Přejít na obsah

Anti-Theft System (System ochrany pri krádeži)


ilmirec

Doporučené příspěvky

tak tak, reaguje na otvorenie dverí. čo ešte musím otestovať, či otvorenie ľubovoľných alebo iba vodičove. nemá to žiadny súvis s alarmom, sedačkou či niečím podobným. ak sa zamkneš v aute kľúčom a otvoríš z vnútra, bude to hulákať tiež.

 

chce to ešte test s aktivovaným Safe Systémom, ak mám správne poznámky:

Kódovanie:
* Modul 09 – Central Eletronics
* Coding 07 – Long Coding Calculator
* Byte 8 – Bit 6 Central Locking without SAFE Function, installed – zmeniť podľa požiadaviek:
aktivácia zobrazenia – zrušiť zaškrtnutie
deaktivácia zobrazenia – zaškrtnúť

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Martab napsal:

@ilmirec psal, že zkoušel všechny dveře a fungovalo to, takže předpokládám že je jedno které dveře :) 

 

jj skúšal som všetky 4 dvere a funguje. ked sa zamknete v aute klucikom a potom vystúpite, samozrejme alarm bude reagovat nakolko kontroluje podle horeuvedeneho koncaky od dveri, kapoty a kufra.

SAFE na mojom aute nefunguje podla kodovania - zobrazit/ nezobrazit. LED v dverách začala trvalo svietit (rovnako ako ked mi nejaky dobrak rozbil okno a vlupal sa do auta, pravdepodobne pokazil aj zamok). ked som to nakodil, a zamkol sa v aute, v pohode som si otvoril dvere vodicove - tu treba specialne zamky na SAFE funkciu, pytal som sa na to v SA, tak ako pise Martab

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, lumirnavrat napsal:

video pekne. jen se pak s zenou doma strhla debata jak se to zachova, kdyz se dalkacem zamknes v aute a zkusis si to auto otevrit. podle ceho to pozna. jestli pouziva senzory v sedadle ci ma nejake senzory okno (otevreno,zavreno) atd. Holt 2 ITaci:)

tento typ alarmu pouziva vyhradne koncove spinace dveri/ kapoty/ kufra, v mojom pripade nepouziva senzory naklonu ani pohybu vo vnútri vozidla. na to je funkcia SAFE v kombinacii so senzorom pohybu, ktory sa vypina po odomknuti na B stlpiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvzuju na FIII Style s Kessy 2/2016. Funguje.

Když se zamknu tlačidlem zevnitř a otevřu dveře, tak je samozřejmě ticho. Taky nechápu, proč někoho zamykat v autě dálkáčem.

Úsměvné také je, že SAFE zámky jsem měl v základu už na OI z roku 97, včetně dojezdů všech oken. Jsem nechápal, když jsem dovezl Fabču. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Galaxy64 když jsem v 3/2015 objednával moji, a tady byla víc teorie jak praxe protože dodávky aut teprve začínaly. A Safe se tady řešilo. Proto jsem objednal alarm tedy jedinou možnost jak získat safe funkci. A popravdě taky občas nechápu, třeba teď alarm jen s plným kessy. To by také mohlo znamenat, že to poloviční ve style nějak oholili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cez víkend nainstalovany GPS modul so SIM kartou a online sledovanim. black box ma na vstup kablik "ACC", avsak pride mi zbytocny, nakolko bez klucika teoreticky nedate zapalovanie do prvej polohy (resp. tlacidlove startovanie podobne. Takze chcel som namiesto vstupu "ACC" - klucik v prvej polohe, priviest vstup od smerovky (simulacia Anti-Theft Systemu, ked auto blika smerovkami), v tomto pripade vsak nedoslo k zaslaniu SMSky pretoze smerovka svieti prerusovane a nema trvalo 12 V. Nasledne som skusal zobrat napajanie pre ACC vstup od stropného svetla nad radiacou pakou: tu je problem v tom, ze ked ziarovka nesvieti, ma trvalo na oboch poloch +12 V a "čaká" odkiaľ dostane mínus. Na základe toho žiarovka svieti či nesvieti. Ani zo svietidla som teda 12 V nemohol zobrat pre vstup ACC na GPS modul.
Uvažujem nad autorele, ktore by som zapojil na žiarovku stropného svietidla, a keď bude žiarovka svietit, privediem trvalých 12 V z poistkovej skrine do GPS modulu.

 

Píšem to tu preto, ako doplnok k trúbeniu a blikaniu žiaroviek, aby som mohol bežať za autom hneď :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Má tento "alarm" nejakú dobu, po ktorej sa hulákanie automaticky vypne? Príklad... v piatok niekde odstavím auto a idem na víkend preč. V noci z piatku na sobotu sa niekto o niečo pokúsi, auto začne hulákať, avšak ja sa k autu dostanem až v nedeľu večer. Bude stále hulákať? Predpokladajme, že baterku mám v top kondícii. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...