Přejít na obsah

prasklá hadička ostřikovače 5dveře


lukas513

Doporučené příspěvky

Ahoj, téma jsem tu nenašel

 

SII rok 2015 najeto 158tis a všiml jsem si že mám mokrý (mokrý taperirunk) praskla hadička v gumové průchodce k ostříkovači, tak jsem ji propojil gumovou hadičkou co se používala k ostřikovačům u vozu felicie :-D navíc dva dráty prasklá izolace víc foto

 

šlo mi o to jestli to někdo už řešil a jak to opravil ??

 

zaráží mě že u předchozícho modelu co jsem měl SII rok 2010 najeto 300tis žádný problém, asi stačí z výrobi aby byl svazek z hadičkou o 1cm delší a už se neukroutí a nepraskne

 

díky lukáš

IMG_20180617_094308.jpg

IMG_20180617_094319.jpg

IMG_20180617_112346.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle se stává poměrně běžně kvůli stárnutí materiálu (odpařením změkčovadla, plast izolace tvrdne a praská). Vzhledem k tomu, že to není zas tak moc staré a že praskly jak hadička tak dráty, tak bych řekl, že to s něčím zreagovalo.

 

Opravit se to dá tak, že ze svazku vystříháš ztvrdlé dráty a nastavíš, jsou na to trubičkové secvakávací spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím. Mám ten istý problém, len káble su v poriadku. Presne to isté na pred face superbe som mal cez 300t km a v pohode. Teraz facelift a prasknutá hadička ;-) Nemáš náhodou elektrické otváranie kufra?

Editováno: , autor: thmf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...
V 17. 6. 2018 na 12:02, lukas513 napsal:

Ahoj, téma jsem tu nenašel

 

SII rok 2015 najeto 158tis a všiml jsem si že mám mokrý (mokrý taperirunk) praskla hadička v gumové průchodce k ostříkovači, tak jsem ji propojil gumovou hadičkou co se používala k ostřikovačům u vozu felicie :-D navíc dva dráty prasklá izolace víc foto

 

šlo mi o to jestli to někdo už řešil a jak to opravil ??

 

zaráží mě že u předchozícho modelu co jsem měl SII rok 2010 najeto 300tis žádný problém, asi stačí z výrobi aby byl svazek z hadičkou o 1cm delší a už se neukroutí a nepraskne

 

díky lukáš

IMG_20180617_094308.jpg

IMG_20180617_094319.jpg

IMG_20180617_112346.jpg

Dobrý den , chci se zeptat jak jste to spojoval Vy když je ta hadička vroubkovaná mám úplně stejný problém ale nevím jak to spojit . Kdyby jste mi mohl poslat čím jste to spojoval  :) byl bych strašně rád děkuji :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to v 3 příspěvku nebo i na fotce v úvodním. Kup klasickou gumovou hadičku a sponku. Vpodstatě trubička co zasuneš do obou hadiček a stáhneš páskou

 

 

https://www.google.com/search?q=spojení+hadiček+ostřikovače&oq=spojení+hadiček+ostři&aqs=chrome.1.69i57j33i160l3.20750j0j7&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,

na sloupku kufru (combi) na tapecu se mi objevila skvrna, je to modre takze predpokldam ze to muze byt praskla hadicka ostrikovace. Mozna to muze byt i panorama strechou. Nevite cim tuto skvrnu vycitit? Pripadne jak oddelat tapec abych zjistil jestli tam je neco praskle? Mam elektricky kufr a delsi dobu s nim mam jiz problemy, ze se nekdy otevre a nekdy ne. Asi tam bude spatna elektrika. 

 

Diky fotky prikladam

 

611D9900-29C7-4285-A414-4945788AE20B.jpeg

D95EE0DD-A93E-46BA-B63B-B8E9172E0708.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal888 Je to určitě prasklá hadička k zadnímu ostřiku, odtok panoramy bude víc vepředu (tady vycházím z Tiguana).

PXL_20230104_192641474.thumb.jpg.2e3e264b7581db2c225b389d0d4ea8bf.jpg

 

Na čištění stropnice už několik let používám pěnu na čalounění od Sonaxu a se vším si to zatím dokázalo poradit.

Tvůj problém je pravděpodobně v té gumové průchodce mezi dveřmi a karoserií. Ta je právě zhruba v těch místech.

Dají se očekávat přelámané kabely a v tomhle případě i hadička, která je spíš plastová než gumová.

To obložení D-sloupku je jen nacvaknuté. Stačí směrem od vrchu táhnout směrem do auta a mělo by to povolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal888 Bude to prasklé víc nahoře, kde to zevnitř určitě neuvidíš.

Ano, je to přesně ta červeně zakroužkovaná věc na poslední fotce.

Ta samotná gumová část je nasunutá na bílé plastové objímce, která to drží v díře.

Tady je to pěkně vidět na fotce nové průchodky. Jiný typ se do S2 snad nedával. 

Mělo by to jít podebrat nějakým plastovým páčítkem a vyvléknout z toho plastu.

Takhle se to teda povedlo mně. Je možné, že to má jít i s tím plastem.

Po těch letech bych to ale spíš viděl na zlomený zobáček a sundával bych jen tu gumu.

Hadička by mohla jít spojit třeba pomocí těchto spojek: 1J0 955 875 R 1J0 955 875 P.

Drátky nejlíp nadstavit novým kouskem a spájet. Když budou o něco delší, jen jim to prospěje.

Spájené spoje je ještě dobré přetáhnout smršťovací bužírkou, ale páska asi taky bude stačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal888 Ideální by asi bylo sehnat kousek nové hadičky a spojky dát úplně mimo tu ohýbanou část.

Ty spojky, co jsem zmiňoval v předchozím příspěvku, by měly fungovat a druhovýrobní stojí výrazně míň.

Jinak ta samotná hadička by měla být tato: 1J0 955 751 D, snad se dá někde koupit i v menších délkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...