Jump to content
Atrani

Vymetání pavučin z motoru

  Recommended Posts

  Jak moc vyháníte pavouky z motoru? Jde mi o to, zda je správně občas při zahřátém motoru točit až do červeného pole 1.čku pak 2.ku....atd a tak jet jak dlouhou?

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Většinou jezdím krátké trasy a kvůli karbonovým usazeninám by se měl motor při takovém používání občas protáhnout více, aby vyšší teplota napomohla lepšímu spálení těchto, samozřejmě společně s VIFem třeba. Ale nějak se nikdo v mém okolí nemůže shodnout na správném postupu - proto se ptám. Někdo tvrdí - do kopce a "ať ten motor klidně vyletí z auta ven", někdo zase tady to postupné vytáčení od nejnižších RS.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Oni se neshodnou, protože žádný ověřený "správný" postup snad ani neexistuje. Já jezdím krátké trasy, ale nějak vypalování neřeším, prostě jezdím běžně, když pak na okrsce potkám traktor, tak při předjíždění tam nechám 2rs a vytočím to na 90km/h, když najíždím na dálnici, tak tam někdy dám 3rs a taky na 130, myslím že nemá nějak extra smysl trápit motor jízdou v červeném. Ale jak jsem už psal, 100% správný postup neexistuje.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Přesně tak: vytáčet/nevytáčet - obojí má své výhody a nevýhody - co převažuje (a lišit se to bude dle motoru) prakticky nikdo neví. Nad problémem lze jen planě teoretizovat...

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  ×