Přejít na obsah

2.0 TDi BMM PD - piliny na palivovém filtru


VladaPech

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

včera jsem opětovně po 30 tis. km měnil palivový filtr a k mému nemilému překvapení jsem na těle filtru objevil hliníové piliny. Identifikace, zda je to z palivového čerpadla v nádrži či z tandemového čerpadla je prakticky nemožná. Každopádně, příčina může být jak v "tandemu" tak i palivovém čerpadle dle mého. Má otázka je, zda je možné, že se piliny mohou dostat do samotných vstřikovačů? Resp. zda je za tandemovým čerpadlem ještě najaký filtr, který sekundárně filtruje naftu než jde do vstřiků. Pokud ne, předpokládám, že krom výměny obou čerpadel a vyčištění palivového systému musí jít na repasi ještě vstřikovače (?).

 

Děkuji za upřesnění.

 

Vláďa

 

(Pro jistotu přidávám il. foto typu filtru, auto má najeto necelých 170 tis km - první majitel)

541010a0c43b7.jpg

Editováno: , autor: VladaPech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud to jezdí tak na to kašli, Piliny mi plavou po otevření víka od filtru pokaždé když to měním v malém množství, je to dobře vidět jak se blýskavěji na tom černém povrchu filtru (a to mám CRko), pořádně celou nádržku na filtr vytřu, nasadím nový filtr a nechám přes VAG zaplavit. Auto jezdí tak to s pilinami na filtru 150K km s nemá žádné problémy. Předpokládám že nějaké piliny tam u staršího vozu budou asi vždy, navíc ty piliny tam můžou být vytvořené potom co vytáhneš to výkonu z nádobky filtru, docela je to třeba páčit ven, neděláš to náhodou plochým šroubovákem ? Já být tebou tak to neřeším dokud to jezdí, pokud tam byly piliny z čerpadla, tak už ve vstřikovacím systému stejně budou.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby ti v naftě plavala taková koncetrace pilin tak by ti to auto nemohlo jezdit bez výrazných změn v chování o proti standartu. Když jsi vytíral nádobku od nafty a bordelu, tak by jsi ty piliny vyděl na tom hadru, popř. vem starý filtr, uřízní vrchní a spodní patu a rozlož ho. Pokud máš problém uvidíš celkem jasně piliny na celé délce rozloženého filtru.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...