Přejít na obsah

Kvapka olej z motora 1,2 TSI 63kw


dodko-k

Doporučené příspěvky

Kvapka mi olej z motora, ktorý som objavil na kryte pod motorom, kryt som vyutieral a zase na ňom kopu oleja? Olej na kryte som objavil niekde v časti pod alternátorom a kompresorom klimatizácie, no presne nevidím kde. Kompresor klimatizácie je od oleja, akokeby niekde z motora kvapkalo na neho a po ňom stekalo dole.

Z kadiaľ to môže byť? Riešim momentálne aj problém benzín v oleji, môže to mať s tým súvis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 6. 2018 na 16:51, touareg3 napsal:

 

 

V 27. 6. 2018 na 16:51, touareg3 napsal:

Kvapká to z krytu odvetrávania rozvodov, je tam bakelitový kryt, ktorý praskne a kvapká olej na spodný kryt motora. Menili mi to na záruku. Odvtedy netečie.

Ahoj, tento problém mám aj ja, bol som v servise a povedali mi, že ma to bude stáť 100€. 60€ kryt, 40,€ práca.

Editováno: , autor: rasto.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som zistil odlomeny ovzdušňovací ventil odvetravania hlavy  motora,  hneď som vymenil ( 18,72€ v škodovke). 

Otvoril som aj skrtiacu klapku a v nej pozerám  že  je olej,  vyťahal som striekačkou až  1,5 dcl oleja.  Ako sa tam dostal? Je to normálne?? 

IMG_20180628_142852.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
před 47 minutami, ČudlR napsal:

Nebude to nahodou od toho ulomeneho ventilu ? Kdyz byl ulomeny tak ten vysrazeny olej stekal dolu. 

Nie, tam bolo len trochu  oleja  okolo ventila,  az  dole toľko nepretieklo. A to je v pravej  časti  motora (pohľad  zpredu)  A ja mám olej na opačnej  strane

Editováno: , autor: dodko-k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Dneska jsem si vsiml, ze mam motor trochu od oleje, v leve casti motoru. Nemuze to byt stejny problem jako jsi mel ty @dodko-k?

IMG_20190111_171431.jpgIMG_20190111_171343.jpgIMG_20190111_171714.jpgIMG_20190111_171539.jpgIMG_20190111_171609.jpg

Skvrna jde cca od merky oleje dolu, pak vlevo az k tomu plastovemu bazmeku (viko rozvodovych kol). Nejprve jsem si rikal, ze je to z toho kdyz mi menili olej. Ale to bylo uz v kvetnu 2018 a nesedi mi, ze to je i kolem toho plastu.... Co myslite? A nebo to je, kdyz tam lili olej? Mam to vycistit a pockat jestli se to ukaze znovu?

Editováno: , autor: SkodaRapid
Upresneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
V 17. 9. 2018 na 21:22, dodko-k napsal:

Zistené  miesto  úniku  oleja: treba  vymeniť  tesnenie Lring   03F 903 575 C medzi blokom motora a držiakom  olej.filtra. Stretol  sa už  niekto  z vás  s týmto problémom? 

Mam asi stejný problém. Kolik tě stála výměna? Když ten klimakompresor utřu od toho oleje , tak druhý den je suchý ale je vždy kapka oleje na tom spodním šroubu , nechápu kudy se tam dostane. A je to černý olej.

IMG_20220526_152835.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...