Jump to content
Sign in to follow this  
Kekle

Celá spojka nebo kulisa řazení?

Recommended Posts

Dobrý večer, snad to tady není ještě úplně mrtvé. Sup 1.9 96 kw dojel jsem zaparkoval, ráno nejde zařadit žádný převod.stupeň když zařadím revers tak se rozsvití zpatečkové světla. při vypnutém motoru zařadit jde, ale po nastartování tam převod není- jako by to bylo pořád v neutrálu zvuk řazení v převodovce jde slyšet ale zařazeno není- tak mě napadlo jestli není vypadlá kulisa protože stejný problém to dělalo na golfu 4 a byla to kulisa. dlouhodobě zlobila spojka tahala až na konci a prokluzovala, chystal jsem se na to ale stihlo se to podělat dříve.

 

 

děkuji za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj. Mám teda fábii (tak doufám že nebudu úplně mimo), ale cca před měsícem a půl se mi rozlítlo ložisko ve spojce. Spojka zabírala už hodně nahoře, nejdřív začala prokluzovat a po pár stech km potom co začala klouzat v kopci rup a konec - při běžícím motoru nešlo zařadit a spojkový pedál šel sešlápnout úplně navolno. Při vypnutém motoru tam kvalt šel dát ale nezůstal tam když se nastartovalo. Při běžícím motoru zařadit nešlo. Při sešlápnutí spojky se zvuk motoru hodně výrazně měnil.

Měnila se celá spojková sada (mám jednohmotu), měla najeto necelých 300k. Třeba shledáš podobné projevy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud se při zařazení zpátečky rozsvítí světla, pravděpodobně je rychlost opravdu zařazena a prostě jen nefunguje spojka. Pokud už dlouhodobě zlobila, tak bych nad tím v tuto chvíli asi vůbec nepřemýšlel a rovnou ji objednal. Spojková sada vyjde na 3 tis, to není zas taková investice aby se to vyplatilo odkládat a přemýšlet jestli náhodou nemůže být chyba jinde, když už předtím prokluzovala a stejně je potřeba ji udělat. Pokud je někde volné táhlo, tak to vyřeší při výměně...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...