Přejít na obsah

Žraločí ploutev


jiribur

Doporučené příspěvky

Prosím máte, nějakou zkušenost s výměnou prutu anteny za žraločí ploutev?
Nechci odstraňovat vše, jen odšroubovat prut anteny a nasadit-nalepit nějakou žraločí ploutev, s připojením na šroubek.

Třeba něco jako toto : https://www.aliexpress.com/item/Skoda-Rapid-shark-fin-antenna-special-car-radio-aerials-shark-fin-auto-antenna-signal-Skoda-Rapid/32479399152.html

Jen se obávám, že signál radia se výrazně zhorši.

Díky za tip a zkušenosti.

JB 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Mám to přesně takhle na svém autě (Yeti), ale měnil jsem to pouze proto, že mi střešní box ohýbal anténu. Buď byla ohnutá (což vypadalo blbě), anebo jsem ji sundal a a zase se bál,

že mi bude reznout závit na prut. Kámoš si to koupil na Astru, ale nepasovalo mu to, tak mi to dal. Původně černý leský plast jsem stříkl do barvy auta a nalepil, lepicí páska je na ploutvičce

nachystaná. A ano, příjem rádia se trochu zhorší, ale není to tak zlé (mám starší Swing).

Editováno: , autor: Moa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám túto plutvu na Rapide s rádiom Amundsen. Príjem je nebadateľný oproti prútu na streche, aspoň s týmto rádiom. Navyše Rapid má 2 antény. Skôr kým som ju nalepil, tak som tú plutvu skúšal v mieste, kde som predtým zachytil na strednom  Slovensku ako diaľkový príjem rádio OE3 99,9 MHz ( vzdialenosť 200 km od vysielača) a chytil som ho v danom mieste aj s plutvou. Tak som ju nalepil. Žiadny výrazný rozdiel v prijíme nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 3 měsíce později...

@Kent jake mas radio? Origo nebo neorigo?

V nozicce anteny je zesilovac. On ma rad se poskodit popr. voda vlhost. Pri pomoci vody musel jsem vymenit antenu. byla to plutev 6R0 035 501D. Podle mne nema lepsi anteny nez origo plutev nebo obycejna.

Aby zlepsit signal muzes vymenit prut za delsi popr. 410mm nebo uz moc delky 660mm. Me zkusenosti rikaji ze staci uz 410mm jestli pouzivas origo radio. Jestli budes mit lepsi prijem to ok. Mohou byt dve veci slabeho signalu.

1. poskozeni zesilovac v nozzice, a delsi prut zlepsi signal minimalne.

2. dobry zesilovac ale moc kratky prut.

Delsi prut vzdy zlepsi prijem, signal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...