Přejít na obsah

Porucha systému výfukových plynů


Pavel G

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

u vozu Škoda Superb II, 125kW mi při 240 tis. km začala svítit kontrolka "Systém kontroly výfukových plynů". Pročítal jsem tu různé články ale přímo k tomuto motoru u Superba jsem nenašel žádné informace. U ostatních článků stálo, že při podobném nájezdu jde z 90% o problém s DPF a je nutné vyčištění či výměna.

 

Chtěl jsem se zeptat, setkali jste se s tímto problémem u Škody Superb 125kW? V čem by mohl být problém?

 

Předem děkuji za jakékoliv rady a tipy.

kontrolka.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem moudřejší, diagnostika hlásí 3 chyby. Z toho jedna bude pravděpodobně příčina.

 

008213 Potenciometr klapky v sacím potrubí

01309 Power Steering Control Module

02382 (něco se světelným senzorem?)

 

Podle mechanika může být vadné relé, případně celé ústrojí škrtící klapky. Kvůli nefunkční klapce nefunguje správně DPF (to zjistil podle očouzeného výfuku).

 

Je to podle Vás možné?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj všem,

rád bych se chtěl také zeptat... Dnes se mi podařilo u stejného vozu i motoru vybít baterii, že jsem nemohl nastartovat. Přinesl jsem k vozu jinou nabitou baterii, zapojil paralelně k baterii v autě a auto nastartoval. Od té doby mi tato kontrolka také svítí. Napadá vás příčina? RV2015 najeto 110000km

BTW: od té doby se mi i nesklápějí přes dálkáč boční zrcátka, ale zkusím ještě trik jak tu popisoval ferda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...