Přejít na obsah

Odhlučnění interiéru


Maaarty92

Doporučené příspěvky

Čakám na sklá a tiež polstrovací materiál. 

Prvé sklá došli poškodené. Predajca sľúbil plné vrátenie peňazí. Peniaze aj došli na účet.... 

Myslím si, že po odhlučnení dverí, kapoty a výmene skiel tam rozdiel na diaľnici určite bude. 

Pri rýchlostiach do 100km/h je to auto dosť tiché... Myslím, že tichšie ako S2. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Taky musim uznat, ze u S2 1.8 TSI liftback  byl v kabine o dost vetsi klid nez u S3 kombi 4x4 TDI. Manzelka mi rekla kdyz jsem ji svezl poprve ze za tolik penez auto a tah hlucny?  No zatim jsme si zvykli ale opravdu jsem si myslel ze mam na aute neco rozbite. No je to vlastnost. Tak treba necham udelat podbehy, kapotu a kufr na odhlucneni. Hrozne na S3 je slyset po jakem povrchu clovek zrovna jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez ma zaujimaju tie skla! Nemam sice Superb, ale Passat a tiez uvazujem o upgrade zo zakladnych skiel na dvojite akusticke. Servis sa tvaril, ze to nie je easy, ale ked som googlil nemecke fora, tak majitel len vymenil skla a nic ine udajne nebolo treba...Predpokladam ze Passat a Sup to budu mat rovnako poriesene...

 

Inak este k hluku od podvozku - ja som tyzden dozadu prezuval, a potom som absolvoval hned 500 km cestu po dialnici na letnych. Doslova ma stval hluk z letnych pneu (Michelin Primacy tusim 3, 215/55 R16, r.v. 2018), nakolko so zimnymi (Nexen Winguard, rovnaky rozmer, a r.v. 2021) bolo takmer idealne ticho na palube od podlahy... Pre istotu som o par dni premeral tlaky, a mal som z pneuservisu nafukanych 2.5 baru namiesto 2.2 co normalne pouzivam. Eco predpis je na 2.3, komfort je na 2.0 alebo 2.1 (1.4 TSI).

Tak som vyfukal na mojich standardnych 2.2 a rozdiel je teda citelny, dokonca si dovolim tvrdit ze az extremny, tak si mrknite tlaky co tam mate.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nové sklá už cestujú. 

Zatiaľ som urobil odhlučnenie kapoty motora a tiež som dal tesnenie na predné sklo. 

Keď dôjdu sklá, tak ich dávam aj s odhlučnením dverí. 

A na zadné sklá mi známy odporučil fóliu. Tá vraj tiež pomôže. 

 

S2 je už predaný, takže porovnanie skončilo. 

Ako mi povedal známy zo Škodovky... Na S3 kvôli emisiám sa muselo na niečom šetriť... To auto muselo byť jednoducho ľahšie ako predchodca. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som asi mesiac dozadu požiadal môj servis o cenovú ponuku na výmenu skiel za tie akustické a silno ma od toho odhovárali. Povedali, že vedia spraviť, pozreli aj či netreba niečo iné meniť. Vraj nie, ale aj tak tvrdia, že na mojom mieste by do toho nezasahovali, lebo nevedia zaručiť, že dokážu tapec namontovať späť rovnako ako keď je z fabriky. Že vraj stačí ak tam pri demontáži niečo praskne a je to v čudu, a síce bude od okien tichšie, môžem ale počuť rôzne pazvuky. Zatiaľ som to nechal tak, a keď už, tak nech radšej dám izoláciu do podbehov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 4. 2023 na 22:36, e1. napsal:

Ja som asi mesiac dozadu požiadal môj servis o cenovú ponuku na výmenu skiel za tie akustické a silno ma od toho odhovárali. Povedali, že vedia spraviť, pozreli aj či netreba niečo iné meniť. Vraj nie, ale aj tak tvrdia, že na mojom mieste by do toho nezasahovali, lebo nevedia zaručiť, že dokážu tapec namontovať späť rovnako ako keď je z fabriky. Že vraj stačí ak tam pri demontáži niečo praskne a je to v čudu, a síce bude od okien tichšie, môžem ale počuť rôzne pazvuky. Zatiaľ som to nechal tak, a keď už, tak nech radšej dám izoláciu do podbehov.

Zajímavé. A přitom firmy, které se specializují na odhlučnění, tak se nebojí auto takřka kompletně rozebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne delali nedavno zamek  zadnich pravych dveri a uplne v pohode, pry ani zadny ty nacvakavaci cudlik se nezlomil. Celkove to delali 2x jelikoz po prve tam dali zamek bez elektricke pojistky takze pak se musel znovu rozebrat tapec a vymenit a opet v pohode. Tod ma zkusenosti s tapecem na S3 ve dverich. Mozna zalezi i na sikovnosti a chuti  mechanika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, r_e_n_e napsal:

Prosím ťa nepíš o niečom o čom nič nevieš, lebo píšeš nezmysly. 

Ahoj, tak mi to vravel mechanik, vraj je tam ine vedenie a vsetko okolo toho usposobene, ja som to rozobrane nemal, kazdopadne to nic nemeni natom, ze Superb je hlucny ako Fabia.

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, dfga napsal:

Ahoj, tak mi to vravel mechanik, vraj je tam ine vedenie a vsetko okolo toho usposobene, ja som to rozobrane nemal, kazdopadne to nic nemeni natom, ze Superb je hlucny ako Fabia.

Sorry kamo... Ale ja som ti negatívny bod nedal za blbosti čo si popísal... A ty mne dáš za to, že som ti odpísal pravdu?! 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po rozobrani dveri sa zistilo, ze tam ziadny iny tlmiaci komponent nie je. Len skla.

Proste dvere su plechovka od cocacoly.... bez akehokolvek pokusu o tlmenie. Naposledy som nieco podobne videl na daewoo tico v roku 1997. Skoda dokaze prekvapit...

 

to nic nemeni na tom, ze je to uz cele odhlucnene, a zlozili to rovnako v pohode, ako to rozobrali. A potom zas, ked som menil zamky. 
pokial autorizovany servis nedokaze dat dole tapacir, asi maju nejaky problem. Velky problem. A uz by som si tam nekupil ani hrncek...

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, na mem aute nebyly v zadnich dverich spodni lampicky, s radosti a zalibou k autu jsem si je dodelaval. Pokud nejsi prase a stavis se k rozebirani s citem, tak to co se zde psalo, ja totelne mimo! Nic mi nevrze! Na vrzani jsem docela cita! Rozhodne mi vic vrzali predni dvere (okoli tlacitek na okna), na ktere nikdo nesahal, ale vyresil jsem to tim sprejem asi za litr od vw. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...