Přejít na obsah

Superb II Motor 125kw bílý kouř za studena


machacek01

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám dotaz. Když je motor studený do 80° tak auto docela hodně kouří(jedná se o bílý kouř). Po zahřátí motoru nad 80° bez problémů bez kouře. Dělal jsem regeneraci filtru přes VAG a proběhla bez problémů. Vstřiky jsou ok dle VAGU. Voda se neztrácí ani nepřibývá olej (žádná nafta v oleji). Auto má najeto cca 300tis. Poradíte mi na co bych se měl zaměřit? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, vyriesil si problem? Mam rovnaky. Myslel som ze je to EGR ventilom ktory bol uz vadny, motor isiel v nudzovom rezime svietila kontrolka motora a blikalo zhavenie, hlasila ho aj diagnostika. EGR som objednal novy ktory sa vymenil a vsak problem s bielym kourenim ostal. Obsah motora mam 2.0tdi 125kw, kod motora cbb,b rv 1/2009

Takze problem asi dpf ze?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, problem jsem vyresil. Nejdrive probehla vymena DPF -dve jizdy dobry a pak zase zacal kourit. Vysteni egru nepomohlo, ale znamky po tom ze by rosil nebyly ( diag nic nehlasila). Dalsi varianta turbo. Po demontazi turba jsem zjistil ze je pricpana(zakarbonovana) odtokova trubka oleje z turba (co vede zpet do motoru) a olej sel do vyfuku a tam se spaloval (kouril) a ucpaval DPF. Po vycisteni trubky vse ok bez koure. Cca 14 dni a ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...