Přejít na obsah

MR 2019 - KAROQ


Catexcavator

Doporučené příspěvky

před 7 minutami, pajknovotny napsal:

Údajně mu Škoda nedá velký technický průkaz dokud nebude nějaké nové měření  emisí.

diky za imfo. Já mám mít vozidlo vyrobeno tento týden taky.mam 1,5tsi-dsg Style Plus .co mas za motor a vybavu.Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v konfigurátoru se uvádí u Karoqa cena "od 529.900 Kč", takže předpokládám, že to bude +- nejnižší cena za něj, ve výbavě Active a s motorem 1.0 TSI v manuálu.

 

///EDIT: Tak beru zpět, ta cena je tam za výbavu Ambition.

Editováno: , autor: BirK
EDIT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, pozoruhodné. Z konfigurace skutečně zmizela možnost (doufejme, že jen momentálně) zvolit 19" kola Crafter, a co tak zkouším, tak dražší typy 17" a rozměr 18" je snad podmíněn metalickou barvou (?)

 

Kromě toho se mi potvrdila jedna věc, o které mi říkal prodejce, že " ... jeden podnikatel tu má objednaný vůz s 1.6 TDI a tažným zařízením a dostali jsme informace ze ŠA, že nám ho nevyrobí, prý už by se s tímto doplňkem nevešel do emisních norem. Jsem zvědavý, jak mu teď budeme vysvětlovat, že sice víme, že auto má k podnikání a tažné zařízení potřebuje, ale že mu teď místo něj můžeme nabídnout např. odpadkový koš do výplně dveří", Nevěnoval jsem té informaci moc pozornost a říkal jsem si, že tak strašné to s každým prvkem výbavy vs. splnění tabulek emisních norem nebude a ejhle, ono skutečně ani do Style s 1.6 TDI Manual není možnost tažné zařízení přidat a tudíž ho nebude zřejmě ani možné dodatečně instalovat (alespoň ne "legálně"). Nutno zde poznamenat, že u verze s DSG ta možnost je, což mě nějak nedává smysl.

 

Další věcí, které nerozumím, jsou možností volby airbagů. Ve Style byly základní výbavou kolenní airbag řidiče + hlavové airbagy a boční airbagy vpředu. Bylo řečeno, že přechodem na MR 2019 přibude Crew Protect Asist, který, mimo jiné, přidává možnost zadních bočních airbagů. To se sice stalo, ale co tam dělá navíc možnost za příplatek "Hlavové airbagy, boční airbagy vpředu a vzadu", proč zůstává v možnostech volby i když zvolím celý Crew Protect Asist a co mi přidá navíc? (neznamená to snad, že ty hlavové airbagy a boční airbagy vpředu zrušili ze standardní výbavy?).

 

To, že z konfigurátoru zmizela možnost předních i zadních lapačů nečistot a dalších několika drobností, že u paketu Style Plus zmizela poznámka o tom, že je dostupný pouze se sedadly Varioflex a zato se objevila u paketu Crew Protect Asist atd. už stojí jen za zmínku. Nejspíš budu zase po čase kontaktovat prodejce, jak si stojím s výrobou mého auta, protože motor 2.0 TDI 4x4, 19" kola Crafter. tažné zařízení aj. mi začínají dávat odpovědi na to, proč tak dlouho čekám a čekat ještě budu. Čert aby ty eurokomisaře vzal (!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, BirK napsal:

ono skutečně ani do Style s 1.6 TDI Manual není možnost tažné zařízení přidat a tudíž ho nebude zřejmě ani možné dodatečně instalovat (alespoň ne "legálně"). Nutno zde poznamenat, že u verze s DSG ta možnost je, což mě nějak nedává smysl.

To platí jen do té doby, než auto sjede z linky... Prostě v zápřahu s přívěsem jim ten motor emise neplní, si to přeberte jak chcete, a proto to nedostane homologaci jako celek s tažným ...

Jakmile bude u dealera, neměl by mít nejmenší problém originální tažné namontovat. Tam už nikdo nebude řešit homologaci celku, auto má svou, tažné také ... Samozřejmě to znamená neposílené chlazení ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V konfigurátoru se od září objeví možnost zvolit Paket Edice 100, nabízeným za symbolických 100 Kč u příležitosti oslav 100 let vzniku republiky (http://www.auto.cz/skoda-edice-100-cena-oslavy-republiky-specialni-edice-123752)

 

Dostupný u prodejců je už teď a jeho možnost objednání skončí na konci tohoto roku. Je to taková blbůstka, ale ... odliší to ostatní Karoqy a udělá z nich v tomto směru limitované edice a v mém případě je to taková nostalgie, protože Karoqa měním za OII Edici 100, která byla pro změnu u příležitosti výročí 100 let Škodovky.

 

Já si ho tam teda téměř s jistotou dám :palec2::

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je tam už i ten Paket Edice 100, bohužel však nejde kombinovat s potahem Suedia, takže v mém případě smůla. Stejně tak tam v tuto chvíli zmizel Paket Safety a navrátil se zpět zase Asistenční paket, takže stále je ke konfigurátoru potřeba přihlížet jako k beta verzi :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtel jsem si dovybavit zadní airbag, bohužel  prodejce  mě řekl, že to jde pouze s varioflexem  :/ . a ten nechci ! dale sportovni volant stale nelze  kombinovat s  digitalnim panelem :/ .  tak nevim :/ jestli to vazne  nejde...  v kofiguratoru , ale  nic napsano neni , ze to nejde  ? :(:feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak ve slovenském konfigurátoru, ale v českém zvolit sportovní volant + dig. přístrojový panel lze. Co zatím chybí je, aby byl sportovní volant s vyhříváním (prý časem bude, ale neví se kdy). Stejně tak jde navolit Crew Protect Assist, jehož součástí je, mimo jiné, i zadní boční airbag a nemusí se dávat Varioflexy (ty jsou podmínkou pouze při zvolení položky " Hlavové airbagy, boční airbagy vpředu a vzadu", u které jsem doteď nepochopil, proč tam je).

 

Co mě zaráží víc je to, že se údajně pro Karoq od začátku neplánuje zvláštní lakování, což je škoda (s malým "š" :blink:

 

Editováno: , autor: BirK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...