Přejít na obsah

Elektrika tažného zařízení - zapojení, schéma, problémy


miras82

Doporučené příspěvky

Ahoj chtěl jsem Vás poprosit zdali jste někdo montoval tažné na octavii 2 a nemáte fotodokumentaci z montáže zapojení canů ,kabelů , v jakých místech atd.....nechci zbytečně rozebírat věci co se nemusí...zkoušel jsem hledat a odkazy byli většinou už nefunkční ,koupil jsem tažné s originál jednotkou a kabeláží... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne ako ti napísal p2p. Potrebuješ sa dostať na poistky a k BCM / BSG (podľa toho či máš facelift alebo predface).

Oboje nájdeš vpredu pred vodičom. Čiže všetky káble z ťažného pretiahni ľavými prahom až dopredu.

 

 

Pozri si tento návod. Je síce na neorigo ťažné ale máš tam zobrazené PINy aj poistky na ktoré to ide:

 

http://www.svcnachod.cz/pdf_ml_el/SK017D1_17660.pdf

Editováno: , autor: zelo7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

zdravím,zapojoval jsem elektriku tažného na O2 (mám tu krabičku) a nevím jak dostat kabel na + pol na baterku?už jsem to natáhl až dopředu k pojistkám.neví někdo jak se dostat přes palubku do motorového prostoru?nebo mě napadlo vzít napájení z pojistky co není obsazená?tím pádem by odpadlo řešení jak dostat kabel pod kapotu.díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím,zapojoval jsem elektriku tažného na O2 (mám tu krabičku) a nevím jak dostat kabel na + pol na baterku?už jsem to natáhl až dopředu k pojistkám.neví někdo jak se dostat přes palubku do motorového prostoru?nebo mě napadlo vzít napájení z pojistky co není obsazená?tím pádem by odpadlo řešení jak dostat kabel pod kapotu.díky za rady.

Pokračuj laskavě v tomto tématu, jenž se týká přímo elektriky tažného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím,zapojoval jsem elektriku tažného na O2 (mám tu krabičku) a nevím jak dostat kabel na + pol na baterku?už jsem to natáhl až dopředu k pojistkám.neví někdo jak se dostat přes palubku do motorového prostoru?nebo mě napadlo vzít napájení z pojistky co není obsazená?tím pádem by odpadlo řešení jak dostat kabel pod kapotu.díky za rady.

 

 

Tak jestli máš kabel už vpředu tak u pojistek určitě stálé plus najdeš, ale jinak u o2 se stačilo napojit od zásuvky v kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli máš kabel už vpředu tak u pojistek určitě stálé plus najdeš, ale jinak u o2 se stačilo napojit od zásuvky v kufru.

ano kabel už mám vpředu u pojistek.právě že od té krabičky kterou mám u zadního podběhu je ten kabel co příjde na +  je dlouhý cca 5 metru tak jsem uvážil (a podle plánku) že to příjde napojit na baterku.právě že jsem tažné odzkoušel na vozíku když jsem to teda připojil na + z baterie(přes dveře)  tak vše fachá jak má.jen jsem řešil zda lze ten kabel nějak dostat pod kapotu od těch pojistek.ale máš pravdu že by to šlo i z toho zapalovače v kufru.no nic asi to vemu z té pojistky která je neobsazená.jen ted řeším jak to na to připojit když je tam vstup pro tavnou pojistku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pod palubovkou je bud primo privod od baterky ze ktereho je pak rozvedeno 12v dale, a nebo najdi nejaky hrubsi vodic s 12v a napoj se primo na to, samozrejme jeste pres pojistku (u elektriky k taznemu by primo mela byt i s takovou plastovou blbinou do ktere se dava), coz sou dle meho nazoru nejjednodussi reseni. A kdyby so to chtel vazne dat az na baterku (myslim si ze zbytecne) tak je pod palubkou pruchodka se svazkem kabelu do motoroveho prostoru.

Editováno: , autor: Terenius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pod palubovkou je bud primo privod od baterky ze ktereho je pak rozvedeno 12v dale, a nebo najdi nejaky hrubsi vodic s 12v a napoj se primo na to, samozrejme jeste pres pojistku (u elektriky k taznemu by primo mela byt i s takovou plastovou blbinou do ktere se dava), coz sou dle meho nazoru nejjednodussi reseni. A kdyby so to chtel vazne dat az na baterku (myslim si ze zbytecne) tak je pod palubkou pruchodka se svazkem kabelu do motoroveho prostoru.

Ok zítra to jdu řešit.zkusím se napíchnout asi z te neobsazené pojistky.(samozřejmě přes pojistku která je k tomu dodána.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

za tie peniaze je to totálna sprostosť a treba tam dať originál elektriku , krásne zapojenie na cany , na poistky , napájania karavanu aj dobíjanie funkčné , funkčné esp , funkčná kontrola žiaroviek , alarm , diagnostika,odpájanie senzorov , kvalita zásuvky a iné funkcie čo táto čínska čarovná krabička nevie . akurát ktovie či bude pekne pasovať na neorigo ťažné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...