Přejít na obsah

Rozjezd na mokru - bouchání od přední nápravy


ghost7

Doporučené příspěvky

Při razantnějším rozjezdu třeba na mokru, kdy dojde k protočení kol na vozovce, přenáší se od předního pohonu kol do kabiny hlasité duté bouchání. Zkoušel jsem to s vypnutým ASR a bylo to stejné. Dělá mi to teda už od začátku, co auto mám, ale vždycky když někoho vezu, tak se dost vyděsí, co je to za rány. Mám předokolku s naftou 110 kw, stáří 2 roky. Je to vlastnost nebo nějaký problém? 

Editováno: , autor: ghost7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, tohle žádný S2 nedělal. Já mám tu samou zkušenost s S3 1.8 tsi.  Žádná jiná předokolka mi to nikdy nedělala(včetně Passatu B8 - tam kola při prudkém rozjezdu protočím, ale rozhodně mi netlučou do podběhu).

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá to příliš měkké spodní uložení motoru, je to vlastnost celé MQB platformy. Dá se odstranit náhradou nebo tvrdou vložkou do spodního silentbloku pod motorem, ale pak se vibrace motoru přenáší do karosérie: https://www.hothatchshop.cz/vw/golf-7-r-14/motor/ulozeni-motoru/apr-vypln-spodniho-silentbloku-motoru-verze-1-9046.html nebo lepší: https://www.google.com/search?safe=active&biw=1477&bih=833&ei=mMExW_7lGoz8kwXc-by4CQ&q=VW+MQB+subframe+mount&oq=VW+MQB+subframe+mount&gs_l=psy-ab.3...51667.56113.0.57081.7.7.0.0.0.0.172.1051.0j7.7.0....0...1.1.64.psy-ab..0.5.753...0i7i30i19k1j0i19k1j0i7i30k1j0i8i13i30k1j0i30k1j0i8i30k1j0i13i30k1.0.v_lpDYA-Rhg

 

Definitivní řešení by asi byl kapalinový tlumič, ale to by se o několik korun prodražilo... :band

 

Editováno: , autor: petous22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, asi to zatím nechám být, ale překvapilo mě to. Jen jsem chtěl vědět, jestli je to normální a co to způsobuje. Hrabe to celkem často a to nemám žádnej velkej výkon. Co teprve ti, co mají 2.0 TSI 206 kw. 

Editováno: , autor: ghost7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...