Přejít na obsah

Volba jízdních režimů


l79

Doporučené příspěvky

Ahoj, ne že bych miloval režim ECO, ale párkrát jsem ho zkusil. Mám dotaz, když ho navolím, na maxidotu je převodovka přepnuta do E a jde i volnoběh. Když, ale potom motor vypnu (ne Start/Stop) a pak nastartuju (manipuluji pákou DSG) režim ECO je furt nastaven, ale převodovka už signalizuje režim D a volnoběh tím pádem neprobíhá. Myslel bych, že když je režim ECO jednou navolen bude se chovat stále stejně jako když hu spustím než ho změním na jiný tj. stále s volnoběhem a převodovkou v E. Je to vlastnost a nebo chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak jednou za měsíc se stane, že po nastartování režim sám spadne do Sport i když jsem před tím jezdil na Normal. Na přiložené fotce je vidět, že je převodovka v režimu Sport, ale na liště nahoře je symbol Normal. Obyčejně to hned poznám podle chování převodovky, jak jde motor za plynem a pak se podívám. Stává se to někomu? 

IMG_1609.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem psal jinde že nechápu, proč se po startu změní dsg na normál bez ohledu na to jaký je zvolen režim. Dodnes to nevím. Zřejmě simply-clever řešení. 

stepanlu- k tvému dotazu mě jedině napadá, že nechtěně při pohybu řadící páky na D to přeženeš a zařadíš režim S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Trošku odbočím - dle manuálu se po aktivaci Eco režimu automaticky aktivuje Start-Stop systém. Dotaz zní - pokud v Eco režimu stisknu tlačítko pro deaktivaci SS, dojde k jeho deaktivaci, nebo je v ECO natvrdo?

 

A dotaz dvě - jde "plachtění" navolit v rámci Individualu, nebo je to spřažené pouze s ECO režimem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jaro92 Z MANu budu přecházet na DSG, takže např. doplachtění k červené do lehkého kopečka docela často využívám. Nicméně se ECO režimu trochu bojím v tom, že bude přidušovat motor. Ještě víc by mi ale vadil Start-Stop natrvalo, protože to chcípání motoru na pár vteřin v každé druhé křižovatce fakt neee (na služebním VW Caddy v drtivé většině případů vypínám).

Nikde jsem se nedočetl že by to nemělo jít, ale řešením plachtění mimo ECO je asi přesun páky z D na N, ale to už zase trochu nabourává smysl DSG :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Michal Tvrdík napsal:

@Jaro92
Nikde jsem se nedočetl že by to nemělo jít, ale řešením plachtění mimo ECO je asi přesun páky z D na N, ale to už zase trochu nabourává smysl DSG :)

Ja mám kodiaka z 2017 ten plachti iba na eco, ale niekto spomínal že kodiak vyrobený v  2019 plachtí aj na režime normal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Toto píše klakson23

 

Eco - Plachtí hodně

Normal - Plachtí stejně jak eco - hodně

Comfort - Plachtí, ale méně než Eco a Normal.

 

U normalu stačí, abych sundal nohu z plynu a hned to plachtí. Na dálnici klidně ve 130km/h sundám nohu z plynu a už to plachtí. V obci taky. 

Editováno: , autor: Jaro92
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Ano, potvrzuji, co jsem napsal :) Neplachtí pouze v režimu Sport (modelový rok 2019)

- V autě mám dodělávaný autoalarm, který mi automaticky vypne StartStop při nastartování. Mohu jej kdykoliv aktovovat pomocí tlačítka. Když ale přepnu do režimu Eco, automaticky se mi StartStop aktivuje. U ostatních režimu ne.

 

k tomu plachtění:

Asi se to učí styl tvé jízdy a na základě toho pak usoudí, zda bude nebo nebude plachtit. Pokud jezdíš sportovně, tak bude plachtit méně. Pokud jezdíš "citlivě", plachtit bude často. Plachtění se dá aktivovat, že dáš nohu z plynu a pak do plynu jen tak lehounce brnkneš.

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky za info. Koukal jsem do manuálu ke KODIAQu a skutečně je tam plachtění u více režimů:
image.thumb.png.b95497dd0190e8eb394acbecb9ea6451.png

 

Zajímavé je, že třeba Superb, Octa nebo Karoq jej mají pouze v Eco režimu.

 

@klakson23 Můžu se zeptat co máte za alarm? Mně docela zaujala IGLA, která deaktivaci SS umí, ale nikde na netu na to není moc recenzí, což samozřejmě budí určitou nedůvěru.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím zkušenější uživatele. Jsem 14 dní šťastným majitelem úplně nového Kodiaqu RS a řeším jeden "problém". 

Po nastartování se vždy jízdní profily přepnou do stavu "normál". Kolega má Kodiaqa už rok jízdní profil mu tam drží takový který si nastavil. Nejčastěji individual. Mě nikoli. Prošel jsem nastavení palubního systému snad desetkrát tam a zpátky, ale nikde jsem nenašel nic coby určilo, že režim individual je pro mě výchozí. 

 

Poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ŠkodiaqRS přečti si příspěvek od uživatele ferda25 o pár řádků výše. Diskutovalo se to tu na několika místech, je to tak nastavené z výroby (u Karoqů stejně tak). Otázkou je jak píšeš. že tvému kolegovi to volby jizdních režiml drží i po vypnutí zapalováíní. Napadá mě jen, že by mu to někdo třeba už nakódoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...