za výrazně lepší cenu, než nabízí prodejní síť Škodovky.

KODIAQ DGS řadička v Octavii 3 FL moje.jpg

 

Ahoj Omicron, měl bych o řadičku také velký zájem, je fakt krásná a tak se chci zeptat, kde jsi jí sehnal za dobrou cenu (mužeš i do SZ) a zda nevíš jestli se dá vyměnit v domácích podmínkách, nebo je to složité a chce to servis? Děkuji Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řadička pořízena u Alesia (Aleš Pražák) na Škoda Parts, nemá to na webu ale myslím zatím vystavené, kontaktuj ho e-mailem, najdeš na webu.

 

Cena někde kolem 1.500-1.600 bez DPH a dopravy.

 

Instalovat/vyměnit jsem to nechal ve značkovém autosalonu, jednak to mám v záruce, jednak se nepletu do věcí kterým nerozumím [emoji4]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...