Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Nazdar chlapi, 
    mám měsíc nového Škoda Rapid 81Kw 1.0tsi a jsem s ním velmi spokojený. Hlavně jsem byl udivený jak je tichý a že i na tříválec dokáže pěkně táhnout.
    Normálně tankuju u Makra na Černém mostě, mám to cestou z práce, ale předevčírem jsem natankoval u Pap Oilu u nás ve vesnici a od té doby mi přijde, že je motor o něco hlučnější. Dříve nebyl slyšet až do 2800 otáček, ale teď už ho slyším od 2500. Přítelkyně si toho také všimla a dala mi za pravdu.

Je možné že to je benzínem? Mám najeto cca 1100km a jezdím 25km do práce a zpět (dálnice) + nějáká ta cesta k rodičům a na výlety.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Máš auto v záběhu, mě se 1.2 TSI uklinil až cca kolem 3000 km, do té doby někdy dost brumlal, hlavně v zátěži. Jinak můžu potvdit, že na benzínu záleží. Moje subjektivní stupnice od nejtichšího k hlučnějšímu je:

1. Power Shell 100oct

2. OMV MaxxMotion 100oct

..

...

dlouho nic

3. Cokoliv v průměru jako MOL,Benzina

...

dlouho nic

4. Cokoliv ala JZD

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Turbomotory obecně jsou hodně náchylné na kvalitu paliva. Mám sice taky 1.2 TSI, ale spotřeba se mi mění v závislosti na tom, kde zrovna natankuju. Nechci dělat nikomu reklamu, ale aditivuju si sám VIFem + tankuju obyčejnou 95 u OMV. Pokud tankuju jinde (např. MOL), spotřeba mi jde nahoru klidně o 0,2 - 0,3 litrů / 100 km, což už není úplně zanedbatelné číslo. Sám za sebe ale doporučuju aditivum VIF :palec2:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dříve, než se to tady zvrhne, to zarazím - toto téma není o tom, co kdo tankuje bez návaznosti na zadání tématu. Nepatřičné příspěvky odstraněny.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odopvěd zní. Skus tam dalších 1000 km lít nějaký kvalitní aditivovaný benzín. Mělo by se to pak zase ztišit.

Já mám dobrou zkušenost z LukOil a Optimal 95. Je to nějaký beznín od Čepra a píšou že je kvalitní.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim chlapi, je pre 1.0 TSI prirodzeny "plechovy" zvuk pri nizsich otackach ako 1800-2000, najma pri preradeni z 1 do 2?

Snazim sa udrziavat otacky v okruhu 2000, no niekedy sa podari preradit skor a po pridani plynu nieco rezonuje a vydava to plechovy zvuk, az kym neskocim do 3ky. Aktualny nabeh 1700km. Dikes ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jojo, tohle se mi taky ozývá, ale jen za studena. Jako když padá bedna s nářadím :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se