Jump to content
Kajinek213

Elektrické zapojení tažného zařízení

Recommended Posts

Nechal jsem namontovat tazne v servisu . Fabia 2 kombi. Pri vypnutem motoru vse sviti jak ma ale kdyz nastartuju je problem. Rozsviti se porucha zarovky a nic nesviti. Kde muze byt problem?

Jednoduché reklamuj .....   Zapojili to přes jednotku tažného nebo přímo na žárovky ? 

S tím jsi neměl ani z toho servisu odjíždět,tos jim tam měl nechat rovnou.Vím,člověk si říká hrabali se v tom,snad vědí co dělají a ta kontrolka zase zhasne...Nezkoušel jsi tam zapojit přívěs,co to udělá?

Zapojil to pres zedni svetlo. A kdyz mi to predaval zkousel to predemnou na nejaky prenosny lampe. Mnel tam zapojit jinou elektriku ktera pozna ze je to tazny a nehlasi to chyby v zarovkach. Dnes jdu k jinymu elektr. A ten to da dohromady za 2000 tis i s praci.

Myslel jsem, že se bavíme o reklamaci špatně zapojené elektriky tažného zařízení. A dotaz zněl, proč to nereklamuješ tam, kde to zřejmě chybně namontovali? Logika zní, reklamovat tam kde montovali, a nic neplatit. Nevím proč objíždět další servisy.

Edited by dick

Namontoval tam elektriku ktera nebyla spravna. Musel sem doplatit za jinou drazsi a ta je nejak odrusena od auta aby nehlasilo poruchu. 

Co tam správně patří by měl solidní servis zjistit napoprvé.Jediné,co může při reklamaci naúčtovat,je ta dražší elektrika.Práci musí udělat zadarmo.A pokud jste se předem dohodli na konkrétní ceně za kompletní montáž,tak ani tu elektriku ne a musí to předělat zcela zdarma.

Řídící jednotka tažného je až po FL. To je až od března 2010. Do té doby se zásuvka připojovala běžně k zadním světlům, a nebylo to z výroby. Dodělávaly to servisy..

Ani když budu mít kontrolku prasklích žárovek nemusím mít řídící jednotku? Nevím jestli to moje auto má a nechce se mi v zimě když nemusím lezt do světel(všude plast). Z kodů na první stránce servisky jsem se to nedozvěděl.

S ŘJ vleku, co mám já po FL, by si stejně tvoje nerozuměla. Máš jiný CAN. A před FL taková jednotka neexistovala.

Nevím jestli tvůj ročník má kontrolu žárovek. Ale i kdyby měl, tak se kontroluje jen přerušený obvod. Snížený proudový odběr (prasklé žárovky). Na zvýšený, jako že se přidá žárovka navíc, by systém neměl reagovat. U koncových a brzdových světel.

Naopak když je zvýšený odběr na blinkrech, tak by ti měla svítit kontrolka blinkrů vleku v palubce. To jsem vyčetl ve schématu. Ale jestli je to pravda, nevím.