Přejít na obsah

ANDROID AUTO


Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

já jsem komplet zrcadlil telefon i přes android auto, je k tomu potřeba aplikace aamirror a myslím že bylo potřeba ještě aa unlock, ale s tím si nejsem jistý.

pak mi fungovalo komplet zrcadlení a aby šel ovládat komplet telefon přes rádio tak bylo potřeba mít root telefonu, pak jsem mohl dát foun do schránky a vše ovládal pouze na rádiu, poté vše funguje i za jízdy(tzn že si můžete i teoreticky pustit film - ale asi bych to nedoporučil) já to používal na navigace, které nebyly tvořené pro andoid auto

tak po včerejším přezkoušení nová verze android auta už nepodporuje zrcadlení telefonu( nebo se mi to aspon nepovedlo )

 

Editováno: , autor: olexaV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Potřeboval bych poradit s problémem s navigací Waze v kombinaci s Android auto.

Přibližně do začátku minulého týdne jsem Waze v kombinaci s AA používal bez větších problémů. Projel jsem s tím celou Itálii a jediné nepříjemnosti, které nastaly, byl občasný restart Infotaimentu.

Už asi 10 dní mi ale Waze pořádně nefunguje. Po připojení mobilu k infotainmentu Waze na displeji auta naskočí. Ale to je většinou vše. Poloha poskakuje, chytne se na chvíli každých "x" kilometrů, občas navigace zamrzne úplně, pak zase pár km funguje zdánlivě normálně. Chvíli je poloha auta znázorněna šipkou, většinou ale jen poskakujícím kroužkem. Na obrazovce vpravo byla znázorněna rychlost, nyní tam není. Prostě je Waze v kombinaci s AA "nemocné" …..

Zkusil jsem vyměnit několik kabelů, ale bez výsledku. Waze i AA jsem přeinstaloval. Také bez výsledku.

Pokud mobil odpojím od Infotaimentu (stačí vytáhnout konektor kabelu), Waze na mobilu naskočí a jede bez problému. Z toho usuzuji, že je signál GPS a vlastní navigace v mobilu v pořádku. Pokud pustím originální navigaci v autě (tu škodováckou), také jede bez problému.

(Používám mobil Samsung Galaxy S9+.)

Předem děkuji za tipy a rady.

 

Aktualizace 30.10.2019:

Jak jsem jiz uvedl, Waze v posledni dobe v kombinasi s AA zlobi. Dnes jsem pri nefunkcni Waze zapnul pres AA Mapy Google a ty jedou bez problemu.

20191029_125722.jpg

Editováno: , autor: Pytlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Martin Rušaj napsal:

Tak se vykasli waze a používej origo. Já s ní problem nemam. Akorat uvažuji, kdy a jak se ta navigace aktualizuje. 4.jdu do servisu, tak jsem zvědavý, co mi k tomu řekne.

Aktualizuje se to na updateportal.skoda-auto, kde zadáš VIN svého vozidla.

Aktualizace map probíhá pravidelně dvakrát ročně, ostatní aktualizace software, např. Bluetooth, MirrorLink nebo RadioStanic probíhá nepravidelně, dle potřeby.

Editováno: , autor: decathlon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já už  vestavěnou navigaci ani neakualizuji a jezdím jen podle waze, škodovácká stejně nemá takové vymoženosti aby mi radila aktuální dopravní cituaci jako kolony atd (bohužel)

a když už mají nějakou uzavírku nebo informaci tak určitě není aktuální, protoře než o někdo zapracuje do databáze tak to trvá pár dní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, olexaV napsal:

já už  vestavěnou navigaci ani neakualizuji a jezdím jen podle waze, škodovácká stejně nemá takové vymoženosti aby mi radila aktuální dopravní cituaci jako kolony atd (bohužel)

a když už mají nějakou uzavírku nebo informaci tak určitě není aktuální, protoře než o někdo zapracuje do databáze tak to trvá pár dní

Proto jsem volil auto bez navigace.  Na Waze jezdím už tři roky. Mám v autě k displeji auta pod loketní opěrkou pořád připojený starý telefon bez SIM, ve kterém mám  nainstalované Waze a Android Auto. A když vlezu do auta, tak se mi připojí přes hotspot na můj používaný telefon kvůli datům a už to jede, už se to zrcadlí na displej auta. Nemám s tím vůbec žádnou starost a nemusím nikde nic rozpojovat a zapojovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Macik68 napsal:

@decathlon Docela dobrý nápad jak zužitkovat starý telefon. Ještě by to ale chtělo někde něco nastavit, aby se na aktuálním telefonu po nastoupení do auta, automaticky zapnul hotspot.

Protože jsem pořád na cestách, tak ho (hotspot)ráno zapnu a večer vypnu a nic neřeším. Fakt jsem spokojenej a funguje to skvěle. Dokonce mám na tom telefonu v autě i naplánované zapnutí a vypnutí. Ráno se automaticky zapne a večer zase vypne. Tak se fakt nestarám vůbec o nic.

Editováno: , autor: decathlon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 31. 10. 2019 na 16:09, decathlon napsal:

Protože jsem pořád na cestách, tak ho (hotspot)ráno zapnu a večer vypnu a nic neřeším. Fakt jsem spokojenej a funguje to skvěle. Dokonce mám na tom telefonu v autě i naplánované zapnutí a vypnutí. Ráno se automaticky zapne a večer zase vypne. Tak se fakt nestarám vůbec o nic.

 

Přišlo mi to jako fajn nápad, mám starší Android permanentně zapojený a přes Wifi Hotspot hlavního telefonu připojený do Sítě.

 

Ale problém - handsfree... Nemůžu připojit "hlavní" telefon přes BT, Infotainment tvrdošíjně odmítá připojit druhý telefon s hlášením, že už je telefon připojený skrze AA... 

 

Kdo máte připojeny dva telefony, jak jste vyřešili handsfree na "druhém/hlavním" telefonu?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...